آفتاب

ایده هایی برای داشتن خانه ای زیبا و سبزبعد از یک روز کاری پر مشغله و پر از استرس خانه بهترین مکان برای رهایی از هر هیاهویی است. داشتن یک خانه رویایی و زیبا نیاز به کمی خلاقیت دارد در واقع با کمترین هزینه و اندکی تغیر در دکوراسیون می توان آن را به جایی زیبا و دلنشین تبدیل کرد.

دنیای مدرن امروزی اگر چه امکانات رفاهی بسیاری را در اختیار ما قرار داده است اما به همان نسبت بسیاری از زیبایی های طبیعت را از ماگرفته است. زندگی شهری، برج های سر به فلک کشیده، خانه های کوچک و در واقع  رشد سریع جمعیت باعث شده افراد شهر نشین از طبیعت و فضای سبز بیش از بیش دور بمانند. این موضوع علاوه بر مشکلات زیست محیطی بر روح و روان افراد نیز اثر گذاشته است. برای غلبه بر این مشکلات و معضلات باید همسو و موازی با آن حرکت کرد و با ایجاد تغییرات، محیطی زیبا پیرامون خود بوجود آورد. این تغییرات را می توان از خانه آغاز کرد. بعد از یک روز کاری پر مشغله و پر از استرس خانه بهترین مکان برای رهایی از هر هیاهویی است. داشتن یک خانه رویایی و زیبا  نیاز به کمی خلاقیت دارد در واقع با کمترین هزینه و اندکی تغیر در دکوراسیون می توان آن را به جایی زیبا و دلنشین تبدیل کرد.
اشپزخانه
از مهمترین قسمت های هر خانه و در واقع قلب خانه می باشد جایی که هر کدبانوی خانه ساعت ها در آن مشغول پختن و شستن است. بنابراین با هر تغییر حتی کوچک و ناچیز روح تازه ای در آن دمیده می شود. با توجه به فضایی که در اختیار دارید، استفاده از گلدان های مختلف در سایزهای مناسب گزینه خوبی برای آن است حتی می توانید با کاشتن گیاهان و سبزیجات خوراکی در گلدان، همیشه سبزیجات تازه برای طبخ غذا داشته باشید. به جای استفاده از موکت و فرش از انواع چمن مصنوعی تزئینی به عنوان کف پوش استفاده کنید همچنین در فضای سه بعدی دیوارها استفاده از چمن مصنوعی گزینه مناسب است.
اتاق کودک
امروزه آلودگی هوا، کمبود فضاهای مناسب برای بازی کودکان و بسیاری از موارد دیگر موجب شده تا کودکان وقت زیادی را در خانه بگذرانند. با درست کردن یک اتاق رویایی با توجه به علایق کودکان در واقع تا حدودی آنها را می شود از تلویزیون و بازی های کامپیوتری دور کرد. مهمترین نکته در طراحی اتاق کودکان استفاده از رنگ های شاد و زیبا است. استفاده از کاغذ دیواری با رنگ روشن شبیه منظره یک باغ سبز یا پارک همچنین استفاده از بر چسب های کارتونی مورد علاقه آنها کمک زیادی به شما می کند. همچنین استفاده از چمن مصنوعی تزیینی برای کف آن ایده ای جذاب برای کودکان است. لطافت و نرمی که در این نوع چمن ها موجود است علاوه بر این که یک پوشش مناسب و ایمن برای کودک است می تواند یک چمن زار رویایی برای دنیای کودکانه آنها باشد.
 نشیمن و پذیرایی
در این قسمت خانه چیدمان و دکوراسیون اهمیت زیادی دارد در واقع بیشتر وقت افراد خانواده در این فضا می گذرد. نحوه قرار گرفتن مبل ها، رنگ آن، نوع فرش و پرده ها اهمیت زیادی دارند در واقع همیشه باید یک هارمونی در بین رنگ ها در این قسمت خانه باشد. بهتر است رنگ های طبیعی و خنثی غالب باشد از قرار دادن اسباب و اثاثیه که کارایی چندانی ندارند در این فضا بپرهیزید. مبلمان را طوری قرار دهید که دسترسی و رفت و‌ آمد در بینشان آسان باشد. برای پوشاندن فضاهای خالی در این قسمت خانه می توان از انواع گیاهان و گلدان های زیبا متناسب با فضا استفاده کرد. در واقع استفاده از گلدان های طبیعی و مصنوعی و رنگ های خنثی هماهنگی زیبایی ایجاد می کند.
بالکن و تراس
امروزه بالکن در خانه ها بیشتر شبیه یک انباری با وسایل مختلف است. می توان با استفاده از قفسه های چوبی و فلزی بر روی دیوارها  به وسایل آن نظم خاصی داد. با کمی خلاقیت می توانید بالکن را تبدیل به یک باغ سبز و کوچک کرد. با داشتن انواع گل ها علاوه بر منظره زیبای آن با کمک شاخه و برگ های گیاهان دید بالکن را می شود محدود کرد و به حفظ حریم خصوصی کمک کرد. برای کف آن چمن  مصنوعی گزینه مناسبی است در واقع چمن مصنوعی تراس علاوه بر این که نیاز به مراقبت و آبیاری ندارد به راحتی قابل شستشو است و انعطاف پذیری و نرمی آن برای راه رفتن و بازی کودکان بسیار مناسب است و زیبایی و سرسبزی خاصی به بالکن شما می دهد.
پشت بام خانه
با طراحی بام سبز و کاشتن گیاهان مختلف می شود فضایی زیبا و دلنشین در پشت بام بوجود آورد.  برای پوشش این بام ها بهتر است از گیاهانی استفاده کرد که در مقابل سرما و گرما و شرایط محیطی مقاوم باشند در واقع داشتن روف گاردن در کلان شهرها علاوه بر زیبایی بصری که دارد در کاهش الودگی های آب و هوا نیز موثر است.
اگر شما وقت نگهداری از گیاهان سبز وپرورش و مراقبت از آنها را ندارید به شما پیشنهاد می کنیم با خرید چمن مصنوعی چمن مبرای پشت بام این مشکل را حل کنید.
حیاط
داشتن حیاطی سبز پر از درختان و گل های زیبا باعث زیبایی و شادابی خاص خانه می شود. شاید این تصور باشد که حیاط  آپارتمان کوچک و عمومی است و نمی توان چنین فضایی ایجاد کرد اما با راهنمایی و مشاوره از یک طراح حرفه ای می توان کوچکترین حیاط ها که کاربردی جز رفت و آمدد ندارند را تبدیل به یک فضایی رویایی کرد. کاشتن گیاهان مقاوم در برابر گرما و سرمای فصلی، درختچه های مناسب با فضا و چمن کاری می تواند زیبایی حیاط را دو چندان کند. همچنین به کار بردن  چمن مصنوعی بین سنگ برای شیار موزاییک و کف حیاط گزینه مناسبی برای داشتن فضای سبز که نیاز به نگهداری و مراقبت خاص ندارد باشد.
وبگردی