آفتاب

پاورپک هیدرولیک چیست؟پاورپک هیدرولیکی یکی از مهم‌ترین ابزارکار در کارگاه‌های کوچک و بزرگ صنعتی است. امروزه یکی از مهم‌ترین دغدغه شرکت‌ها و مجموعه‌های صنعتی خرید و تهیه قطعات با کیفیت بالا و طول عمر مناسب است.

از جمله قطعات پرکاربرد انواع پاورپک هیدرولیک، جک هیدرولیک و ... که در ماشین آلات، تجهیزات صنعتی و صنایع مختلف کاربرد دارند. این تجهیزات بنا به نیاز مشتریان از نظر یک طرفه یا دو طرفه بودن، ابعاد، ظرفیت و توان، فشار کاری، نحوه نصب و ... خرید و فروش می‌گردند و قیمت پاورپک هیدرولیک، قیمت جک هیدرولیک نیز به این عوامل وابسته هستند. اگر به آشنایی با تجهیزات صنعتی مدرن علاقه دارید و یا قصد خرید پاورپک هیدرولیک و تجهیزات صنعتی را برای مجموعه، شرکت، کارگاه یا واحد صنعتی خود را دارید پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا به انتها بخوانید.

پاورپک هیدرولیک چیست؟

پاورپک هیدرولیک نقش به سزایی در سیستم صنعتی هیدرولیکی دارد. یک شرکت، کارگاه یا واحد صنعتی برای اجرای پروژه خود از چند پاورپک هیدرولیک استفاده می‌نمایند. پاورپک کمک می کند تا قدرت لازم را به دیگر قطعات دیگر بدهد. سیستم هیدرولیکی و یا هر سیستمی که بخواهد فعال باقی بماند نیاز به یک قدرت و یک منبعی دارد که نیروی مورد نیاز جهت فعالیت مورد نیاز خود را تأمین کند. در سیستم هیدرولیکی این منبع قدرت را پاورپک هیدرولیک تأمین می کند.

پاورپک هیدرولیک از نظر فنی از انواع فیلتر بازگشتی و مکشی تشکیل شده است که شامل پاورپک هیدرولیک استاندارد و یا پاورپک هیدرولیک میکرو و ... می باشد. متناسب با صنعت و فعالیت می توان پاورپک هیدرولیک را انتخاب کرد که برای عملکردهای مختلف مثل عملکرد جدا از هم و یا عملکرد دوبل استفاده نمود. از کاربردهای پاورپک هیدرولیک می توان در منبع تغذیه آسانسور، جک، هیدروموتور و ...  اشاره کرد.

اجزای مهم پاورپک هیدرولیک

 • مخزن روغن
 • پمپ هیدرولیک
 • الکتروموتور
 • شیر فشارشکن
 • فشارسنج و ...

انواع آرایش مختلف پاورپک هیدرولیک

آرایش‌های مختلف پاوریونیت یا یونیت هیدرولیک شامل موارد زیر است:

 • الکتروموتور و پمپ روی مخزن
 • الکتروموتور و پمپ در کنار مخزن
 • الکتروموتور و پمپ زیر مخزن
 • الکتروموتور و پمپ به صورت عمود روی مخزن

روش آخر بهتر از بقیه بوده و مزایای این روش به دلایل شناوربودن پمپ داخل روغن، سر و صدای سیستم و پاورپک هیدرولیک است که کاهش می یابد، فضای کمتری اشغال می کند، نشتی احتمالی پمپ به داخل مخزن ریخته و در این حالت روغن به هدر نخواهد رفت.

اهمیت خرید پاورپک هیدرولیک جهت استفاده در صنایع

هر سیستم هیدرولیکی برای این که بتواند نیروی محرکی داشته باشد، باید از پاورپک هیدرولیک استفاده نماید. از این رو زمانی که اقدام به فروش یا خرید پاورپک هیدرولیک می نمایید، در مورد تک تک تجهیزات و اجزای به کار رفته در این سیستم اطلاعات کسب نمایید. زمانی که اقدام به خرید پاورپک هیدرولیک می نمایید، باید برخی عوامل و پارامترها را در نظر داشته باشید، چرا که قیمت پاورپک هیدرولیک به این عوامل بستگی زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین عواملی که می تواند در قیمت پاورپک هیدرولیک تاثیرگذار است، کیفیت قطعات به کار رفته در آن می باشد.

