آفتاب

ارتباط آنلاین با پزشک با اپلیکیشن زوپحتما برای شما هم اتفاق افتاده که نیاز به پزشک داشته باشید اما امکان دسترسی به او به دلایلی مانند تعطیلات و یا غیره امکان پذیر نباشد. امروزه تکنولوژی در خدمت سهولت زندگی بشر قرار دارد تا افراد بتوانند به راحتی به فعالیت روزمره خود برسند.

زوپ

  حتما برای شما هم اتفاق افتاده که نیاز به پزشک داشته باشید اما امکان دسترسی به او به دلایلی مانند تعطیلات و یا غیره امکان پذیر نباشد. امروزه تکنولوژی در خدمت سهولت زندگی بشر قرار دارد تا افراد بتوانند به راحتی به فعالیت روزمره خود برسند. یکی از این خدمات در زمینه‎ی پزشکی طراحی اپلیکیشن‎هایی مانند زوپ است. این اپلیکیشن امکان برقراری ارتباط به صورت آنلاین با پزشک را فرهم نموده است. به نحوی که بیمار می‎تواند با صرف کمترین هزینه و زمان با پزشک معالج خود ارتباط برقرار نماید.

زوپ چیست

  زوپ یک اپلیکیشن مشاوره پزشکی است که برای بیمار امکان برقراری ارتباط با پزشک، بدون محدودیتی در زمان و مکان را فراهم می‎کند و فرد می‎تواند در هر شرایط مکانی توسط پزشک مورد نظر خود به صورت آنلاین ویزیت شود.

خدمات زوپ

  همانطور که بیان شد زوپ اپلیکیشنی برای سهولت برقراری ارتباط با پزشک متخصص است. از خدمات زوپ می‎توان به موارد زیر اشاره نمود:

•    ویزیت آنلاین

امروزه که یکی از دغدغه‎های اساسی هر فردی رعایت پروتکل‎های بهداشتی است و عدم حضور در مکان‎های شلوغ است ویزیت آنلاین می‎تواند بسیار کمک کننده باشد زیرا مراجعه به پزشک در صورت لزوم امری ضروری و غیر قابل نکار است. اپلیکیشن زوپ این امکان را فراهم نموده تا بیمار بدون نیاز به حضور در مطب پزشک مورد معاینه قرار گیرد. انواع ویزیت آنلاین در اپلیکیشن زوپ عبارت است از: ویزیت تصویری و ویزیت متنی

o    ویزیت متنی

در این نوع ویزیت فرد به پزشک مورد انتخاب خود پیامی ارسال می‎کند. این پیام شامل طرح بیماری و ارسال تصاویر مرتبط با آن می‎شود. پزشک نیز در اولین فرصت پیام بیمار را پاسخ می‎دهد. این نوع ویزیت تا زمانی که بیمار پاسخ سوال خود را دریافت نماید ادامه می‎یابد.

o    ویزیت تصویری

در برخی موارد که بیمار تمایل به ارتباط تصویری ب چزشک معالج خود دارد می‎تواند از این روش استفاده نماید. برای ویزیت تصویری تنها لازم است بیمار نزدیک‎ترین زمان خالی پزشک مورد نظر خود را رزرو نماید تا در زمان مقرر پزشک در اپلیکیشن زوپ با او ارتباط تصویری برقرار نماید.

•    نوبت دهی آنلاین

در برخی موارد که نیاز به ویزیت حضوری فرد توسط پزشک است بیمار می‎تواند به کمک این اپلیکیشن زمان مورد نظر خود را از پزشک متخصص رزرو نماید تا بدون معطلی در صف انتظار به او مراجعه نماید.

کلینیک آلرژِی

  جهت سهولت بیماران برای بهر‎مندی از خدمات زوپ تخصص‎های پزشکی این اپلیکیشن به صورت مجزا تفکیک شده است. یکی از این گروه تخصص‎ها کلینیک آلرژی است. پزشکان این کلینیک از مجرب‎ترین پزشکان زمینه‎ی درمانی بیماری‎های آلرژی هستند. پزشکان کلینیک آلرژی به درمان بیماری‎های آلرژیک می‎پردازند بیماری‎هایی همچون آلرژیک فصلی و آلرژِی به مواد غذایی خاص و یا...

بیماری‎های آلرژی

  بیماری‎های آلرژیک مرتبط با عضو به خصوصی از بدن نیست. این نوع بیماری‎ها انواع گوناگونی دارد که می‎تواند در بخش‎های مختلف بدن خود را بروز دهد. از انواع این بیماری می‎توان به آلرژی سیستم گوارش یا تنفس، آسم، آلرژی غذایی، پوستی و... اشاره نمود. این بیماری‎ها در صورتی که بلافاصله توسط پزشک مورد درمان قرار نگیرد می‎تواند برای فرد خطرآفرین شود و عوارض حادی را ایجاد نماید.
بدن ما همیشه در مقبل عواملی مانند ویروس‎ها و باکتریها از خود دفاع می‎کند. اما گاهی موارد بی ‎طرفی را به عنوان مهاجم شناسایی کرده و نسبت به آنها واکنش نشان می‎دهد. در این شرایط بدن ماده‎ای را با عنوان پادتن تولید می‎کند و این فرایند به عواقبی آزار دهنده ختم می‎شود.
  گاهی این عارضه تحت عنوان آلرژی از ژنتیک والدین به فرزمد منتقل می‎شود. خصوصا در مواردی که مادر و پدر هر دو مبتلا به آلرژی باشند امکان انتقال آن تا 70 درصد به جنین حتمی است. درمان آلرژی معمولا یافت نمی‎شود و غیر ممکن می‎نماید اما بهترین کار برای کنترل آن پیشگیری است.
  در حال حاضر در سایت زوپ شما قادرید دکتر آلرژی را در دو دسته بندی کودکان و بزرگسالان انتخاب کنید. مراجعه به دکتر آلرژی حتی پیش از مشاهده آلرژی در هر سنی می‎تواند بسیار مفید باشد. زیرل یافتن عامل آلرژی و دور نگه داشتن آن به نوعی درمان محسوب می‎شود. گاهی فرد حتی نمی‎داند بدنش ممکن است نسبت به چه چیزی واکنش نشان دهد و آلرژی داشته باشد بنابراین به گرفتن مشاوره آلرژی و انجام تست‎های مختلف می‎تواند نسبت به شناسایی آن اقدام کند.
  همچنین گرفتن مشاوره دکتر آلرژی برای درمان پیدایش عوارضی مانند آسم، اگزما، کهیر، پولیپ آلرژیک، سرفه مزمن آبرژیک، آلرژی دارویی بسیار کارآمد است. مشاوره آلرژی به همراه گرفتن تست‎هایی مانند تست آلرژی دارویی، تست پریک، تست آلرژی غذایی و ... صورت می‎گیرد و همانطور که گفته شد این بسیار مهم می‎باشد که شما نسبت به مشکل آلرژی خود با خبر باشید.
وبگردی