آفتاب

ترسناکترین اتاق فرار های ایراناتاق فرار در سرتاسر دنیا روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می­کند و خانواده ها، دوستان یا زوج ها را در برای تجربه ای لذت­بخش و پر­سرعت، کنار یگدیگر جمع می­کند.

اسکیپ روم سناریو های مختلفی میتواند داشته باشد، ما در این مقاله ترسناکترین اتاق فرار های ایران را بررسی می­کنیم، پس در صورتی که به هیجان و ماجراجویی توام با ترس علاقه مند هستید با ما تا آخر این مطلب همراه باشید.

اسکیپ روم یا اتاق فرار چیست؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که اصلا اتاق فرار چیست؟ اسکیپ روم یا اتاق فرار یک بازی 60 تا 90 دقیقه ای است که مردم به صورت تیمی آن را بازی می­کنند. این بازی به این نحو است که شما همراه با هم تیمی های خود در یک اتاق زندانی می­شوید و با حل کردن پازل، معما و سرنخ های موجود در داستان و سناریوی بازی به پیش می­روید و در صورتی که بتوانید در این زمان مشخص به چالش ها پیروز شوید و از اتاق فرار کنید، برنده خواهید بود. اتاق فرار میتواند سناریو­های مختلفی داشته باشد مثل ماجراجویانه، معمایی، ترسناک و ... اما  ما در این مقاله قصد بررسی سه مورد از ترسناکترین اسکیپ روم های ایران را داریم.

اگر با بازی Silent Hill  نسخه P.T  آشنا هستید و به آن علاقه دارید، این اسکیپ روم ­میتواند جذابیت زیادی برای شما داشته باشد، داستان از این قرار است که مردی از روی جنون دو فرزند و همسر باردار خود را به قتل می­رساند و شما در خانه او زندانی شده اید، شما باید در چهار شب قبل از نیمه­شب از این خانه فرار کنید، و در صورتی که موفق نشوید شما نیز دچار جنون خواهید شد. در این سناریو علاوه بر محدودیت زمان، شما باید مراقب باشید که هیچ کدام از چهار شب بازی را نبازید که این موضوع باعث دوچندان کردن هیجان بازی می­شود.

این سناریو به داستان Dead End  مربوط می­شود اما ترتیب خاصی نداشته و شما ­می­توانید به دلخواه هر کدام را اول بازی کنید. در این داستان یک دختر بچه شاهد قتل فاجعه وار و سلاخی شدن خانواده اش بوده و از بازگو کردن ماجرا بسیار هراسان است و شما باید به عنوان تیمی از روانشناسان برای همکاری با پلیس محلی نقش خود را ایفا کرده و در پی شنیدن ناگفته ها جستجو کنید.

داستان این اسکیپ روم در جنگ جهانی دوم رخ می­دهد که در آن چهار اسیر جنگی از چهار کشور به همراه پیشینه های مختلف در حال دست و پنجه نرم کردن با سرنوشت تلخ و شوم خود هستند و شما با قدم برداشتن روی جای پای آنها، نقش ایفا می­کنید. با اینکه چنین چیزی هرگز سابقه نداشته، شما باید زنده از این زندان خارج شوید، در این سناریوی پر اضطراب و کم نور کار تیمی مهم ترین کلید حل مشکل است.

 

برخی از مهارت هایی که با بازی اتاق فرار تقویت می­شود.

تفکر خلاقانه یا به اصطلاح تفکر بی حد و مرز Think outside of the box

هنگامی که در الگوی تفکر تغییری ایجاد نشود، سلول های انقال دهنده پیام های عصبی مغز،از راه های جدید برای انتقال داده ها استفاده نمی­کنند. در یک اسکیپ روم شما مجبور هستید تا برای حل مسائل، از الگوهای فکری جدید استفاده کنید، که این به دلیل استفاده از مسیر های عصبی جدید منجر به تقویت مهارت های حل مسئله و خلاقیت می­شود، هنگام استفاده از تفکر خلاقانه، ما در حال پرورش ذهنمان برای عملکردی موثر تر و سریعتر هستیم.

تقویت حافظه

حافظه بعد دیگری‌ست که هنگام بازی اتاق فرار تقویت می­شود. ما هنگامی که قدم به قدم، در حال حل کردن مسائل و پازل ها هستیم، باید برای پیروز شدن در بازی، از حافظه خود برای یادآوری نکات پازل های استفاده کنیم که این امر باعث تقویت حافظه و یادآوری سریع تر مسائل می­شود.

 آزاد شدن هورمون دوپامین و بهتر شدن حال کلی

هنگام بازی کردن، مخصوصا اتاق فرار  های ترسناک، به دلیل اضطراب ناشی از محدودیت زمان و دیگر فاکتور های محیطی، آدرنالین خون ما افزایش پیدا می­کند وبعد از پیروزی در بازی، به دلیل اینکه علی رقم اظطراب، توانسته ایم در چالش ها پیروز شویم، باعث می­شود که دوپامین در ذهن ما ترشح شده و احساس شادی به ما دست دهد.

همکاری

یکی از چالش های بزرگ ما در زندگی، همکاری با دیگران است، هنگامی که ما از همکاری با دیگران سرباز می­زنیم، در حال کنار گذاشتن یکی از بزرگترین قابلیت های مغزمان هستیم که در حل مشکلات دنیای واقعی ما بسیار مهم است. در بازی اتاق فرار شما باید برای فرار از اتاق همکاری تیمی خوبی داشته باشید که این امر باعث افزایش مهارت های بین فردی و کار گروهی می­­شود.

امروزه در کشور های زیادی از جمله ایران، اسکیپ روم یا اتاق فرار وجود دارد، مجموعه اسکیپ کیوب با چهار شعبه (توچال،بلوار دماوند،ایران مال، اپال) سه سناریو از ترسناکترین اتاق های فرار را در ایران، علاوه بر دیگر سبک های داستانی اتاق فرار در اختیار مردم قرار میدهد. در صورتی که به این بازی علاقه مند هستید می­تواند اوقات خوشی را همراه دوستانتان در اتاق های فرار اسکیپ کیوب تجربه کنید.

اتاق فرار های این مجموعه که در حال حاضر میتوان بازی کرد شامل سه اتاق فرار ترسناک و دلهره آور بالا و اتاق های زیر از دیگر ژانرها است، در حال حاضر تیم اسکیپ کیوب در حال راه اندازی چندین اتاق فرار دیگر است که هرکدام تجربه ای متفاوت را در اختیار شما میگذارد.

  • Ocean Six: برگرفته از فیلم های Ocean’s Eleven به مدت زمان 70 دقیقه شما را به چالش میکشد.
  • Los Santos: پلیسی و سیاسی و بسیار دشوار به مدت 90 دقیقه هوش شما را زیر ذره بین قرار می­دهد.
  • Blow your Candles: در 70 دقیقه باید معمای یک قتل را به سرانجام برسانید.
  • Movie Night: براساس اتفاقی واقعی در سال 2012.وبگردی