آفتاب

فیزیوتراپی در منزل اسلامشهرشاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به دلیل شلوغی و ترافیک، دور بودن از مرکز پزشکی یا حتی به دلیل آسیب‌دیدگی شدید نتوانید به پزشک مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید. برای حل این مشکل چه راه حلی وجود دارد؟ برای دانستن جواب تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فیزیوتراپی یا درمان فیزیکی و جسمانی به عملی می‌گویند که در آن فیزیوتراپ با استفاده از روش‌های غیر تهاجمی و بدون آسیب مانند عمل جراحی، به درمان شخصی می‌پردازد که آسیب فیزیکی دیده ‌است. در این روش به افرادی که در اثر تصادف یا بیماری‌ توانایی حرکتی خود را از دست داده‌اند کمک می‌شود تا توانایی حرکتی‌ آن‌ها برگردد و مانند قبل از آسیب‌دیدگی شود.


 فیزیوتراپی در منزل


مزایای فیزیوتراپی در منزل اسلامشهر

یکی از مزایای فیزیوتراپی در منزل اسلامشهر حل کردن مشکل رفت‌و‌آمد است. فیزیوتراپی با توجه به نظر پزشک ممکن است چندین جلسه طول بکشد و این موضوع برای افرادی که دچار مشکلات حرکتی شدیدی هستند، دردسر‌ساز است. بنابراین متخصصان هوم کا برای حل این مشکل، فیزیوتراپی در منزل اسلامشهر را به دیگر خدمات پزشکی خود اضافه کرده‌اند. در این روش علاوه بر رفع مشکل رفت‌و‌آمد، در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی می‌شود.
فیزیوتراپی در منزل یک روش پیشگیرانه از آسیب‌های احتمالی در دوره نقاحت است و همچنین از آسیب‌هایی که ممکن است در هنگام رفت‌و‌آمد به مرکز فیزیوتراپی پیش آید جلوگیری می‌کند. این روش برای افراد سال‌خورده و پیر که توانایی ایستادن زیاد ندارند و همچنین افرادی که دچار آسیب‌های نخاعی شده‌اند بسیار موثر است.
روش فیزیوتراپی در منزل اسلامشهر علاوه بر این‌ که درک اعضای خانواده از وضعیت بیمار را افزایش می‌دهد، باعث یادگیری و چگونگی رفتار با بیمار نیز خواهد شد و افراد یاد می‌گیرند در مواقع ضروری چگونه با بیمار رفتار کنند.
برای فیزیوتراپی در منزل اسلامشهر چه نکاتی باید رعایت شود؟
•    انتخاب مکانی مناسب که نور و فضای کافی برای انجام فیزیوتراپی داشته باشد.
•    یادداشت کردن نکاتی که فیزیوتراپیست می‌گوید یا نوشتن برنامه ورزشی که به بیمار می‌دهد تا در طول هفته انجام دهد.
•    ایجاد آرامش در حین جلسه فیزیوتراپی نه تنها باعث تمرکز بالا در بیمار می‌شود بلکه روند بهبود و درمان را نیز افزایش می‌دهد.
•    پوشیدن لباس راحت و آزاد که برای انجام حرکات ورزشی با مشکل روبرو نشوید.
•    توضیح کامل در مورد چگونگی شروع بیماری، مدت زمانی که درگیر آن هستید و سایر اطلاعاتی که لازم است فیزیوتراپیست از آن‌ها مطلع شود.


 فیزیوتراپی در منزل


برای چه بیمارانی فیزیوتراپی در منزل انجام می‌شود؟

•    بیماران سرطانی
•    بیماران پیوند کلیه
•    بیمارانی که بیماری‌های عصبی مثل پارکینسون و ام اس دارند.
•    افرادی که دچار شکستگی دست و پا، کبودی یا گرفتگی عضلانی شده‌اند.
•    افرادی که فلج شده‌اند.
•    افرادی که دچار بیماری‌های تنفسی مثل آسم هستند یا از بیماری‌های مزمن ریه رنج می‌برند.
•    بیمارانی که دچار سکته مغزی شده‌اند و بدن آن‌ها لمس شده است.
•    افرادی که دچار کمردرد یا آسیب‌دیدگی رباط، گردن‌درد، پوکی استخوان و درد مفاصل هستند.
•    افرادی که دچار بی اختیاری ادرار هستند.
تمام گروه‌های ذکر شده نیاز به فیزیوتراپی دارند و همه آن‌ها می‌توانند با ارتباط با گروه هوم کا برای داشتن فیزیوتراپیست در خانه تماس بگیرند.

