آفتاب

ارز دیجیتال بیت کوین و استخراج (ماین) آنمطمئناً در جریان هستید که در حال حاضر تعداد ارزهای دیجیتال در دنیا به شدت افزایش یافته است و هر کدام از آنها دارای ارزش مختص به خود هستند.

اگر بخواهیم ارزهای دیجیتال محبوب‌تر را نام ببریم باید به ارزهایی همچون بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین و دوج کوین اشاره کنیم. هر کدام از این ارزها را می‌توان استخراج کرد و حتماً تا به حال با کلمه‌ی ماینینگ آشنایی پیدا کرده‌اید.

بهتر است قبل از شروع این مقاله به شما بگوییم که قیمت هر 1 واحد بیت کوین در حال حاضر به بیشتر از 1میلیارد تومان رسیده است.
حال هدف ما در این مقاله چیست؟ ما در شرکت آی ام اس ماینینگ که در حال حاضر  بزرگترین شرکت ماینینگ بصورت قانونی و با مجوز از وزارت صنعت معدن تجارت و دارای نماد اعتماد درایران به حساب می‌آید؛ قصد داریم در خصوص سرآمدترین ارز دیجیتال دنیا که در حال حاضر به بیشترین قیمت خود در چند سال اخیر رسیده است، صحبت کنیم. مطالب این مقاله پیرامون چگونگی استخراج بیت کوین، نحوه کار دستگاه‌های ماینینگ و همینطور میزان درآمد از این ارز دیجیتال خواهد بود.

ماینینگ چیست

تعریف لغوی ماینینگ، همان استخراج از معادن است. اما برای ارزهای دیجیتال، معدنی وجود ندارد و کار استخراج توسط شبکه‌ها یا دستگاه‌های قدرتمند مربوط به هر ارز دیجیتال انجام می‌شود. در واقع برای تعریف دقیق‌تر از ماینینگ باید مبحث تراکنش را باز کنیم. به طور کلی عملیاتی که در جهت اعتبارسنجی تراکنش‌ها که بوسیله‌ی کامپیوتر انجام می‌شود و سپس به یک لیست عمومی به نام بلاک‌چین اضافه خواهد شد استخراج ارز دیجیتال یا همان ماینینگ گفته می‌شود.
دقت کنید هر کاربری که قصد استخراج ارز دیجیتال را دارد یک بلاک‌چین مختص به خود خواهد داشت. این فایل که بسیار کوچک است اطلاعات تراکنش‌های هر بیت کوین را در خود ذخیره سازی می‌کند. این کار به دلیل جلوگیری از تقلب صورت می‌گیرد. البته ناگفته نماند که کار استخراج ارزهای دیجیتال به سادگی قابل انجام نخواهد بود و برای این منظور نیاز به مهارت و البته ابزارهای کاملاً تخصصی است. با این حال زمانی که یک بلاک از یک ارز دیجیتال ماین شود به زنجیره‌های بلاک‌های قبلی که توسط دیگران استخراج شده است، می‌پیوندد.

بیت کوین چیست؟

همانطور که اشاره شد بیت کوین نوعی ارز دیجیتال است که با استفاده از آن می‌توان خریدهای آنلاین انجام داد یا اینکه به کیف پول سایر افراد هر مقدار پول که نیاز است منتقل کرد. حتی بعنوان یک سرمایه گذاری امن نیز می‌توان از بیت کوین استفاده کرد. این ارز دیجیتال دارای دو مزیت کاملاً منحصربفرد است که غیرمتمرکز بودن آن یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های آن محسوب می‌شود، در کنار این موضوع چاپی نبودن آن نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.
در نظر داشته باشید که بیت کوین در کنترل هیچ نهادی مانند دولت یا سازمان‌ها نیست و به طور کلی این شبکه قوانین مختص به خود را دارد و هر کسی که وارد این حیطه می‌شود باید این قوانین را بپذیرد. با این حال شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که اصلاً هدف از پیدایش بیت کوین چه می‌تواند باشد که در پاسخ باید عرض کنیم که سازنده‌ی این ارز دیجیتال، بیت کوین را روشی برای انتقال یا ذخیره امن پول در دنیا معرفی کرده است.
ماینرها چطور کار می‌کنند

