آفتاب

اهمیت لوازم یدکی در امنیت خودوری برلیانس و آریوامنیت خودروها همواره یکی از موضوعاتی است که هنگام خرید خودرو باید به آن توجه کنیم. احتمالا بارها شنیده اید افرادی که در مکان های پر خطر از نظر تصادفات زندگی می کنند همواره به دنبال خودروهایی هستند که از نظر قدرت بدنی و امنیت در سطح بالایی باشند.

 قدرت بدنی و لوازمی که در خودرو به کار می روند بسیار اهمیت دارند که از کیفیت و استانداردهای بالایی برخوردار باشند. در این مقاله در مورد امنیت بدنه و قدرت و لوازم یدکی خودروهای برلیانس و آریو مطالبی را ارائه می دهیم که اگر قصد خرید این دو خودرو را دارید بهتر است این مطالب را بدانید و یاد بگیرید.

لوازم یدکی خودروها همواره یکی از موضوعاتی است که حتی ممکن است مشتریان را از خرید برخی از خودروها منصرف کند. به عنوان مثال ممکن است برخی از خودروهای وارداتی وجود داشته باشند که خدمات آن ها در کشور ایران در دسترس نباشد. بنابراین خرید یک خودرو که خدمات پس از فروش خوبی و لوازم یدکی آن وجود ندارد کمی غیر منطقی به نظر می رسد. خودروی برلیانس و آریو در سال های گذشته با این مشکل مواجه بودند که لوازم یدکی آن ها به سختی پیدا و قابل تامین یا قابل تعویض بود.

لوازم یدکی برلیانس


 
 بسیاری از فروشگاه های لوازم یدکی به صورت تخصصی بر روی خودروهای خاص کار می کنند و قطعات آن ها را وارد کرده و به مشتریان دارای این خودروها می رسانند. یک از فروشگاه های تخصصی که لوازم یدکی برلیانس و آریو را در ایران دارد فروشگاه لوازم یدکی دنیای چین می باشد. هنگامی که در ترافیک سنگینی گیر کرده اید و تصور کنید راننده ای با تمرکز پایین در پشت سر شما قرار دارد، ممکن است با یک ترمز اشتباه با شما برخورد کند و سپر و چراغ های خودروی شما در آن تصادف آسیب ببیند. اگر از خودروهای داخی مانند محصولات سایپا یا ایران خودرو استفاده می کنید خیلی نگران این نیستید که ممکن است اصلا چراغ خودروی شما وجود نداشته باشد که بخواهید آن را تعویض کنید اما اگر از خودروهای چینی وارداتی در کشورمان استفاده می کنید حتما به این موضوع فکر می کنید که چه باید بکنید و لوازم یدکی و جانبی خودروی خود را از کجا تامین کنید.

لوازم یدکی پرمصرف در خودرو های برلیانس و آریو


لنت: لنت به 2 قطعه آهن که در میله متصل به لاستیک خودرو قرار می گیرد و در هنگام ضرور با چسبیدن از دو طرف به دیسک ها باعث کند شدن حرکت چرخ ها و درنهایت ایستادن آن ها می شود. لنت های خودروهای مختلف با یکدیگر فرق می کنند. مثلا لنت خودروی برلیانس با لنت خودروی آریو کاملا متفاوت است. لنت خودروهای برلیانس و آریو به دلیل ظرافت و حساسیت در طراحی و کیفیت آن ها با یکدیگر متفاوت است.

چراغ های عقب و جلوی برلیانس و آریو

چراغ ها معمولا از جمله قطعات و لوازم یدکی هایی هستند که در صورت آسیب دیدن حتما باید تعویض شوند، زیرا امکان تعمیر و یا درست کردن آن ها وجود ندارد.اگر در تصادفی چراغ های عقب و جلوی خودروی شما آسیب ببیند و دچار مشکل شود و شما خودروی برلیانس و آریو داشته باشید کمی سخت می توانید فروشگاه لوازم یدکی را پیدا کنید که این چراغ ها را داشته باشند.


