آفتاب

انواع چمن مصنوعیاگرچه بیشتر مردم فکر می کنند که تنها یک نوع چمن مصنوعی وجود دارد و خیلی از آن ها از تنوع این محصول بی خبرند، اما واقعا با یک جستجو کوتاه در اینترنت با انواع مختلفی از آن رو به رو خواهید شد.

برای درک انواع چمن مصنوعی و کاربردهای آن می توانید با مشاوران و متخصصان ما در شرکت آسیاچمن به عنوان بهترین و بروزترین تولیدکننده چمن مصنوعی در تماس باشید تا بتوانید آگاهانه تر همه جوانب را بسنجید و بهترین تصمیم را بگیرید.
اما در هر صورت، آشنایی با انواع چمن مصنوعی می تواند شما را به سمت یک انتخاب درست و مطمئن سوق دهد و موجب می شود تا از نتیجه کار رضایت کامل داشته باشید.
به طور کلی چمن های مصنوعی به دو دسته تقسیم می شوند:
●    چمن مصنوعی ورزشی
●    چمن مصنوعی تزئینی

چمن مصنوعی ورزشیچمن مصنوعی ورزشی دارای الیاف زبر و سخت است، یعنی باید این چنین باشد تا در برابر دویدن، افتادن، لیز خوردن و انجام حرکات ورزشی بازیکنان و ورزشکاران مقاومت کند و شکل و حالت خود را از دست ندهد.
این نوع چمن نسبت به چمن طبیعی امنیت بیشتری برای بازیکنان مهیا می کند و ریسک جراحت و آسیب به آن ها را در هر شرایطی به حداقل می رساند و حتی امکان ادامه بازی در شرایط و موقعیت های آب و هوایی نامناسب مانند بارش باران را نیز فراهم می کند.

کاربردهای چمن مصنوعی ورزشی

بیسبال و سافت بال

چمن مصنوعی برای این ورزش ها منحصرا به منظور افزایش دوام و ماندگاری در اثر تردد و رفت و آمد بسیار بالا طراحی شده است و از طرف دیگر سطح مطمئنی را مهیا می کند تا بازیکنان بهترین بازی و عملکرد خود را به نمایش بگذارند.

فوتبال

چمن مصنوعی برای زمین فوتبال برای دریبل کردن، تکل زدن و اجرای حرکات متعدد فوتبالی به گونه ویژه و تخصصی طراحی شده است و سطح غیر لغزنده و امنی را برای بازیکنان فراهم می نماید.
هم چنین خاصیت ضربه پذیری بالای چمن مصنوعی که موجب حرکت و چرخش ساده توپ و پاس دادن موثر بین بازیکنان می شود، بیش از هر چیزی آن را تبدیل به یک گزینه بسیار عالی برای زمین های فوتبال می کند.

هاکی

چمن مصنوعی موجب افزایش سرعت توپ شده و ارتفاع پایل آن برای ضربات فشاری استپ (Push) و اسکوپ کردن (Scope) بازیکنان طراحی شده است و موجب می شود تا بازیکنان بدون هیچ مانعی، تکنیک های بازی را به بهترین وجه ممکن اجرا کنند.

فوتسال

یکی از رایج ترین کاربردهای چمن مصنوعی در سالن های فوتسال می باشد. در واقع چمن مصنوعی یک راه حل کاربردی و به صرفه در این ورزش به شمار می رود، زیرا از جایی که روز به روز به دلیل افزایش میزان شهرنشینی و افزایش شمار ساختمان های سر به فلک کشیده، زمین های ورزشی و بازی محدود و محدودتر می شوند، افراد بیشتری به دنبال بازی در سالن های فوتسال می روند.
از این رو وجود یک چمن باکیفیت و مرغوب در سالن های فوتسال که در برابر حجم بازی هایی که در طول شبانه روز و سانس های مختلف صورت می گیرد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

چند منظوره

چمن مصنوعی ورزشی برای این که در برابر ترافیک بالای پاها و تردد بسیار آسیب نبیند و مقاومت کند، بدون این که مانع فعالیت و عملکرد بازیکنان و ورزشکاران شود، مورد تست و بررسی قرار گرفته است.
از این رو، با نصب این محصول می توانید از یک زمین برای انواع ورزش های مختلف استفاده کنید، بدون این که نیازی به اتلاف وقت برای تمیز کردن و آماده کردن زمین برای گروه دیگری از بازیکنان در کار باشد.

چمن مصنوعی تزئینی

چمن مصنوعی ورزشی برای اجرای عملکردهای مختلف روی آن ساخته شده است و چمن مصنوعی تزئینی برای این که چشم انداز زیبایی را به وجود آورد، طراحی شده است اما به این معنی نیست که دوام بالایی مانند چمن ورزشی دارد، بلکه آن ها بیشتر به این منظور ساخته شده اند تا جلوه بصری مکان موردنظر را چند برابر زیباتر و جذاب تر کنند.
مورد مهمی که باید درباره چمن مصنوعی تزیینی بدانید این است که همه آن ها یکسان نیستند. مواد به کار رفته و پروسه تولید هر دو می توانند کیفیت و ارزش محصول نهایی را تعیین کنند.
این نوع چمن موجب به وجود آمدن چشم انداز سبز باشکوهی می شود که می توانید در مکان های گوناگونی آن را نصب کرده و از حس آرامشی که به شما منتقل می کند، لذت ببرید.