شرکت آی ام اس ماینینگ با داشتن مجوزات قانونی بالای 2 سال از فعالیتش در  حوزهماین بیت کوین میگذرد و به گفته مدیران شرکت، سایت آی ام اس ماینینگ بالای100000 کاربر فعال دارد و شرکت بیشتر از 50000ماینر فعال دارد.
ماینرها زمانی که خدمتی به شبکه‌‌ی بیت کوین می‌کنند، در ازای هر ده دقیقه، پاداشی تحت عنوان بیت کوین‌های جدید دریافت می‌کنند. این روش ماین کردن دارای سه جنبه است:
•    ضمانت برای بیت کوین‌های جدید
•    تأیید شدن تراکنش‌ها
•    امنیت
همانطور که می‌دانید بانک‌های مرکزی ارزهایی مانند دلار یا حتی ریال هر زمان که احساس کنند نیاز به صادر کردن ارز جدید دارند، آن را انجام می‌دهند اما بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر به این شکل عمل نمی‌کند و ماینرها با استفاده از ماینینگ کردن ارزها اقدام به تولید ارزهای مختلف مانند بیت کوین خواهند کرد. در نظر داشته باشید که ماینرها توان فریب سیستم را ندارند و خودسرانه نمی‌توانند بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر را تولید کنند.
همچنین ناگفته نماند که ماینرها تراکنش‌های انجام شده در شبکه بیت کوین را به بلاک‌های قدیمی اضافه می‌کنند و تنها در صورتی این عمل تأیید می‌شود که تراکنش مدنظر به طور کامل به بلاک قبلی اضافه شده باشد.
امنیت نیز در این‌گونه استخراج‌ها کاملاً در نظر گرفته شده است و ماینرها امکان حمله یا هر گونه تغییر یا توقف در ماینینگ را از شبکه‌ ارزهای دیجیتال دور کرده‌اند. تنها روش لغو تراکنش بیت کوین در اختیار داشتن حداقل 52 درصد از قدرت هَش است که به دلیل توزیع بین کاربران امکان‌پذیر نخواهد بود.

ویژگی‌ها و مزایای آن

استفاده از بیت کوین دارای یک‌سری مزایا است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:
•    هویت کاربران مخفی می‌ماند
دقت کنید که تراکنش‌های بیت کوین با اسامی مستعار انجام می‌شود. در واقع زمانی که بخواهید به شخصی بیت کوین انتقال دهید نیازی به وارد کردن اطلاعات شخصی ندارید. به طور کلی هیچ اطلاعات خاصی به گیرنده بیت کوین نخواهید داد که این کار ریسک به سرقت بردن هویت افراد را به صفر کاهش داده است.
•    تراکنش‌ها بدون واسطه خواهند بود
برای منتقل کردن بیت کوین نیازی به واسطه نخواهد بود چرا که انتقال این ارز دیجیتال مستقیماً میان دریافت کننده و فرستنده انجام خواهد شد. این کار پرداخت کارمزد به شخص واسط را نیز منتفی خواهد کرد.
•    مسدود نشدن بیت کوین
دارایی شما بعنوان یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین به هیچ عنوان مسدود نخواهد شد چرا که هیچ نهاد دولتی نمی‌تواند به ضبط یا انسداد آن اقدام کند.

سرمایه گذاری در بیت کوین

راه‌های سرمایه گذاری در بیت کوین می‌تواند متنوع باشد. کاربرانی که قصد چنین کاری دارند در ابتدا می‌بایست به خوبی با این ارز دیجیتال آشنایی پیدا کنند.
استخراج بیت کوین می‌تواند راهی برای دست‌یابی به این ارز دیجیتال باشد که البته برای این منظور نیز باید اطلاعات کافی در خصوص انواع دستگاه‌های ماینر و نحوه کار آنها داشته باشید. به طور کلی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال توصیه می‌شود اما به هیچ عنوان بی‌گدار به آب نزنید و حتماً با افراد اهل فن مشورت بگیرید.
موضوع مهم دیگری که در میزان درآمد از بیت کوین نقش اساسی خواهد داشت، مصرف و هزینه برق است. اگر بتوانید این موضوع را مدیریت کنید، سودآوری بیشتری از این ارز خواهید داشت. همانطور که می‌دانید دستگاه‌های ماینر برای استخراج بیت کوین باید به صورت 24 ساعته کار کنند و این موضوع نیاز به برق کافی دارد. به طور کلی اگر از یک دستگاه ماینر مناسب استفاده و برق مصرفی را نیز مدیریت کنید می‌توانید به یک درآمد مناسب از استخراج بیت کوین دست یابید.
شرکت آی ام اس ماینینگ امکان داشتن درآمد دلاری و مشارکت در سود شرکت را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است.


سخن آخر
با توجه به موارد گفته شده، شاید تصمیم گرفته باشید که بدون اینکه روی مدیریت سخت افزار و دستگاه های ماینینگ وقت بگذارید و یا بدون اینکه نیاز باشد مهارت های فنی و پیچیده ماینینگ را یاد بگیرید بیت کوین استخراج کنید...اگر جواب شما مثبت است باید به سراغ استخراج ابری یا کلود ماینینگ بروید.
این شیوه به ویژه برای کسانی که از جزییات فنی سردر نمی آورند یا نمیخواهند وقت زیادی به این کار اختصاص دهند مناسب و کارامد است.
اصلی ترین تفاوتی که در ماینینگ معمولی و رایج با ماینینگ ابری وجود دارید این است که چه کسی سخت افزار ماینینگ را مدیریت میکند.در ماینینگ معمولی خود کاربر وظیفه دارد که به خرید و راه اندازی و نگهداری تجهیزات ماینینگ بپردازد.ولی در استخراج ابری این کار از دوش شما برداشته میشود.

شرکت آی ام اس ماینینگ یک شرکت ماین ابری بیت کوین میباشد که کار شما را راحت کرده است و میتوانید با خرید پلن های مختلف ماین بیت کوین در این سایت بدون نیاز به تخصص فنی یا امور دیگر بصورت روزانه سود دلاری از ماینینگ داشته باشید.