 لوازم یدکی برلیانس


آیینه بغل های برلیانس و آریو

ممکن است خودروی خود را در مکانی نامناسب پارک کرده باشید و یا به نوعی پارک کرده باشید که بخشی از خودروی شما در داخل معابر عمومی قرار گرفته باشد، در این مواقع امکان به خطر افتادن آیینه های شما بسیار زیاد است. زیرا مقاومت بالایی در برابر ضربه ندارند و به راحتی شکسته و کنده می شوند. بنابراین اگر از خودروهای برلیانس و آریو استفاده می کنید حتما مراقب آیینه بغل های خود باشید زیرا پیدا کردن آیینه بغل ماشین برلیانس در فروشگاه های لوازم یدکی کار دشواری است. فروشگاه دنیای چین که به صورت تخصصی در زمینه فروش قطعات و لوازم یدکی برلیانس و آریو فعالیت می کند و تمامی لوازمی که شما در مواقع ضروری لازم دارید و آن ها را پیدا نمی کنید را می توانید از این فروشگاه خریداری نمائید. این فروشگاه در تهران فعالیت می کند و قطعات یدکی برلیانس و آریو را از کشور چین و از خود شرکت های خودروسازی این خودروها تامین می کند. بنابراین اگر شما یک فروشگاه لوازم قطعات یدکی در شهرستان ها دارید می توانید با گرفتن نامه نمایندگی از فروشگاه لوازم یدکی دنیای چین از محصولاتو قطعات و لوازم یدکی خودروهای برلیانس و آریو در شهرستان خود استفاده و به مشتریان خود برسانید.
موارد مصرفی دیگری مانند روغن، فیلترها و شیلنگ ها و... تقریبا در همه خودروها یکسان هستند و به ندرت فروشگاه لوازم یدکی را یافت می کنید که این قطعات را نداشته باشد. بنابراین اگر خودروی برلیانس و آریو دارید نگران تامین این موارد نباشید زیرا در اکثر فروشگاه ها موجود می باشند.

تسمه ها
رایج ترین تسمه هایی که در خودروهای برلیانس و آریو مورد استفاده قرار می گیرند، تسمه دینام و تسمه تایم می باشند. هر کدام از تسمه ها عمر مفید متوسطی دارند که بعد از تمام شدن عمر مفید آن ها باید تعویض شوند. تسمه دینام که مستقیما با باطری خودرو در ارتباط است در صورتی که پاره شود ممکن است صدمه ای به دیگر بخش های موتور خودرو وارد نکند، اما اگر تسمه تایم خودرو پس از اتمام زمان عمر مفید خود پاره شود و ازبین برود و تعویض نشود صدمات جبران ناپذیری را به دیگر بخش های موتور خودرو وارد می کند. خودروی برلیانس و آریو تقریبا پس از هر 6 ماه کار کرد یا حدود 50 هزار کیلومتر کارکرد خودروی خود باید تسمه ها را تعویض کنند. پیدا کردن تسمه دینام و تسمه تایم برلیانس و آریو در هر فروشگاهی کار ساده ای نیست.
شمع ها و وایرها
شمع و وایر در هر خودرو وظیفه تنظیم میزان مصرف سوخت را دارند. این قطعات نیز مانند تسمه ها عمر مفید متوسط دارند و پس از مدتی حتما باید تعویض شوند. صدمه دیدن شمع و وایر پس از مصرف طولانی و مداوم از خودرو ممکن است رسوبی بر روی آن ها ایجاد شود و در اثر زیاد شدن رسوب ها آسیبا هایی تا حد سوراخ شدن به آن ها وارد شود. بنابراین شمع ها و وایرهای برلیانس و آریو را بعد از گذشت هر 4 ماه یعنی حدود 15 هزار کیلومتر کارکرد چک کنید و در ورت امکان آن ها را تعویض نمایید.
شرکت لوازم یدکی دنیای چین تامین کننده قطعات اورجینال خودروی برلیانس و آریو است که به صورت مستقیم از نمایندگی معتبر قطعات را به کشور وارد  و از طریق سایت در اختیار شما قرار می دهد.