آفتاب

فیزیوتراپی در منزل پیروزیهر رشته پزشکی، یک هدف خاص دارد. اگر بخواهیم از هدف رشته فیزیوتراپی صحبت کنیم، باید از پیشگیری، درمان و همچنین توان‌بخشی سلامت افراد در جامعه نام ببریم.

می‌دانید که پزشکی شاخه‌های مختلفی دارد و یکی از این شاخه‌ها، فیزیوتراپی است. در فیزیوتراپی، مشکلاتی که سیستم اسکلتی و عضلانی افراد را دچار اختلال کرده است، از بین می‌رود و بیماری‌های مرتبط با این بخش از سیستم بدنی، با روش‌های اصولی به کل درمان خواهد شد. هر رشته پزشکی، یک هدف خاص دارد. اگر بخواهیم از هدف رشته فیزیوتراپی صحبت کنیم، باید از پیشگیری، درمان و همچنین توان‌بخشی سلامت افراد در جامعه نام ببریم. در ادامه این نوشته با هوم کا همراه باشید تا درباره خدمات فیزیوتراپی در منزل پیروزی بیشتر بدانید.


 فیزیوتراپی در منزل


ممکن است خیلی از افراد به خاطر بروز مشکلاتی در سیستم اسکلتی و عضلانی، به روش‌های درمانی فیزیوتراپی نیاز پیدا کنند. این افراد می‌توانند به مراکز فیزیوتراپی مراجعه کنند و از خدمات این مراکز بهره‌مند شوند.
اما امکان مراجعه به این مراکز، وابستگی زیادی به میزان مشکلی که فرد دارد، خواهد داشت. عده‌ای ممکن است دچار بیماری‌های شدید و دردناکی باشند که مراجعه حضوری آن‌ها را به مراکز درمانی فیزیوتراپی غیرممکن می‌سازد.
آیا می‌دانید با وجود این شرایط، چه راه حلی به این افراد پیشنهاد می‌شود؟
بله درست است. فیزیوتراپی در خانه، اولین و تنها راه حل پیشنهادی به این افراد خواهد بود. خوشبختانه این روزها آنقدر ارائه خدمات توسط مراکز فیزیوتراپی گسترده شده است که افراد قادر به دریافت بعضی از خدمات در منزل خواهند بود.