قیمت خرید پاورپک هیدرولیک

قیمت فروش و خرید پاورپک هیدرولیک به چندین عامل مختلف بستگی دارد؛ که از عوامل تاثیرگذار در قیمت پاورپک هیدرولیک می توان به نیروی تولیدی برای سیستم به کار رفته در پاورپک هیدرولیک اشاره کرد. هر سیستمی برای انجام کار خود نیاز به یک نیرو دارد که در سیستم های هیدرولیک این نیرو را پاورپک هیدرولیک تأمین می‌نماید.

جک هیدرولیک

وسیله‎ای که با عملکرد خود موجب بلند شدن اهرم و یا وزن سنگین در یک قسمت می‌گردد را جک هیدرولیک می‌نامند. جک هیدرولیک نیاز به برق داشته و در بعضی مواقع با استفاده از روغن کار می‌کند. جک هیدرولیک مانند سایر محصولات هیدرولیکی از بخش‌ها و لوازم جانبی مختلف تشکیل شده است. به هنگام خرابی و یا فرسودگی به سهولت قابل تعویض می‌باشند. جک هیدرولیک شامل انواع سیلندر جوشی (کامپکت)، میل تایپ، تایراد، کامپکت و لوازم جانبی می‌باشند.

جک هیدرولیک وسیله‌ای است که نیروی وارد بر روغن موجود در یک استوانه کوچک که در آن وجود دارد، وارد می‌شود. این نیرو باعث شده تا روغن متراکم نشده و به استوانه بزرگ‌تر منتقل شود. روغن وارد شده به پیستون استوانه بزرگ فشار زیادی را وارد کرده که منجر به بلند شدن بار روی استوانه می‌شود. مکانیزم عمل در بالابرهایی همانند جرثقیل به این صورت می‌باشد که با داشتن طراحی ساده، بازده بالایی را دارا می باشند. درتولید و ساخت جک هیدرولیک از این اصل ثابت شده استفاده می‌شود که روغن فشرده نشده، متراکم شده می‎باشد و نیرویی مفیدی را ایجاد کرده و منتقل می‌کند. در واقع نیرویی که وارد پیستون استوانه کوچک شده، در ادامه به پیستون استوانه بزرگ منتقل شده و موجب بالا رفتن آن خواهد شد.

کاربردهای جک هیدرولیک

از جمله کاربردهای جک هیدرولیک در ماشین کمپرسور، بلند کردن ماشین آلات سنگین، پالایشگاه، جرثقیل، حفاری زیر زمینی، معماری، برج سازی و ... است. هزینه نگهداری و تعمیر جک هیدرولیک بخشی از هزینه اصلی نگهداری سیستم است. بیشتر موارد، مربوط به خرابی این جک به دلیل طراحی و استفاده ناصحیح آن است که این امر موجب کاهش یافتن عمر مفید جک هیدرولیک خواهد شد.

نکات مهم سفارش جک هیدرولیک

با توجه به چند نکته ساده می‌توانید جک هیدرولیک مورد نظر خود را تهیه کنید. این نکات شامل:

 • قدرت مورد نیاز برای سیستم مکانیکی
 • مقدار جابجایی جک بر حسب میلی‌متر یا سانتی‌متر ( کورس حرکتی جک)
 • نحوه اتصال جک هیدرولیک به سیستم مکانیکی.

قیمت جک هیدرولیک

بعد از مشخص شدن پارامترهای قدرت جک هیدرولیک، کورس حرکتی جک و نحوه نصب می‌توانید اقدام به سفارش جک کنید. قیمت جک هیدرولیک نیز وابسته به این سه پارامتر مهم می‌باشد. جک‌های خریداری شده باید دارای گارانتی و ضمانت ساخت ‌باشد. جک هیدرولیک خریداری شده باید تست فشار و حرکت را طی کرده و مطمئن باشد.
وبگردی