کاربردهای چمن مصنوعی تزئینی

پارک حیوانات خانگی

با استفاده از چمن مصنوعی دیگر شاهد گل و لای چسبیده به پاها و بدن حیوانات خانگی تان نخواهید بود. هم چنین به راحتی می توانید فضولات و ادرار آن ها را از روی چمن پاک کنید.
اگر همیشه سگ یا گربه تان با آن چشم های مظلوم خود شما را وادار می کنند تا از برنامه های خود بزنید و آن ها را به پیاده روی ببرید، باید بگوییم که چمن مصنوعی به کمک شما آماده است.
با نصب چمن مصنوعی در بخشی از حیاط یا تراس خانه خود اجازه دهید تا این موجودات نازنین انرژی خود را تخلیه کنند.


زمین بازی کودکان

 با چمن مصنوعی یک سطح یکدست و صاف و امن برای کودکان خود مهیا می کنید که هنگام بازی کردن و افتادن و لیز خوردن آسیبی به آن ها وارد نمی شود. کودکان عاشق فضاهای سبز مخصوصا چمن ها می باشند تا روی آن بدوند و بازی کنند، شما می توانید با استفاده از چمن مصنوعی ساعات خوشی را برای شان فراهم کنید، بدون این که نگران سلامتی آن ها باشید.

زمین ورزشی در حیاط پشتی

خوب خیلی از خانواده ها دوست دارند تا همراه دوستان و اعضای خانواد و فامیل در محیط خصوصی خانه به تفریح و بازی بپردازند و شاد باشند. چمن مصنوعی این امکان را برای شما فراهم می کند تا از لحظ لحظه کنار هم بودن خود نهایت لذت را ببرید و بهترین خاطره ها را با همدیگر بسازید.

حیاط خانه

 یکی از رایج ترین کاربردهای چمن مصنوعی تزئینی در حیاط مناطق مسکونی می باشد. این چمن ها مانند حیاط پشتی برای بازی مورد استفاده قرار نمی گیرند و بیشتر جنبه تزئینی و ظاهری دارند و نمای خانه را چشمگیرتر نشان می دهند. از طرف دیگر مطمئنا روی ارزش ملک شما تاثیر بسزایی دارند.
هر کسی از خرید یک خانه مجهز به فضای سبز بی دردسر استقبال می کند، این طور نیست؟

چمن مصنوعی بین موزاییک


 


 چمن مصنوعی می تواند هم به تنهایی و هم همراه با موزاییک و سنگفرش ها مورد استفاده قرار گیرد. این ترکیب خارق العاده، فضای منحصر به فردی به حیاط، اطراف استخر، پیاده رو، پارک و غیره می دهد. تلفیق سنگ و چمن سبز می تواند هر مخاطبی را به یاد جنگل و منظره های سبز طبیعی بیاندازد.

اطراف استخر

ایجاد چشم انداز سبز در اطراف استخر با چمن مصنوعی تزئینی می تواند بدون این که دردسرهای چمن طبیعی را به جان بخرید، محیط شاد و لذت بخشی را برای استراحت و سرگرمی شما فراهم کند. از جایی که چمن مصنوعی خاصیت زهکشی قدرتمندی دارد، پس نگران پاشیدن آب روی چمن و ایجاد یک سطح لغنزده و خطرناک نباشید.

دیوار سبز

بخشی از دکوراسیون منزل خود را با رنگ سبز چمن مصنوعی همراه کنید تا دکوراسیون شیک و مدرنی را مهمان چشم های خود کنید. نصب چمن مصنوعی روی دیوار حال و هوای خانه را دگرگون می کند و می تواند با وسایل خانه و سایر دکورهای موجود، هماهنگی بی نظیری را در معرض نمایش بگذارد.


شباهت های چمن مصنوعی تزئینی و ورزشی

علی رغم تفاوت های واضح و آشکاری که این دو نوع چمن مصنوعی دارند، می توانیم شباهت هایی را نیز در میان آن ها مشاهده کنیم. در واقع این خصوصیت ها هستند که موجب محبویت هر چه بیشتر چمن مصنوعی در مصارف مختلف و پروژه های گوناگون می شوند:

●    بدون نیاز به هدر دادن آب و صرف هزینه های بسیار
●    نیاز به نگهداری بسیار اندک، بدون این که بخواهید بابت خرید ابزارها یا بکارگیری افرادی تا به چمن مصنوعی شما رسیدگی کنند، متقبل هزینه های بسیار بالایی شوید
●    عدم وجود مواد سمی و آلرژن در ساخت الیاف چمن مصنوعی
●    بدون این که چمن در اثر تماس با وسایل ورزشی یا وسایل خانه سنگین، دچار پارگی و یا ساییدگی شود
●    بدون این که بخواهید آخر هفته ها را صرف مراقبت و رسیدگی از چمن خود کنید


حرف آخر
فرقی ندارد که از چمن مصنوعی به چه منظوری و در کجا استفاده می کنید، این محصول به این منظور ساخته شده است تا باری را از دوش تان بردارد تا بتوانید بدون صرف وقت و تلاش خیلی زیاد، از داشتنی چمن سبز و زیبا نهایت استفاده را ببرید.
 هدف این محصول این است تا زمان ارزشمند خود را صرف امورات مهم زندگی خود کنید، نه این که دغدغه زرد و بلند شدن چمن های خود را داشته باشید و یا در برنامه ماهانه و سالانه خود هزینه های قابل توجهی برای آن کنار بگذارید.
این نیازها و اهداف شما است که بهترین نوع چمن مصنوعی را مشخص می نمایند. از این رو با دقت مشخص کنید که می خواهید از چمن مصنوعی به چه منظوری، کجا و چگونه استفاده کنید.
همه این ها دست به دست هم می دهند تا در کوتاه ترین زمان ممکن، چشم انداز فوق العاده کاربردی و زیبایی را شاهد باشید که سال های سال برای تان ماندگاری دارد و روزهای زندگی تان را سبز و سرشار از آرامش می سازد.

آسیا چمن ، همیشه سبز
www.asiagrass.com
وبگردی