آفتاب

خرید بیمه شخص ثالث فقط در ده دقیقهدر شرایط اقتصادی موجود که اغلب افراد به سختی هزینه‌های ضروری و معیشتی خود را تامین می‌کنند، یقینا به دنبال راهکارهایی هستند که به واسطه آن ضررهای مالی کمتری متحمل شوند. بیمه یکی از راه‌هایی است که کمک می‌کند ضررهای جانی و مالی برای شما به حداقل برسد.

این که بیمه تا چه اندازه خسارت‌هایی را که وارده شده است برای شما جبران می‌کند، چه نوع خسارت هایی را شامل می شود و شرایط خرید بیمه چیست، همه به نوع بیمه‌ای بر می‌گردد که انتخاب کرده‌اید.
 بیمه شخص ثالث به افرادی که وسایل نقلیه مانند ماشین شخصی، موتور، تریلر، ماشین‌های سنگین و... دارند تعلق خواهد گرفت.
با توجه به شرایط امروزه مانند کرونا، محدودیت‌های اعمال شده و آلودگی هوا بهترین کار خرید آنلاین است. اگر شما بتوانید آنلاین بیمه خریداری کنید در وقت خود صرفه جویی کرده و به راحتی خرید خود را انجام داده‌اید و از مزایای آن بهره‌مند می‌شوید.
در ادمه با ما همراه باشید تا شما را با مفهوم این نوع بیمه آشنا کنیم و راه‌های خرید آن را توضیح دهیم.

تعریف بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث در کشور ما یک امر مهم و اجباری است. اگر کسی این بیمه را برای وسیله نقلیه خود نگیرد با عواقب جبران ناپذیری روبرو خواهد شد.
این نوع بیمه زیر مجموعه بیمه اتومبیل است. اگر تصادفی رخ دهد و افراد دچار خسارت‌های جانی و مالی شوند، این بیمه از آن‌ها حمایت می‌کند.

دلایل نام‌گذاری بیمه شخص ثالث

در این بیمه یک ارتباط بین سه شخص را شاهد خواهیم بود که رابطه 3 نفره ایجاد می‌کنند. شخص اول، ثانی و ثالث شامل این بیمه می‌شوند. شخص اول همان دارنده وسیله نقلیه است که ماشین خود را بیمه کرده است.
شرکت بیمه‌ای که تحت پوشش آن هستید و از شما حمایت می‌کند شخص ثانی نام دارد و شخص ثالث فردی است که در رخ دادن حادثه مقصر شناخته می‌شود و باید خسارت مالی بپردازد.
در امور بیمه‌ای شخص اول در بیمه نامه با نام بیمه گذار و شخص دوم به نام بیمه گر نیز شناخته می‌شوند.

موارد تحت پوشش بیمه شخص ثالث

اکنون به بررسی موارد تحت پوشش این نوع بیمه می‌پردازیم. بیمه شخص ثالث علاوه بر حمایت از مالک اتومبیل، تمام افرادی را که در زمان حادثه در ماشین حضور داشتند، نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.
این نوع بیمه خسارت‌های جانی را که به شخص ثالث وارد می‌شود، جبران می‌کند. خسارت‌های جانی مانند نقص عضو، دیه، هزینه‌های درمانی و جراحی است که بیمه پرداخت هزینه آن‌ها را شامل می‌شود.
نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که سرنشینان شخص ثالث خودروی مقصر، در تصادف اگر آسیب ببینند بیمه به هیچ عنوان خسارت‌های آن‌ها را متقبل نمی‌شود.
خسارت‌های مالی در حین اتفاق افتادن تصادفات، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد است. هنگامی که به وسیله نقلیه شخص ثالث خسارت وارد می‌کنید باید هزینه خسارات وارد شده را به شخص ثالث بپردازید.
با توجه به توضیحات داده شده متوجه می‌شویم بیمه شخص ثالث، خسارت‌های جانی و مالی افراد دارای این نوع بیمه را تقبل می‌کند.

