آفتاب

آشنایی با انواع پارتیشنطراحی و تغییرات دکوراسیون محیط های اداری، نقش مهمی در روحیه افرادی که در آن اداره کار می کنند دارد و در این فرایند نصب انواع پارتیشن های اداری تک جداره و دوجداره با توجه به حریم خصوصی که برای افراد ایجاد می کنند بسیار مهم است.

راحتی کارمندان در محیط کار و ارتقا سطح روحی آن ها در اداره به یکی از مهمترین موضوعاتی بدل شده که مدیران مختلف این روز ها آن را در نظر میگیرند چرا که این دو فاکتور تاثیر مستقیمی روی بهتر کار کردن و بازدهی کارکنان یک شرکت دارد. طراحی و تغییرات دکوراسیون محیط های اداری، نقش مهمی در روحیه افرادی که در آن اداره کار می کنند دارد و در این فرایند نصب انواع پارتیشن های اداری تک جداره و دوجداره با توجه به حریم خصوصی که برای افراد ایجاد می کنند بسیار مهم است.

اما کدام مدل از این پارتیشن ها برای محیط اداری شما بهتر است ؟ در ادامه این بخش قصد بررسی و مقایسه این دو نوع دیوار جدا کننده را داریم.پارتیشن های تک جداره


همانطور که از نامش  پیداست این نوع جدا کننده تک لایه و یا تک جداره است و از ضخامت کمتری برخوردار است. از مزیت هایی که دارد می توان به سبک تر بودن و راحتی بیشتر در جابه جایی  نصب اشاره کرد. تنوع رنگی و طرحی و همچنین انواع متریال هایی که با آن انواع پارتیشن ها را می سازند نیز بالا است.

از نظر جنس می توان این دسته از دیوار های جداکننده را به موارد زیر تقسیم بندی کرد.

●    شیشه ای یا فریم لس
●    پارتیشن ام دی اف
●    فلزی ( آلومینیوم )
●    پلاستیک فشرده
●    پارچه ( در پاراوان )

با توجه به تک جداره بودن آن ها قیمت ارزان ترشان یک مزیت دیگر به شمار می آید. این دیوار های جداکننده در سایز ها و ابعاد متنوعی تولید می شوند و بسته به محیط به اشکال گوناگونی نصب می شوند البته ا گفته نماند که آن ها در مقابل صدا عایق نیستند و اگر این موضوع در محیط کار برای شما بسیار مهم است بهتر از پارتیشن های دو جداره یا آکوستیک استفاده کنید که در ادامه به بررسی آن ها نیز خواهیم پرداخت.
پارتیشن های دو جداره


پارتیشن های دوجداره از هر متریالی که ساخته شده باشد دولایه بوده و می تواند عایق خوبی برای صدا باشد و بیشترین کاربرد و مصرف را دارند. از دیگر مزیت هایی که به آن نسبت داده می شود استحکام بالاتری است که در مقابل نمونه های تک جداره دارند.

این مدل پارتیشن ها نیز در جنس های مختلفی تولید می شوند از انواع چوب گرفته تا فلز و شیشه تا بتوانند نیاز کاربران در محیط های گوناگون شرکتی را برطرف سازند.

شاید تنها ایرادی که به این نوع دیوار های جدا کننده وارد باشد سنگین بودن وزن آنها نسبت به مدل های تک جداره است. اگرچه نمی توان انتظار داشت که با اضافه شدن یک لایه متریال به دیوارپوش وزن آن افزایش پیدا نکند. بنابراین بسیاری این مسئله را یک مشکل نمی پندارند. 
نتیجه گیری
در انتخاب و نصب انواع پارتیشن باید دقت لازم را به خرج دهید و کاملا با توجه به شخصیت محیط کار خود این تصمیم را اتخاذ کند اما به این نکته توجه کنید که چه در صورت سفارش پارتیشن های تک جداره و چه دوجداره شما باید دیزاین کلی را به گونه ای اجرا کنید که حریم خصوصی کارمندان و نیاز های آن ها برطرف شود و محیط پویا تر را برای رسیدن به بازده بیشتر آن ها ایجاد کنید.
ساخت و اجرای انواع پارتیشن ها
مجموعه آذرخش دکور اسپانسر این مقاله با بیشتر از ده سال تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی آماده است تا به شما عزیزان خدمات خود در این زمینه را ارائه دهد. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های درج شده در وب سایت www.azarakhshdecor.com تماس حاصل فرمایید.
وبگردی