آفتاب

فیزیوتراپی در منزل تهرانپارسفیزیوتراپی یا درمان فیزیکی به نوعی از حرکات درمانی- ورزشی گفته می‌شود که با مداومت و زیر نظر فیزیوتراپیست برای بازگرداندن سلامت جسمانی به بیمار و برطرف کردن آسیبی که به یکی از اندام‌ها وارد شده است انجام می‌گیرد.

در فیزیوتراپی هدف، بازگرداندن، حفظ و تقویت قدرت عضلات و استخوان‌های بیمار برای انجام کارهای روزمره است. البته درمان بیمار از طریق فیزیوتراپی فقط مختص به بیماران مبتلا به درد و آسیب‌های استخوانی یا عضلانی نیست بلکه این روش درمان، در موارد دیگری هم کاربرد دارد که در این مقاله به آن‌ها پرداخته خواهد شد. اگر در تهرانپارس سکونت دارید و به دنبال کسب اطلاعات کامل در مورد فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس هستید؛ لطفأ در این مقاله با ما همراه باشید.


 فیزیوتراپی در منزل


اهمیت فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس

1)    بعضی مواقع شدت آسیب وارد شده به بیمار زیاد است و در نتیجه انجام هرگونه حرکت اضافه برای منتقل شدن به کلینیک، برای او خطرناک است. ما در هوم‌کا با درک شرایط بیمار و برای حفظ سلامت او، فیزیوتراپیست را به منزل بیمار اعزام می‌کنیم.
2)    معمولأ بعد از انجام عمل جراحی برای تعویض کشکک زانو، بیمار تا مدتی تعادل خود را برای راه رفتن از دست می‌دهد به همین دلیل بهتر است که از خدمات فیزیوتراپی در منزل استفاده کند.
3)    بعضی از بیمارها به هر دلیلی به طور منظم برای انجام حرکات فیزیوتراپی به کلینیک مراجعه نمی‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود که در مراحل درمان آن‌ها وقفه ایجاد شود. اگر شما هم جزء همین دسته از اشخاص هستید بهتر است از خدمات فیزیوتراپی در منزل استفاده کنید.

مزایای فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس با هوم‌کا

4)    فیزیوتراپی در منزل باعث می‌شود که سایر اعضای خانواده نیز درک بهتری نسبت به شرایط بیمار پیدا کنند.
5)    لازم نیست که بیمار مدت زمانی را برای رفت و آمد به کلینیک صرف کند.
6)    مقرون به صرفه بودن
7)    سرعت بخشیدن به روند درمان بیمار
8)    استفاده بیمار از خدمات درمانی خصوصی

چه اشخاصی به فیزیوتراپی در منزل نیاز دارند

1)    اشخاصی که برای مدتی به طور مداوم در یکی از اعضای بدن خود احساس درد داشته باشند.
2)    اشخاصی که با مراجعه به پزشک متوجه وجود مشکلی در استخوان یا عضلات خود شده باشند.
3)    اشخاص فلج
4)    کسانی که مبتلا به آرتروز هستند
5)    بیماران مبتلا به پارکینسون. در این بیماری شخص به مرور زمان دچار مشکلات حرکتی می‌شود.
6)    کسانی که سکته قلبی یا مغزی را پشت سر گذاشته باشند ممکن است در برخی از اعضای بدن دچار آسیب بشوند.
7)    اشخاصی که مبتلا به بیماری‌های تنفسی مزمن هستند.

فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس برای کودکان و بزرگسالان

فیزیوتراپیست با تجویز حرکات ورزشی و با استفاده از وسایل کمک درمانی، در منزل به درمان کودکان و بزرگسالان می‌پردازد. ممکن است در مواردی بیماری بین کودک و بزرگسال مشترک باشد اما برای درمان هر یک از آن‌ها از حرکات و وسایل جداگانه استفاده شود. فیزیوتراپیست با توجه به سن و شرایط بیمار، بهترین حرکات درمانی را برای او به کار می‌گیرد.

