آفتاب

نقش گلخانه‌های عظیم آتاویتا در صادرات گوجه فرنگی و فلفل دلمه‌ای کشورمحصولات آتاویتا از دو گلخانه عظیم و مدرن هیدروپونیک ارس تارلا امین و ارس تارلا امیر برداشت می‌شود. دو مجتمع گلخانه‌ای ارس تارلا امیر و ارس تارلا امین واقع در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، بزرگ‌ترین گلخانه‌های شیشه‌ای کشور، خاورمیانه و غرب آسیا هستند.

با افتتاح مجتمع گلخانه هیدروپونیک شیشه‌ای ارس تارلا امیر در شهریور ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس‌جمهور و بهره‌برداری از فازهای جدید، آتاویتا به جمع ۱۰ گلخانه بزرگ شیشه‌ای جهان پیوسته است.
گلخانه تمام شیشه‌ای هیدروپونیک ارس تارلا امین با مساحت ۵۰ هکتار، در حال حاضر ۳۰ هکتار گلخانه سرپوشیده شیشه‌ای دارد. این گلخانه با این وسعت سالانه ۱۷هزار تن محصول کشاورزی درجه یک تولید و به بازارهای بین‌المللی و داخلی عرضه می‌کند.
مجتمع ارس تارلا امیر، دیگر مجتمع گلخانه‌ای تولیدکننده محصولات باکیفیت آتاویتا، با وسعت ۸۰ هکتار و ۵۷ هکتار سطح گلخانه، ظرفیت تولید سالانه ۲۶هزار تن محصولات کشاورزی گلخانه‌ای دارد.


 گلخانه


 محصولات این گلخانه‌های شیشه‌ای تکنولوژیک و مدرن ۴ نوع گوجه فرنگی و ۴ نوع فلفل دلمه ای رنگی است. بادمجان به تازگی به سبد محصولات آتاویتا اضافه شده و محصولات دیگر به مرور زمان در نوبت تولید قرار خواهند گرفت.

 خرید عمده گوجه فرنگی آتاویتا تا کنون از طرف کشور روسیه بوده است. تا کنون بیش از ۸۵درصد محصولات آتاویتا به صادرات اختصاص پیدا کرده است. روند رشد ارزش صادرات این مجتمع در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال قبلش ۴۰ درصد بوده و انتظار می‌رود این رشد در سال‌های بعد هم دیده شود.


 گلخانه


چشم‌انداز آتاویتا برای سال‌های پیش‌رو، افزایش بهره‌مندی بازار داخلی از این محصولات باکیفیت است.
کشورهای واردکننده محصولات آتاویتا شامل کشورهای حوزه سی‌آی‌اس می‌شوند. همانطور که اشاره شد، بزرگ‌ترین وارد‌کننده محصولات تازه و درجه یک آتاویتا کشور روسیه است.
کشورها استانداردهایی برای واردات مواد غذایی دارند. روسیه یکی از سخت‌ترین مقررات را برای واردات محصولات کشاورزی در بین سایر کشورها دارد. محصولات آتاویتا کیفیتی بالاتر از این استانداردها دارند.
بذرها و نهاده‌های مورد نیاز در گلخانه‌های آتاویتا، همه از بهترین تولیدکنندگان خارجی تهیه شده‌اند. تجهیزات گلخانه و روش کشت، زیر نظر یک شرکت هلندی خریداری و نصب شده است.
دانش کشت هیدروپونیک گلخانه‌ای طبق جدیدترین روش‌های روز دنیا توسط کارشناسان ما بومی و در گلخانه‌های آتاویتا به کار بسته شده است.
نتیجه اینکه محصول برداشت شده یک محصول عادی و همانند محصولات دیگر گلخانه‌ها نیست. گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای آتاویتا محصولاتی بسیار باکیفیت هستند.
ایران در جمع ۵ کشور اول دنیا در تولید این محصول کشاورزی است اما بسیاری از تولیدات گوجه فرنگی ایرانی قابلیت صادرات را ندارند. چهار کشور دیگر آمریکا، ترکیه، ایتالیا و برزیل هستند. آتاویتا در بازارهای جهانی با تولیدات این کشورها رقابت می‌کند.


 گلخانه


محصولات گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای آتاویتا از سوی سازمان ملی استاندارد ایران پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده در محصولات کشاورزی دریافت کرده‌اند.
 در کشت و پروسه بارآوری گوجه فرنگی و فلفل دلمه‌ای‌های آتاویتا به صورت هیدروپونیک از کمترین میزان آب، سموم و کودها استفاده می‌شود و محصول به دست آمده از سالم‌ترین محصولات کشاورزی موجود در بازار میوه و تره‌بار ایران و حتی جهان است. ضمن اینکه این نوع کشاورزی دوستدار زمین و محیط زیست است و بسیاری از مضرات کشاورزی برای محیط زیست را در خود ندارد.

همچنین تفاهم‌نامه‌ای برای تولید انبوه بذر هیبرید با هدف تقویت محصولات کشاورزی با کمک فناوری، بی‌نیازی از واردات و کم کردن هزینه خرید این بذور، میان شرکت ارس ‌تارلا امیر و مؤسسه تحقیقات باغبانی کشور به امضا رسیده است. طبق این توافق آتاویتا در تولید داخلی بذر هیبرید در کشور پیش‌قدم خواهد بود.
بارزترین ویژگی‌های این گلخانه‌های شیشه‌ای، تولید محصول با مصرف کمترین آب ممکن، افزایش ۱۰ برابری تولید، کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق و کاهش ۱۵ درصدی مصرف گاز، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، تغذیه بهتر گیاه، کاهش مصرف کود و در نهایت کاهش ضایعات نسبت به گلخانه‌های معمولی است.
این گلخانه با داشتن سیستم کشت هیدروپونیک به خاک ضرری وارد نمی‌کند و به آن نیازی ندارد. همچنین با استفاده آب به اندازه یک مزرعه، ده برابر آن محصول تولید می‌کند.
طرح‌های گلخانه‌‌ای آتاویتا در عرصه‌ای بالغ بر ۱۳۰هکتار با اشتغالزایی برای بیش از هزار نفر، سالانه بیش از ۴۰هزار تن انواع محصولات کشاورزی را تولید می‌کند.
شرکت‌های ارس تارلا امین و ارس تارلا امیر، صاحبان برند آتاویتا، تولیدکننده و صادرکننده بهترین محصولات گلخانه‌ای کشور، موفق به اخذ گواهینامه‌های ISO22000:2018 , ISO9001:2015 , ISO14001:2015 , ISO45001:2018  شده‌اند.
آتاویتا این گواهینامه‌های ایزو را برای محصولات گوجه فرنگی و فلفل دلمه‌ای خود در مرحله تولید و کاشت، بسته‌بندی و صادرات به اروپا و روسیه کسب کرده است.
هر شرکتی که از این علائم بر روی محصولات خود استفاده نماید در واقع تعهد خود به جامعه و مشتریان را اثبات و کیفیت و برتری محصولات خود را به رخ رقبا کشیده است.
آتاویتا تولید کننده با کیفیت ترین محصولات گلخانه ای نظیر گوجه فرنگی ، فلفل دلمه ای و بادمجان است. اگر تصوری در ذهن شما از طعم محصولات گلخانه‌ای شکل گرفته باید بدانید که محصولات آتاویتا این کلیشه‌های ذهنی را به هم می‌ریزد و طعم و عطری اصیل و خوش ارائه می‌دهد.
آتاویتا؛ طعمی از گذشته، شعار این برند است.
وبگردی