آفتاب

آنچه می بایست در مورد نحوه قیمت گذاری پروفیل و میلگرد صادراتی بدانیمبرخی از مصالح فلزی چون آهن، میلگرد، قوطی، ناودانی و ... در صنعتی چون صنعت ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ البته علاوه بر چنین کاربرد و استفاده‌ای، در اقتصاد کشور نیز نقش مهمی را ایفا می‌کنند؛ برای مثال می‌توان به میزان درآمد و ارزآوری که صادرات به همراه دارند، اشاره کرد.

دقت داشته باشید که صادرات مصالح آهنی و فلزی برای هر کشوری از جمله ایران ارزشمند به حساب می‌آید و کمک شایانی به اقتصاد کشور دارد. البته توجه داشته باشید که صادرات مصالح فلزی به عوامل و شرایط گوناگون و متفاوتی بستگی دارد. برای مثال می‌توان به عواملی چون قیمت ارز، عوامل سیاسی، تولیدات کارخانه‌ها و عواملی از این دست اشاره داشت. پس با توجه به موارد ذکر شده احتمال دارد افرادی که در امر صادرات مصالح فلزی فعالیت دارند با چالش‌های متنوعی روبه‌رو شوند که در ادامه سعی داریم انواع این مشکلات را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین در مورد قیمت پروفیل،  و صادرات میلگرد و اهمیتی که دارند اطلاعاتی در اختیارتان قرار خواهد گرفت که به شما کمک شایانی در راستای موفقیت خواهند کرد. بنابراین ادامه‌ی متن را از دست ندهید.

دسته بندی انواع مختلف پروفیل

پروفیل را می‌توان به طور کلی در دو دسته تقسیم‌بندی کرد که این دو دسته را می‌توان در ساختمان‌سازی مانند پروفیل درب و پنجره و در صنعت مانند قوطی پروفیل در نظر گرفت. لازم به ذکر است با حرارت دادن شمش‌های فولادی، قوطی تولید می‌شود، البته توجه داشته باشید قبل از سرد شدن، به آن شکل و فرم خاصی می‌دهند. همچنین اگر این قوطی‌ها سرد شده باشند، باید با پرس و خم‌کاری به آن‌ها شکل داد؛ معمولا از این روش سرد، ناودانی و تیرآهن تولید می‌کنند. قیمت پروفیل با توجه به قیمت ورق استفاده‌شده در آن به دست می‌آید، چرا که پروفیل از ورق‌های آهن تولید می‌شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در ساختمان‌سازی بیشترین هزینه در راستای تهیه پروفیل پرداخت می‌شود و به دلیل آنکه قیمت ورق آهن و قیمت پروفیل با نوسانات فراوانی روبرو بوده و است، سبب شده تا بازار ساخت‌وساز نیز با بالا و پایین‌های بسیاری روبه‌رو شود و همین موضوع کافی است که هزینه‌ی مسکن و دیگر سازه‌ها به طور چشمگیری افزایش پیدا کند؛ چرا که قیمت پروفیل بر قیمت مسکن به طور مستقیم تاثیر می‌گذارد.


 پروفیل و میلگرد صادراتی


تاثیر قیمت پروفیل بر بازار خودرو

 از طرف دیگر قیمت پروفیل بر بازار خودروسازی نیز تاثیر بسیاری گذاشته و سبب نوسان قیمت خودرو نیز شده است؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود مدلی را انتخاب کنید که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد؛ البته منظور از این حرف، تهیه پروفیل بی‌کیفیت به سبب قیمت کمتر نیست. قیمت پروفیل قوطی به عواملی چون سایز قوطی، ضخامت، طول شاخه و وزن شاخه بستگی دارد و با توجه به نوسانات از قیمت یکسانی برخوردار نیست. اگر تمایل دارید که در رابطه با قیمت مصالح به‌ویژه قیمت پروفیل اطلاعات بیشتری داشته باشید با کارشناسانی که در این حیطه فعالیت دارند در ارتباط باشید و هر سوالی که دارید را از آن‌ها بپرسید؛ چرا که چنین موضوعی روزانه دچار تغییر می‌شود و تنها افراد فعال در همان حیطه اطلاعات درست و کامل دارند.

میلگرد صادراتی به چه کشور هایی صادر می شود؟

عراق، ترکیه، گرجستان، ارمنستان و دیگر همسایه‌ها، جزو کشورهایی محسوب می‌شوند که صادرات مصالح فلزی به‌ویژه میلگرد از کشور ما به آن‌ها رونق داشته است و با توجه به کیفیت میلگرد تولیدی در ایران، شاهد آن هستیم که این کشورها مشتری ثابت ایران محسوب شوند. گرجستان از جمله کشورهایی است که صادرات آهن به آن به خوبی و در حجم بالا صورت می‌گیرد و سالیان سال است که این همکاری در عرصه صادرات از ایران به گرجستان وجود دارد. از مهم‌ترین صادرات آهن به این کشور می‌توان به میلگرد اشاره داشت. همان‌طور که گفته شد، یکی دیگر از کشورهایی که مشتری ایران به حساب می‌آید و صادرات آهن به آن رونق دارد، کشور ترکیه بوده که بعد از شمش و نفت، میلگرد و صادرات آهن نیز به این کشور صورت می‌گیرد.


