آفتاب

راهنمایی جهت گرفتن ایین نامه رانندگینمی دانم شما هم جزء آن دسته افراد هستید که قبولی در آزمون آیین نامه را در همان بار اول امری غیر ممکن می دانید؟ موفقیت در این آزمون برای خیلی از هنرجویان تبدیل به یک کابوس شده است، زیرا فکرشان این است که برای رسیدن به این آرزو باید همه کتاب آیین نامه را صفحه به صفحه و به طور دقیق بخوانند...

همه ی ما از کودکی آرزو داشتیم تا زودتر به سن قانونی برسم ، یک ماشین بخریم و برای گرفتن گواهینامه خود اقدام کنیم. حتی در فکر و خیال خود به شهرهای مختلفی هم سفر می کردیم. در کشور عزیز ما ایران این آرزو در سن ۱۸ سالگی تمام به بعد، برای همه ما قابل دسترسی است  و تمام جوانان می توانند در یکی از آموزشگاه های رانندگی سطح شهر خود که به محل سکونت آنها نزدیک است؛ ثبت نام کرده و بعد از گذراندن ۸ جلسه تئوری ، یک آزمون تستی ، ۱۲ جلسه آموزش درون شهری و در آخر دادن آزمون عملی نسبت به دریافت گواهینامه خود اقدام نمایند.


 آیین نامه رانندگی


نمی دانم  شما هم  جزء آن دسته افراد هستید که قبولی در آزمون آیین نامه را در همان بار اول امری غیر ممکن می دانید؟ موفقیت در این آزمون برای خیلی از هنرجویان تبدیل به یک کابوس شده است، زیرا فکرشان این است که برای رسیدن به این آرزو باید همه کتاب آیین نامه را صفحه به صفحه و به طور دقیق بخوانند؛ مخصوصا از وقتی که بخش فنی خودرو هم به کتاب آیین نامه اضافه شده است و خیلی از افراد و در بیشتر موارد خانم‌ ها هیچ آشنایی قبلی از این بخش ندارند و اکثرا در آزمون آیین نامه فنی پیروزی به دست نمی آورند. در صورتی که می‌ توان در کمتر از یک روز و حتی بدون خواندن یک صفحه از کتاب در همان دفعه اول آزمون آیین نامه را با کامیابی پشت سر گذاشت.
یکی از موضوعاتی که در هنگام گرفتن گواهی نامه رانندگی ، مورد  توجه همه کارآموزان است پشت سر گذاشتن موفق آزمون آیین نامه اصلی و سپس آزمون عملی رانندگی است که ناچار باید با خواندن نمونه سوالات آیین نامه اصلی خود را برای این امتحان آماده کرد. امروز قصد داریم کمی بیشتر درمورد این موضوع با شما صحبت کنیم.
همه افراد در هر شغلی ، از یک پزشک گرفته تا یک رفتگر ساده که حتی سواد هم ندارد، می تواند در این آزمون حاضر شوند. پس نتیجه می گیریم که آزمون آیین نامه اصلی با همه آزمون های مدرسه، دانشگاه و حتی کنکور کاملا متفاوت است زیرا افراد در سنین گوناگون و با جنسیت های مختلف، با سواد و بی سواد در این آزمون قادرند، شرکت کنند.
اما نکاتی که در بین همه ی کار آموزان ثابت است و در بیشتر موارد مورد بحث قرار می گیرد:
- چرا در آزمون نمی توانم قبول شوم؟
- نمونه سوالات آیین نامه اصلی را از کجا می توانم تهیه کنم؟
- در آزمون آیین نامه چند سوال مطرح شده است؟
 - مدت زمان در نظر گرفته شده برای پاسخگویی به آزمون آیین نامه اصلی چقدر است؟
 - چه مبلغی را  بعد از مردودی در آزمون آیین نامه اصلی دوباره باید پرداخت کرد؟
 این سوالات و مشابه آن ها در ذهن اکثر افراد شکل می گیرد. سعی داریم با پاسخ دادن به همه سوالات، شما را با آمادگی و دید بازتری در سر جلسه آزمون آیین نامه اصلی ببینیم.


 
آیین نامه رانندگی


چرا در آزمون نمی توانم قبول شوم؟

شاید پاسخ دادن به این سوال بسیار راحت و ساده باشد. قطعا نداشتن آمادگی هر فرد برای امتحان باعث عدم موفقیت اوست. اما بعضی می گویند با اینکه ما کتاب آیین نامه را کامل خوانده ایم ولی بازهم در آزمون نتوانستیم قبول شویم.
سوالی که ما از این عده افراد می پرسیم این است که آیا شما نمونه سوالات جدید آیین نامه اصلی را همراه با جواب کامل مطالعه کرده اید ؟ یکی از نکات مهم در این آزمون این است که کتاب به تنهایی نمی تواند قبولی ۱۰۰ درصد برای شما تضمین کند. پس لازم است بعد از خواندن چند سری از نمونه سوالات آیین نامه اصلی، خود را برای این آزمون آماده کنید. مطالعه کردن نمونه سوالات آیین نامه اصلی به  شما کمک می کند تا با شیوه و مدل سوالات بیشتر آشنا شده و بدون استرس و با خیال راحت سرجلسه حاضر شوید.