مزایای استفاده از فیزیوتراپی در منزل

چند وقتی است که مراکز درمانی فیزیوتراپی، به ارائه خدمات درمانی در منزل مشغول به کار شده‌اند. این روش از ارائه خدمات، بسیار مورد توجه و استقبال کسانی قرار گرفته است که بیمارانی با حال وخیم دارند و انتقال آن‌ها برای انجام کارهای فیزیوتراپی به مراکز مخصوص، کار سخت و دشواری خواهد بود.
مسلما کسانی که دچار سکته مرگ مغزی شده‌اند، آسیب‌های ارتوپدی دارند، افراد سالمندی هستند و غیره، رفت‌و‌آمد به مراکز فیزیوتراپی برای آن‌ها دردسرساز است و ارائه خدمات فیزیوتراپی تنفسی در منزل و... باعث کاهش میزان این دردسرها شده است.
برای رفتن به مراکز فیزیوتراپی، به ناچار باید هزینه‌های گزافی پرداخت کنید. البته این هزینه‌ها تنها مختص ویزیت و انجام ورزش‌های فیزیوتراپی نیست. بلکه این هزینه‌ها، مخارج رفت‌و‌آمد، استفاده از وسایل نقلیه، طی کردن مسیرهای طولانی و موارد مشابه را شامل خواهد شد.
زمانی که پزشکان فیزیوتراپ در منزل به ارائه خدمات مشغول شوند، هزینه‌های رفت‌و‌آمد به کل حذف می‌شود. تنها با یک برآورد هزینه ساده می‌توانید متوجه کم‌تر شدن هزینه‌های خود در این روش شوید.
در مراجعه به مراکز درمانی و پزشکی فیزیوتراپی، زمان افراد متقاضی هدر خواهد رفت. چون افراد باید مسیرهای طولانی با ترافیک‌های سنگین را طی کنند تا به مراکز فیزیوتراپی برسند. کلافگی، ماندن پشت چراغ‌قرمزهای طولانی، سردرگمی در ترافیک‌های سنگین شهری و موارد مشابه دیگر، از معایب مراجعه به مراکز فیزیوتراپی است.
در صورتی که اگر از فیزیوتراپیست‌ها بخواهید تا برای پیشگیری، درمان، توان‌بخشی و ارتقای سطح سلامت بدنی به منزل بیایند، زمان ارزشمند شما بیهوده هدر نخواهد شد.
بعد از انجام ورزش‌، نرمش و حرکات درمانی فیزیوتراپی در مراکز، افراد باید سریعا به منزل خود برگردند و این باعث می‌شود تا حتی یک بازه زمانی کوتاه هم به استراحت آن‌ها اختصاص پیدا نکند. اما زمانی که فیزیوتراپی در منزل انجام شود، فرد بیمار امکان این را دارد تا به بدن خود استراحت دهد و نیروی از دست رفته را بازگرداند.
منظم بودن برنامه‌های فیزیوتراپی تاثیر زیادی بر نتیجه نهایی خواهد داشت. هر چه برنامه‌ها از نظم بیشتری برخوردار باشد، انجام حرکات ورزشی فیزیوتراپی، نرمش‌ها و غیره هم نتیجه بهتر و قابل‌ قبول‌تری خواهند داشت که این نظم برنامه‌ها تنها از طریق برگزاری جلسات فیزیوتراپی در منزل پیروزی ممکن خواهد بود. همچنین افراد تحت درمان می‌توانند ساعت فیزیوتراپی را با دیگر برنامه زندگی خود هماهنگ سازند.
با توجه به مسائلی که مطرح شد، اگر بخواهیم مختصر و مفید به مزایای استفاده از فیزیوتراپی در منزل اشاره کنیم، به این نتیجه‌گیری خواهیم رسید که:
•    فیزیوتراپی در منزل باعث راحتی حال بیمار می‌شود.
•    فیزیوتراپی در منزل امکان استراحت را برای فرد ممکن می‌سازد.
•    فیزیوتراپی در منزل هزینه کمتری به دنبال خواهد داشت.
•    فیزیوتراپی در منزل با برنامه دقیق پیش خواهد رفت.
•    فیزیوتراپی در منزل باعث کاهش زمان مصرفی و صرفه‌جویی در آن خواهد شد.
 

فیزیوتراپی در منزل


انجام فیزیوتراپی در منزل پیروزی توسط هوم‌ کا

این روزها در ایران تعداد زیادی مراکز پزشکی و درمانی مشغول به فعالیت هستند که در رشته‌های مختلفی آغاز به کار کرده‌اند. مجموعه هوم ‌کا یکی از همین مجموعه‌های درمانی است که خدمات متعددی ارائه می‌دهد.
یکی از این خدمات هوم ‌کا که با استقبال خوبی از طرف عموم مردم روبه‌رو شده است، فیزیوتراپی در منزل است. البته این مجموعه خدمات دیگری هم ارائه می‌دهد که در زیر بعضی از آن‌ها را نام برده‌ایم:
•    گفتاردرمانی
•    آزمایش
•    چک‌آپ پزشکی
و موارد مشابه دیگر.
عده‌ای فکر می‌کنند خدمات فیزیوتراپی که توسط مجموعه هوم‌ کا ارائه می‌شود، تنها به ورزش‌های درمانی و غیره محدود خواهد شد. در صورتی که این طور نیست و پزشکان فیزیوتراپ این مجموعه، ارائه‌دهنده خدمات متنوعی هستند. از قبیل:
•    کاردرمانی
•    درمان صدمات مربوط به بیماری MS و دیگر بیماری‌های نورولوژی
•    درمان مشکلات کمردرد، گردن درد و غیره
•    بهبود پوکی استخوان
•    پیشگیری و درمان آسیب‌های مربوط به مفاصل
بد نیست بدانید که درمان‌های فیزیوتراپی به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:
•    درمان‌هایی که به تجهیزات خاصی نیاز ندارند.
•    درمان‌هایی که برای انجام شدن نیاز به دستگاه‌های خاصی خواهند داشت.
اگر درمان شما نیاز به دستگاه و تجهیزات خاصی داشته باشد، مسلما اجرایی شدن آن در منزل ممکن نخواهد بود. پس می‌توان نتیجه گرفت که فیزیوتراپی در منزل تنها مختص روش‌های درمانی است که برای اجرایی شدن نیاز به دستگاه خاصی نداشته باشند.
شاید در مراکز فیزیوتراپی تعداد دفعات انجام حرکت‌های درمانی مهم باشد، اما در فیزیوتراپی منزل، بیشتر از تعداد دفعات انجام حرکات، کیفیت آن‌ها حائز اهمیت است. پس اگر فیزیوتراپی در منزل را انتخاب کردید، کیفیت را فدای کمیت نکنید و تمرکز خود را روی صحیح بودن حرکات بگذارید.
انجام نرمش‌ها و تمرینات باید چندین بار در طول روز انجام شود. بهتر است هر دفعه، تعداد حرکات را افزایش دهید تا بعد از چند روز، متوجه اثربخشی آن شوید.