 پروفیل و میلگرد صادراتی


اطلاعات لازم در خصوص نحوه ی صادرات میلگرد به ترکیه

 توجه داشته باشید که در کشوری مانند ترکیه، قیمت‌ها، قیمت‌های واقعی نیستند، بنابراین صادرات به این کشور نباید با قیمت‌های صورت گیرد که قیمت عرف بازار هستند. لازم به ذکر است تا بدانید که موضوع صادرات آهن و میلگرد به ترکیه موضوع ساده‌ای نیست و امکان دارد مشکلات مالیاتی عمده‌ای به وجود آید که صادرکنندگان را با معضل بزرگی روبه‌رو کنند. بالا و پایین شدن قیمت ارز یکی دیگر از معضلات و مشکلاتی به حساب می‌آید که در صادرات میلگرد دیده می‌شود، این نوسانات باعث می‌شود تا تولیدکنندگان آهن و میلگرد زمان تحویل را عقب‌تر بی اندازند که همین امر سبب شده تا مشتریان خارجی از بدقولی به بی‌اعتمادی برسند و مقدار صادرات کاهش پیدا کند؛ اما چنین موضوعی هم نتوانسته است تاثیر منفی و بلندمدتی داشته باشد؛ چرا که بسیاری از تولیدکننده‌ها با توجه به عوامل گوناگون که وجود دارد، قیمت میلگرد صادراتی را تعیین می‌کنند و آن را طبق اصول به کشور دیگر صادر می‌کنند و مشکلی برای آن‌ها پیش نمی‌آید.

دلایل اصلی افزایش قیمت میلگرد

میلگرد با توجه به کاربرد و استفاده‌ای که از آن می‌شود، جزو آهن‌آلاتی به حساب می‌آید که همیشه وجود آن لازم و ضروری است؛ همچنین هر زمان که نوسانات ارزی کمتر بوده و بازار مربوط به چنین کالایی نیز در وضعیت مناسبی بوده، تقاضا برای تهیه میلگرد بیشتر شده و تولیدکنندگان نیز حجم بیشتری از آن را به تولید رسانده‌اند. ولیکن مدتی است که میزان صادرات چنین مصالحی با کاهش روبرو شده. از جمله دلایلی که می‌توان آن‌ها را سبب چنین موضوعاتی در نظر گرفت،  مشخص نبودن قیمت میلگرد است که با بالا و پایین رفتن ارز به طور مداوم تغییر می‌کند. البته توجه داشته باشید که موضوعات دیگری نیز بر صادرات میلگرد و قیمت میلگرد تاثیر دارند که عوامل سیاسی نیز یکی از آن‌ها به حساب می‌آید.


 پروفیل و میلگرد صادراتی


اهمیت صادرات میلگرد به کشور های همسایه

با کمی دقت به نیاز بازار کشورهایی چون گرجستان، عراق، ترکیه، ارمنستان و ... برای صادرات میلگرد به این کشور، می‌توانید به خوبی از اهمیت صادرات میلگرد به این کشورها مطلع شوید، زیرا بازار صادرات میلگرد در کشورهای نام برده شده فعلا مساعد نیست و شما می‌توانید با انجام اصولی امور و در نظر گرفتن قیمت میلگرد به درستی، سود مناسبی برای خود به دست آورید. میلگردها در وزن‌های مختلف، گریدهای گوناگون و سایزهای متفاوت به تولید رسیده‌اند و با توجه به چنین موضوعی، قیمت میلگرد برای هر یک متفاوت خواهد بود. دقت داشته باشید که برای آگاهی دقیق از قیمت میلگرد می‌توانید با کارشناسان فعال در تماس باشید و از آن‌ها مشاوره و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

جمع بندی و نتیجه گیری

در آخر امیدواریم که نکات ذکر شده در این مقاله به سوال هایی که در ذهن داشتید، پاسخ داده باشند و بتوانید از آن‌ها استفاده‌ی لازم را ببرید. توجه داشته باشید که هر چه شما با اصول و نکات مربوط به مصالح آشنایی بیشتری داشته باشید، موفق‌تر عمل خواهید کرد.
پیشنهاد ما به شما برای خرید انواع آهن آلات ساختمانی، فروشگاه آنلاین آهن آلات شهر آهن است زیرا با توانایی فراوان خود تجربه ای فراموش نشدنی از خرید را برای شما رقم خواهد زد.
مقاله برگرفته از وب سایت فروشگاهی شهر آهن به آدرس وب سایت https://www.shahrahan.com/