نمونه سوالات آیین نامه اصلی را از کجا می توانم تهیه کنم؟

شاید شما هم با یک جستجو بتوانید نمونه سوالات آیین نامه اصلی زیادی را پیدا کنید. حتی برخی از اپلیکشن ها چه برای استفاده در روی موبایل یا لپ تاپ (ios) طراحی شده اند. ولی نکته مهم این است که خیلی از این سوالات قدیمی بوده و حتی به خاطر عوض شدن کتاب تاریخ انقضای آن ها گذشته است. اما خواندن  نمونه سوالات آیین نامه اصلی به همراه جواب می تواند آمادگی شما را برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی چند برابر کند.

در آزمون آیین نامه چند سوال مطرح شده است؟

آزمون آیین نامه رانندگی به صورت تستی و در 30 سوال از تمام بخش های کتاب مطرح می شود و حداقل نمره قبولی پاسخ دادن به 26 سوال درست از 30 سوال است.

مدت زمان در نظر گرفته شده برای پاسخگویی به آزمون آیین نامه اصلی چقدر است؟

شما در مدت زمان  ۲۰ دقیقه باید امتحان آیین نامه را به طور کامل جواب دهید. مهمترین و اصلی ترین چیز در هنگام امتحان آیین نامه داشتن مدیریت زمان است. داوطلب باید به هر سوال کمتر از یک دقیقه جواب دهد. پس داشتن آمادگی و سرعت عمل لازم است. همیشه این را در نظر داشته باشید که جواب دادن به سوال های فنی بسیار مشکل و زمان بر است. سوالات فنی آیین نامه بسیار سخت هستند و در بیشتر موارد با اعداد و ارقام سر و کار دارند. متاسفانه این سوال های از اساسی ترین و مهمترین بخش های آزمون شما را تشکیل می دهند و اگر آمادگی لازم در بخش فنی را کسب نکنید، شانس قبولی شما در این آزمون به شدت کاهش می یابد.
شاید برایتان سوال پیش بیاید به غیر از سوال های فنی کدام یک از بخش ها می تواند نقش کلیدی در قبولی تان داشته باشد.
از قسمت های بسیار اساسی می توان به تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی اشاره کرد که سوالات متداولی از این بخش ها هم طرح می شود.

نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی همراه با جواب می تواند تاثیر زیادی در قبولی شما حتی در بار اول آزمون آیین نامه اصلی و آزمون آیین نامه مقدماتی داشته باشد.
حال وقت آن رسیده تا شما را با سایت پرمخاطب درایوینگ آشنا کنیم تا با کمک این سایت بدون هیچ دلهره و استرسی این آزمون مهم را با موفقیت پشت سر بگذارید.

در سایت دراوینگ شما می توانید از خدمات رایگان زیادی استفاده کنید. این خدمات به صورت خلاصه به شرح زیر است:

1- آزمون آنلاین آیین نامه رانندگی به شکل کاملا رایگان (آزمون شبیه سازی شده آیین نامه رانندگی)

در این قسمت 600 سوال از نمونه سوالهای جدید و به روز آزمون آیین نامه رانندگی قرار داده شده است. شما بعد از هر کلیک می توانید 30 سوال را به شکل تصادفی و عینا شبیه ازمون رانندگی دریافت و بعد از پاسخ کارتکسی شبیه سر جلسه برای شما صادر می شود. مزیت استفاده از این آزمون این است که در همان لحظه جواب درست یا اشتباه خود را می بینید و همین باعث می شود تا درک بهتری از سوالات پیدا کنید. این آزمون ها را می توانید در روی گوشی یا کامپیوتر خود اجرا کنید.

2- یادگیری ایین نامه رانندگی

یادگیری ساده و اصولی آموزش رانندگی از صفر تا 100 همراه با توضیحات لازم در مورد آیین نامه رانندگی و شهری را در سایت درایوینگ به صورت روزانه می توانید مشاهده کنید.

3- اپلیکیشن آزمون آیین نامه نسخه اندروید

 نصب اپلیکیشن رایگان و بسیار کم حجم آزمون واستفاده از آن بر روی هر نوع موبایلی (نسخه اندروید) در هر زمان و مکان می تواند شما را در آمادگی برای آزمون کمک کند.

سایت درایوینگ و اپلیکیشن آزمون آیین نامه نسخه اندروید آن قبولی شما را در آزمون آیین نامه ضمانت کرده و این اطمینان را به شما خواهد داد تا بدون خواندن حتی یک صفحه از کتاب در این رقابت سخت موفق شوید.


وبگردی