تعرفه و قیمت فیزیوتراپی در منزل پیروزی

درست است که هزینه‌های جانبی در فیزیوتراپی منزل به شدت کاهش پیدا می‌کند، اما نمی‌توان کاهش قطعی هزینه‌های اصلی مربوط به فیزیوتراپی را هم تضمین کرد.
هر خدمتی که از مجموعه هوم ‌کا دریافت شود، هزینه خاص خود را دارد. پس تعرفه‌ها و قیمت را نمی‌توان یک چیز ثابتی در نظر گرفت و اعلام کرد. بهتر است برای مطلع شدن از تعرفه و قیمت فیزیوتراپی در منزل پیروزی، با مجموعه تماس بگیرید تا مشاورین ما شما را در این زمینه راهنمایی کنند.


 فیزیوتراپی در منزل


مناطق تحت پوشش خدمت فیزیوتراپی در منزل

هوم‌ کا مجموعه درمانی است که فعالیت خود را در تهران آغاز کرده است و توانسته تمامی مناطق تهران از قبیل خیابان پیروزی را تحت پوشش خود قرار دهد. البته ناگفته نماند که کرج و مناطق مختلف آن هم در حال حاضر تحت پوشش هوم ‌کا هستند.
فیزیوتراپی در منزل پیروزی با هوم کا
مجموعه هوم‌ کا به خاطر همکاری تنگاتنگ با مراکز درمانی معتبر، توانسته است بخش بزرگی از نیاز بیماران را پاسخ دهد. به راحتی می توانید با مراجعه به وب سایت هوم کا خدمات فیزیوتراپی در منزل ورامین و پیروزی را درخواست دهید. همچنین بد نیست بدانید که هوم ‌کا در حال حاضر موفق شده است تا بهترین نیروهای درمانی، پزشکان، فیزیوتراپیست‌ها و غیره را وارد کادر درمانی خود کند.
 ناگفته نماند برای کمک گرفتن از این کادر درمان خبره و ماهر، استانداردهایی را مد نظر قرار داده است که توسط کمتر مراکز درمانی مورد توجه قرار می‌گیرد.
این روزها که بیماری کرونا شایع شده است، مجموعه هوم‌ کا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت روزانه خود مشغول است. پس اگر از هوم‌ کا درخواست فیزیوتراپی خانگی کردید، اصلا نگران مبتلا شدن به بیماری کرونا نباشید.
اگر تا به امروز برای فیزیوتراپی به مراکز شلوغ می‌رفتید و باید ساعت‌های طولانی را در صف انتظار می‌گذراندید، حال می‌توانید برای یکبار هم که شده، ارائه خدمات فیزیوتراپی را از مجموعه هوم‌ کا بخواهید.
برای دریافت مشاوره، استفاده از خدمات هوم ‌کا و موارد مشابه این، تنها کافی است با 02191025595 تماس بگیرید و از مشاورین ما درخواست رهنمایی کنید. همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، به وبسایت هوم کا به آدرس www.homeca.ir سر بزنید.
وبگردی