جایگزین امور فیزیکی بیمه شخص ثالث

امروزه بیشتر شرکت‌ها و سازمان‌ها به خدمات الکترونیک و غیرحضوری روی آورده‌اند. شرکت‌های بیمه نیز به جهت رفاه مشتریان خدمات غیرحضوری ارائه می‌دهند.
بر طبق بخش‌نامه بیمه مرکزی از خرداد امسال بیمه نامه‌های کاغذی حذف و بیمه نامه‌های الکترونیک جایگزین آن‌ها شدند. از نظر خدمات و اعتبار بیمه نامه‌های الکترونیک با کاغذی هیچ تفاوتی ندارند.
زمانی که همه مراحل برای صدور بیمه نامه الکترونیک انجام می‌شود، یک پیامک حاوی کد یکتا برای شما ارسال می‌شود. شما با مراجعه به سایت بیمه مرکزی استعلام بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه خود را می‌توانید بگیرید و از صحت بیمه اطمینان حاصل کنید.
اگر شما علاوه بر بیمه نامه الکترونیک مایل به دریافت بیمه نامه کاغذی هستید می‌توانید بیمه نامه را با پرینتر چاپ کنید. علاوه بر پیامک کد یکتا که برای شما ارسال می‌شود، لینک چاپ بیمه نیز ارسال خواهد شد. شما می‌توانید با مراجعه به لینک ارسال شده، بیمه نامه خود را چاپ کنید و به صورت فیزیکی داشته باشید.
چاپ بیمه نامه به صورت فیزیکی فقط هزینه شما را افزایش می‌دهد. از آنجایی که گفته شد این نوع بیمه با بیمه نامه الکترونیک تفاوتی ندارد پس لزومی به چاپ آن نیست.

مقایسه انواع اعتبار بیمه نامه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث به صورت روزشمار و سالانه عرضه می‌شود. این نوع بیمه را شرکت‌های بیمه بیشتر به صورت سالیانه قرارداد می‌بندند، زیرا قراردادهای کمتر از یک سال ریسک بالاتری را برای شرکت بیمه به وجود می‌آورد.
از لحاظ اقتصادی بیمه‌های سالانه به صرفه‌تر تا بیمه‌های روزشمار هستند. زیرا قیمت بیمه شخص ثالث به صورت روز شمار بسیار بیشتر از بیمه شخص ثالث به صورت سالانه است.
برای مثال بیمه شخص ثالث که در 6 ماه پرداخت می‌شود بسیار بیشتر از نصف قیمت بیمه شخص ثالثی است که به صورت سالیانه پرداخت می‌شود.

مدت زمان اعتبار بیمه نامه شخص ثالث چگونه است

بیمه نامه شخص ثالث به دوصورت روزانه و سالانه هستند. معمولا شرکت‌های بیمه، مدت زمان سالانه را برای بستن قرارداد انتخاب می‌کنند زیرا ریسک کمتری نسبت به زمان‌های کوتاه‌تر مانند 6 ماه دارد.
قیمت بیمه شخص ثالث روزانه به دلیل تمایل شرکت‌های بیمه به عقد قرارداد به صورت سالیانه، بسیار بیشتر است. این تفاوت قیمت به اندازه‌ای است که اگر فردی بیمه روزانه به مدت 6 ماه بخرد باید مبلغی بیش از بیمه شخص ثالث سالیانه بپردازد.
با توجه به موارد گفته شده در بالا بهتر است برای تمدید یا خرید بیمه شخص ثالث، اعتبار سالانه آن بیمه را خریداری کنید تا از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه باشد.