نحوه آماده شدن برای فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس

اگر قصد دارید برای انجام حرکات درمانی، فیزیوتراپیست را به منزل خود دعوت کنید باید به نکات زیر دقت داشته باشید:
1)    مکانی را که البته لازم نیست زیاد بزرگ باشد برای انجام حرکات درمانی- ورزشی در نظر بگیرید. بهتر است مکانی خلوت و به دور از هر گونه به هم ریختگی برای این کار در نظر گرفته شود.
2)    باید یک لباس آزاد و راحت بپوشید. استفاده از لباس‌های جذب مانع از انجام حرکات می‌شوند.
3)    قبل از حضور فیزیوتراپیست در منزل کمی استراحت داشته باشید تا در زمان انجام حرکات، زود خسته نشوید.
4)    از 2 ساعت قبل از حضوز فیزیوتراپیست در منزل از خوردن غذا خودداری کنید.


 
فیزیوتراپی در منزل


فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

اگر خانمی هستید که به خدمات فیزیوتراپی پارگی رباط صلیبی در منزل نیاز دارید در صورت درخواست، هوم‌کا فیزیوتراپیست خانم را به منزل شما اعزام می‌کند.
در فیزیوتراپی در منزل چه نوع حرکاتی انجام می‌شود
1)    ورزش‌های دامنه حرکتی
2)    تمرین‌های تقویتی عضله و عملکردی
3)    تمرین برای هماهنگی بین حرکت اعضای بدن و حفظ تعادل
4)    ورزش استقامتی و کششی

نکاتی راجع به فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس

1)    اگر فکر می‌کنید حرکتی را درست یاد نگرفتید حتمأ از فیزیوتراپیست بخواهید که مجددأ آن را انجام بدهد زیرا انجام حرکت به طور اشتباه می‌تواند آسیب بیشتری را به همراه داشته باشد.
2)    انجام حرکات فیزیوتراپی را خودسرانه قطع نکنید. شما باید به این حرکات به عنوان یک قرص نگاه کنید که در زمان تعیین شده انجام شود و فقط با تجویز فیزیوتراپیست قطع گردد.
3)    فیزیوتراپیست برای بیمار برنامه ورزشی در نظر می‌گیرد که لازم است آن را  در یک برگه یادداشت کنید.
4)    تمامی حرکات را با آرامش انجام بدهید.

درای‌نیدلینگ یا طب سوزنی برای فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس   

درای‌نیدلینگ شیوه‌ای است که توسط فیزیوتراپیست برای کم کردن درد عضلات و اسپاسم عضلانی به کار گرفته می‌شود. در این روش درمانی، فیزیوتراپیست از سوزن‌های کوچک برای کاهش درد در نقاطی از بدن استفاده می‌کند. نگران نباشید این سوزن‌ها دردناک نیستند. مزیت درای‌نیدلینگ در این است که بیمار خیلی زود متوجه کاهش درد در عضلات خود می‌شود. هر جلسه درای‌نیدلینگ تقریبأ 30 دقیقه طول می‌کشد.

فیزیوتراپی در منزل برای کمر

فیزیوتراپیست برای درمان کمر زمانی کار خود را شروع می‌کند که شما قبلأ به پزشک مراجعه کرده باشید و از طریق عکسبرداری یا ام آر آی، دقیقأ آسیب وارد شده به کمر مشخص شده باشد. بعضی مواقع در یک یا چند تا از دیسک‌های بیمار مشکل ایجاد شده است اما در مواردی، ستون فقرات دچار انحراف گردیده است. فیزیوتراپ با توجه به مشکلی که برای شما ایجاد شده حرکات ورزشی را در کنار استفاده از وسایل الکترونیکی تجویز می‌کند.

فیزیوتراپی در منزل برای درد زانو

برای فیزیوتراپی زانو، ابتدا باید دامنه حرکت زانو، قدرت و تعادل آن توسط فیزیوتراپیست بررسی شود. سپس متناسب با مشکلی که در زانو ایجاد شده است حرکات درمانی شروع خواهند شد. معمولأ برای بیمارانی که از درد زانو رنج می‌برند، تست‌های آرتروز هم انجام می‌شود.

فیزیوتراپی در منزل برای مچ پا

مچ پا یکی از نقاطی است که به دلیل تحمل کردن وزن بدن، در معرض آسیب بیشتری قرار دارد و فشار به آن می‌تواند آسیب‌هایی را به وجود بیاورد. در بیشتر موارد درمان از طریق فیزیوتراپی برای بیمارانی که دچار آسیب از این ناحیه شده‌اند، زمان‌بر خواهد بود. فیزیوتراپیست پس از کسب اطلاع در مورد ابعاد آسیب وارد شده، کار خود را شروع می‌کند.

فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی

در سکته مغزی در اثر پارگی یک یا چند رگ در مغز بیمار، انتقال خون به مغز با مشکل مواجه می‌شود. همین موضوع باعث ورود آسیب به برخی از اندام‌ها می‌گردد. فیزیوتراپیست در مواجه با چنین بیماری، شدت آسیب‌های وارده و شرایط روحی بیمار را برای انجام فیزیوتراپی در نظر می‌گیرد و سپس درمان را شروع می‌کند. در فیزیوتراپی برای بیماران مغزی هدف این است که بیمار بتواند مانند گذشته توانایی خود را برای انجام کارهای روزمره به دست بیاورد.


 فیزیوتراپی در منزل


فیزیوتراپی در منزل با استفاده از دستگاه

در صورت تشخیص فیزیوتراپیست برای سرعت بخشیدن به دوره درمان باید دستگاهی به نام الکتروتراپی را در منزل تهیه کنید. این دستگاه از طریق امواجی که به نقاط دردناک بدن ساطع می‌کند، باعث بهبود بیمار می‌شود. تهیه این دستگاه معمولأ به بیمارانی که ممکن است دوره درمان آن‌ها طولانی باشد پیشنهاد می‌شود. فیزیوتراپیست شیوه استفاده از دستگاه را به شما آموزش می‌دهد. دستگاه الکتروتراپی بزرگ نیست و به اندازه دستگاه‌هایی که در کلینک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند کارایی دارد.

فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس برای مشکلات زنان و زایمان

خانم‌ها در دوران بارداری با مشکلاتی مانند کمردرد مواجه می‌شوند. همچنین با رشد جنین، فشار بیشتری به کف لگن وارد می‌شود. بنابراین شما باید لگن خود را برای تحمل وزن جنین آماده کنید. اگر می‌خواهید از دردهای عضلانی در دوره بارداری رهایی پیدا کنید و آمادگی جسمی لازم را برای زایمان به دست بیاورید با هوم‌کا تماس بگیرید. ما در اسرع وقت، بهترین فیزیوتراپیست‌ها را ببه منزل شما اعزام می‌کنیم. خوب است بدانید که فیزیوتراپی در منزل برای دوره بعد از زایمان نیز بسیار مفید خواهد بود.
مهم‌ترین نتایج فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس
1)    کاهش و بهبود تورم و التهاب
2)    تقویت عضله‌ها
3)    بهبود فعالیت دستگاه تنفسی
4)    افزایش انعطاف‌پذیری
5)    تقویت روحیه بیمار برای ادامه درمان
6)    سرعت بخشیدن به ترمیم بافت‌ها
7)    بازگشت بیمار به فعالیت‌های روزمره
هزینه فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس
برای کسب اطلاع در مورد هزینه خدمات هوم‌کا در مورد فیزیوتراپی شانه یخ زده در منزل می‌توانید به سایت هوم‌کا به آدرس www.homeca.ir مراجعه کنید یا با شماره 02191025595 تماس بگیرید. مطمئن باشید که هزینه قابل پرداخت در مقایسه با خدماتی که دریافت می‌کنید به صرفه خواهد بود.


 
فیزیوتراپی در منزل


فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس با هوم کا

نتیجه‌گیری: هوم‌کا با برخورداری از یک تیم مجرب از متخصصین فیزیوتراپی در سال‌های اخیر توانسته است خدمات ارزنده‌ای را برای حفظ و ارتقای سلامتی بیماران نیازمند به فیزیوتراپی انجام بدهد. ما در این مجموعه با داشتن دغدغه بازگرداندن بیماران به شرایط زندگی عادی، سعی داریم با استفاده از بهترین دستگاه‌های فیزیوتراپی و کارشناسان کارآزموده، در طول مدت بیماری تا زمان بهبود در کنار شما باشیم. اگر به خدمات فیزیوتراپی نیاز دارید همین الان با هوم‌کا تماس بگیرید ما همواره در خدمت شما هستیم.
وبگردی