انواع مختلف درمان با فیزیوتراپی در منزل اسلامشهر

فیزیوتراپی گستره وسیعی از خدمات درمانی تخصصی را دربرمی‌گیرد و افراد می توانند برای درمان هر یک از مشکلات خود از جمله دردهای عصبی، اسکلتی، عصبی عضلانی، قلبی عروقی و تنفسی فیزیوتراپی کنند.
افزایش درد زانو، کمر درد، کشیدگی گردن و سایر دردهای عصبی عضلانی بزرگترین آفت سبک زندگی مدرن هستند که به عنوان جزئی از زندگی مردم درآمده‌اند. هنگامی که نوع خاصی از درد در طی یک دوره زمانی تقریبا طولانی فروکش نمی‌کند، نگرانی زیادی به وجود می‌آورد و همین نگرانی باعث افزایش تنش‌های عصبی و شدیدتر شدن درد می‌شود.
پس بهتر است از یک فیزیوتراپیست در منزل کمک بگیرید و پیش از شدیدتر شدن درد و گذشت زمان طولانی‌‌، نسبت به درمان اقدام کنید.

تحریک الکتریکی

در این روش، درمان با تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست انجام می‌شود. جریان برق بدون درد از طریق پوست به عصب مورد نظر فرستاده می‌شود. این جریان برق باعث تولید گرما و تسکین یافتن درد، افزایش دامنه حرکات بیمار می‌شود و همچنین به نرم شدن مفاصل بیمار کمک می‌کند.

اولتراسوند

اولتراسوند یک روش درمانی فیزیوتراپی است که با استفاده از ژل بین دستگاه اولتراسوند و پوست ارتباط برقرار می‌کند. در این روش گرما توسط امواج صدا که فرکانس زیادی دارد به اعماق بافت ارسال می‌شود. اولتراسوند برای درمان درد کمر و گردن همچنین مشکلات مفصل، عضلات و بیماری‌های ستون فقرات کاربرد دارد. اولتراسوند به کاهش درد، افزایش جریان خون، کاهش اسپاسم عضلانی نیز کمک می‌کند.

ماساژ درمانی

برای کاهش درد، افزایش جریان خون در بدن و همچنین گرفتگی عضلات از ماساژ درمانی استفاده می‌شود. ماساژ درمانی انواع مختلفی دارد که عبارتند از: تکنیک پتریساز، ماساژ نقاط ماشه‌ای و ماساژ با کف دست یا تکنیک افلوراژ.

ورزش درمانی

در این روش فیزیوتراپیست با تنظیم کردن برنامه ورزشی متناسب به نوع بیماری و آسیب‌دیدگی شخص به بهبود وضعیت بیماری کمک می‌کند. ورزش درمانی برای درمان و بهبود درد، تقویت عضلات، رفع خستگی، تقویت بدن و غیره استفاده می‌شود.

گرما درمانی

گرما درمانی برای افزایش جریان خون به بافتی که دچار جراحت شده است کاربرد دارد. در این روش از کیسه‌های گرمایی استفاده می‌شود که درون آن‌‌ها از سنگ و ماسه پر شده است. این کیسه‌ها در آب در حال جوش گذاشته می‌شوند تا گرم شوند و برای درمان جراحت به مدت تقریبی 20 دقیقه روی جراحت قرار داده می‌شود.


 فیزیوتراپی در منزل


قیمت فیزیوتراپی در منزل اسلامشهر

شاید تصور کنید که انجام فیزیوتراپی در منزل باعث افزایش هزینه شود ولی با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهید شد که هزینه حمل و نقل در کلان شهرها به قدری بالا رفته است که انجام فیزیوتراپی در منزل اسلامشهر را بسیار مقرون به صرفه می‌کند.
هزینه فیزیوتراپی در منزل به عوامل مختلفی مانند تعداد جلسات درمان، همچنین نوع درمانی که پزشک تشخیص می‌دهد و مکانی که شما در آن هستید بستگی دارد.
شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت فیزیوتراپی کمر در منزل با متخصصان هوم کا تماس بگیرید.

فیزیوتراپی در منزل اسلامشهر با هوم کا

مجموعه هوم کا با اولویت قرار دادن سلامت و مراقبت از کودکان، سالمندان وبیماران در منزل برای رفاه بیشتر مراجعه‌کنندگان خدماتی از جمله فیزیوتراپی در منزل ورامین و اسلامشهر را با قیمتی مقرون به صرفه ارائه کرده است تا همه همشهریان عزیز بتوانند از این خدمات بهره ببرند.
از آنجایی که هوم کا به سلامت مخاطبانش بسیار اهمیت می‌دهد تمامی پروتکل‌های بهداشتی در این مجموعه رعایت می‌شود تا همشهریان عزیز از این بابت آسودگی خاطر داشته باشند.
در حال حاضر تمام مناطق تهران و کرج تحت پوشش خدمات هوم کا هستند. برای تماس با هوم کا می‌توانید از طریق سایت www.homeca.ir   اقدام نمایید. همچنین می‌توانید با شماره 02191025595 با هوم کا تماس بگیرید.
اگر فکر می‌کنید این مطلب برای دیگران نیز ممکن است مفید باشد، خوش‌حال می‌شویم در نشر آن به ما کمک کنید.