آفتاب

راهنمای خرید درب اتوماتیکدرب اتوماتیک را در بسیاری از ساختمان های مدرن و مکان های عمومی دیده ایم. این نوع درب، به شکل های مختلفی تولید شده و کاربری های متفاوتی دارند.

درب اتوماتیک را در بسیاری از ساختمان های مدرن و مکان های عمومی دیده ایم. این نوع درب، به شکل های مختلفی تولید شده و کاربری های متفاوتی دارند. درب اتوماتیک، می تواند در جهت های مختلفی حرکت کند برخی تک لنگه، دو لنگه و کرکره ای اند و میزان سرعت باز و بسته شدنشان نیز قابل تنظیم است. استفاده از درب های اتوماتیک بسیار رایج شده است؛ چراکه نه تنها جلوه زیبایی به ساختمان می دهند، بلکه در صرفه جویی مصرف انرژی نیز بسیار کارآمدند. اگر به این مبحث علاقه مندید، در این متن می توانید با انواع درب اتوماتیک آشنا شوید.


درب اتوماتیک


ویژگی های درب اتوماتیک

درب اتوماتیک، به وسیله نیروی برق به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود. به همین دلیل است که به آن درب برقی نیز گفته می شود. سنسور چشمی بالای درب اتومات، می تواند نزدیک شدن افراد را تشخیص داده و برحسب میزان حساسیتی که دارد، باز و بسته شود. شاید توجه کرده باشید که در بعضی مواقع عکس العمل سنسور درب اتومات بسیار سریع ولی در مواقعی کند است. این بستگی به میزان حساسیت سنسور دارد. سرعت باز و بسته شدن درب ها و میزان فاصله افراد از درب در هنگام باز و بسته شدن، قابل تنظیم است.

انواع درب اتوماتیک

آیا از هر نوع درب اتوماتی می توان در هر مکانی استفاده کرد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال، پیشنهاد می کنیم با انواع درب اتومات و کارایی هر یک آشنا شوید.

درب اتوماتیک فروشگاهی

درب های اتومات فروشگاهی برای مکان های پر رفت و آمد مناسب اند. درست است که این نوع درب، به «فروشگاهی» معروف است، اما می توان از آن برای سازمان ها، شرکت ها و ادارات پر رفت و آمد نیز استفاده کرد. از درب های فروشگاهی در هتل ها، پاساژها، پارکینگ های عمومی و بیمارستان ها نیز استفاده می شود.


  درب اتوماتیک


درب اتوماتیک شیشه ای

درب های اتوماتیک شیشه ای، بسیار رایج بوده و مانع از هدر رفت انرژی می شوند. استفاده از آن ها در مکان های عمومی بسیار رایج است. بانک ها، فروشگاه ها و رستوران ها اغلب از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده می کنند. ظاهر زیبا و مدرن، صدای کم و دیگر مزایای درب های اتوماتیک شیشه ای باعث شده تا بیش از پیش شاهد استفاده از آن ها باشیم. اگر قصد خرید درب اتوماتیک شیشه ای را دارید، باید بدانید که این نوع درب خود انواع مختلفی دارند.
-    درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی
-    درب اتوماتیک کشویی
-    درب اتوماتیک دوار یا گردان
-    درب اتوماتیک تاشو یا اتوبوسی
-    درب اتوماتیک قوسی یا منحنی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درست است که مکانیزم و عملکرد درب شیشه ای بیمارستانی با شیشه ای یکسان است و در نگاه اول به نظر می رسد که یکی باشند؛ اما تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در ساخت بدنه درب های اتوماتیک بیمارستانی از سرب استفاده می شود. سرب ماده ای است که اشعه های مضر را به خود جذب کرده و مانع از خروج آن می شود. درب بیمارستانی می تواند تلسکوپی، تاشو یا کشویی نیز باشد و میزان حساسیت سنسور آن قابل تغییر است.

درب اتوماتیک پارکینگی

چندیست که استفاده از درب اتوماتیک در پارکینگ ها بسیار رایج شده است. این نوع درب محبوبیت بسیاری بین کاربران دارند؛ چراکه دیگر نیازی نیست در سرمای زمستان و گرمای تابستان برای باز و بستن درب از ماشین پیاده شوید. تنها کافیست با یک ریموت درب اتوماتیک پارکینگ را باز کرده و یا ببندید. این نوع درب نیز می تواند یک لنگه یا دو لنگه باشد، البته نوع نرده ای و کرکره ای آن را نیز می توانید در کاتالوگ های مخصوص فروشندگان درب اتوماتیک مشاهده کنید.

درب اتوماتیک سکشال (بالارونده)

درب اتوماتیک بالارونده، معمولا برای پارکینگ یا مکان های دارای سقف به کار می روند. این نوع درب، فضای کمتری اشغال می کنند. اگر فضای کافی برای باز و بسته شدن درب ندارید، پیشنهاد می کنیم از درب های سکشال استفاده کنید. جنس بدنه درب بالارونده می تواند متفاوت باشد و همه آن ها با ریموت کنترل کار می کنند.

درب اتومات صنعتی

به درب های صنعتی درب سریع السیر نیز گفته می شود؛ چراکه سرعت بسیار زیادی در هنگام باز و بسته شدند دارند. استفاده از آن ها در آزمایشگاه ها، انبارهای بزرگ مواد غذایی و کارخانجات مرسوم است. سرعت باز و بسته شدن این نوع درب به منظور جلوگیری از ورود حشرات، گرد و غبار و اتلاف انرژی بسیار بالا در نظر گرفته شده است. درب های اتومات صنعتی در برابر بادهای شدید مقاومت بسیار زیادی داشته و از نوعی الیاف و رنگی از جنس UPVC ساخته می شوند. این نوع درب می تواند به صورت رول آپ یا فولد آپ باشد.


 درب اتوماتیک


جمع بندی

در این مطلب، انواع مختلفی درب اتوماتیک مانند درب اتوماتیک فروشگاهی، صنعتی، بیمارستانی، بالارونده و پارکینگی را معرفی کردیم. با توجه به اینکه در هرکدام از آن ها کارایی مختص خودشان را دارند، استفاده از آن ها کاملا به نیاز مشتری بستگی دارد. برای مثال اگر در آزمایشگاه کار می کنید؛ یقینا درب های اتوماتیک صنعتی برای محیط کاری شما مناسب ترند؛ چرا که به سرعت باز و بسته شده و مانع از ورود گرد و غبار یا هر شی خارجی دیگری خواهند شد. برای مناطق پر رفت آمد مانند پاساژها و رستوران ها درب اتوماتیک شیشه ای یا فروشگاهی می تواند ایده آل باشد. اگر برای خرید درب اتوماتیک به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، پیشنهاد می کنیم سری به سایت diakodoor.com زده و با محصولات این شرکت بیشتر آشنا شوید. همچنین شما می توانید با مشاوران تیم دیاکو دوور تماس گرفته و از آن ها بخواهید تا در مورد نحوه خرید درب اتوماتیک راهنماییتان کنند.
وبگردی