در صورت تمدید نکردن بیمه شخص ثالث چه مشکلاتی برای شما پیش خواهد آمد

با تمام شدن هر بیمه نامه‌ای باید برای تمدید آن اقدام کنید، زیرا در صورت تمدید نکردن، ممکن است اتفاقات ناخوشایندی برای‌تان بیفتد که غیر قابل جبران باشد. در ادامه به توضیح مشکلاتی که در اثر تمدید نکردن بیمه شخص ثالث امکان دارد رخ دهد می‌پردازیم.
1.    خسارت‌های مالی و جانی: در صورتی که اعتبار بیمه شخص ثالث شما تمام شده باشد و تصادف کنید مشکلات زیادی برای شما پیش می‌آید. هنگامی که تعنبار بیمه شخص ثالث شما تمام شده باشد و تصادف کنید، باید تمام خسارت‌های وارد شده را از جیب خودتان بپردازید و بیمه در این مورد هیچ کاری انجام نخواهد داد.
2.    توقیف و جریمه توسط پلیس: اگر خودرو شما به هر دلیلی توسط پلیس متوقف شود و بیمه نامه نداشته باشید، جریمه خواهید شد.
در این صورت علاوه بر جریمه، خودروی شما به پارکینگ منتقل می‌شود و باید هزینه پارکینگ را نیز بپردازید. در ضمن هزینه دیرکرد خرید بیمه نامه نیز به سایر هزینه‌ها افزوده خواهد شد.
3.    خرید و فروش خودرو: خرید و فروش وسایل نقلیه‌ای که بیمه شخص ثالث ندارد ممنوع است. بنابراین در هنگام خرید باید به بیمه نامه آن توجه کنید.
4.    افزایش هزینه بیمه: با توجه به مطالبی که گفتیم، هر چه مدت زمان تمدید اعتبار بیمه شخص ثالث به تعویق بیافتد، باید هزینه بیشتری برای تمدید آن بپردازید. در مجموع هزینه بیمه همراه با جریمه روزهای به تعویق انداختن تمدید اعتبار آن چیزی حدود 1 تا یک و نیم میلیون تومان می‌شود.
با توجه به موارد گفته شده در بالا بهتر است هنگامی که اعتبار بیمه شخص ثالث شما رو به اتمام است، هر چه سریع‌تر برای خرید اقدام کنید.
برای این که بتوانید با سرعت بیشتری کارهای خرید بیمه را انجام دهید، می‌توانید به صورت آنلاین بیمه شخص ثالث را بخرید. در ادامه به توضیح خرید بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین می‌پردازیم.

خرید بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین

همان طور که می‌دانید، انواع بیمه از قبیل بیمه شخص ثالث از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. از آن جایی که این روزها بیمه‌نامه‌های چاپی و کاغذی دیگر منسوخ شده‌اند و جای خود را به بیمه‌نامه‌های الکترونیکی داده‌اند، شرکت‌های بیمه هم به فروش انواع بیمه به صورت آنلاین و اینترنتی مشغول می‌پردازند. پس بهتر است افراد فرصت را غنیمت بشمارند و برای این که خسارت‌های زیادی نپردازند، جریمه پرداخت نکنند و مجبور به ترخیص ماشین از پارکینگ نباشند، باید خرید بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین را از سایت‌های معتبر و مطرح انجام دهند.
از مزایای خرید آنلاین این بیمه می‌توان به صادر شدن آن در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه اشاره کرد. البته جالب است بدانید که شرایط پرداخت هزینه خرید بیمه به صورت آنلاین در مقایسه با خرید حضوری، از تنوع بیشتری برخوردار خواهد بود.
در ادامه مطلب، سایت معتبر و شناخته‌شده‌ای را معرفی خواهیم کرد که با بهترین شرایط، فرآیند خرید و تمدید بیمه شخص ثالث خودرو را برای شما مقدور خواهد ساخت.

خرید بهترین طرح بیمه شخص ثالث از بیمه ‌بازار

اگر دنبال خرید بهترین طرح بیمه شخص ثالث برای خودروی خود هستید و می‌خواهید علاوه بر استفاده از خدمات باکیفیت، هزینه‌های بسیار زیادی پرداخت نکنید، سایت بیمه بازار می‌تواند گزینه پیشنهادی بسیار خوبی به حساب آید.
از مزایا و برتری‌های این سایت می‌توان به همکاری آن با شرکت‌های معتبر بیمه اشاره کرد. ناگفته نماند که متقاضیان از طریق همین سایت می‌توانند به بررسی و مقایسه خدمات، قیمت و شرایط هر کدام از این شرکت‌های بیمه بپردازند.
اگر از طریق این سایت اقدام به خرید بیمه شخص ثالث کنید، هیچ وقت زمان تمدید آن را از یاد نخواهید برد. چون بیمه بازار به شیوه‌های مختلف به شما یادآوری می‌کند که برای تمدید بیمه خود اقدام کنید.
این ویژگی و خصوصیت بیمه بازار کمک می‌کند تا شما درگیر مشکلات و عواقب ناشی از تمدید نکردن بیمه نشوید و از طرفی ناچار به پرداخت خسارت، جریمه و غیره نخواهید بود.
با مراجعه به سایت بیمه بازار، همین حالا به منظور خرید بهترین طرح بیمه برای اتومبیل خود اقدام کنید و با این کار مانع به هدر رفتن زمان و هزینه‌ها شوید.
منبع: وبسایت اقتصاد آنلاین
وبگردی