آفتاب

آشنایی با انواع بلبرینگ و نحوی خرید آن‌هایاتاقان های یکی از اصلی ترین محصولات در حوزه دستگاه ها و تجهیزات صنعتی محسوب می شود چرا که با استفاده از این قطعه شما می توانید سایر اجزای یک سیستم را بدون کوچکترین اصطکاک و سایش در کنار هم به حرکت درآورید.

ما در این مقاله سعی داریم شما را با جدید ترین محصولات موجود در بازار و کاربرد های هریک آشنا کنیم تا بتوانید بودجه ای که برای هزینه های جاری خود در نظر گرفتید را به صورت هدفمند و با برنامه ریزی بهتر خرج کنید.
آشنایی با انواع بلبرینگ
یکی از اصلی ترین کاربرد های بلبرینگ یا همان یاتاقان های توپی، افزایش قدرت تحمل بارهای وارده به سیستم مانند بار های شعاعی یا محوری است و عموما به این منظور در دستگاه ها تعبیه می شوند. از آن جایی که هر یک از انواع بلبرینگ ها بسته به کاربردی که دارند ساخته می شوند، دارای ویژگی های متفاوتی نیز هستند. از دیگر کاربرد های اصلی بلبرینگ ها امکان به حرکت در آوردن و یا چرخش اجسام سنگین در کنار هم است. قبل از اختراع این قطعه توسط بشر بسیاری از کار ها ناممکن بود چرا که حرکت هم زمان قطعات مختلف در یک سیستم به علت سایش و اصطکاک بیش از حد ممکن بود خرابی های جبران ناپذیری به بار آورد اما پس از ساخت این قطعه علاوه بر این که بسیاری از کار ها امکان پذیر شد، روند انجام کارهای پیچیده نیز دست خوش تغییرات زیادی شد و کار ها بسیار ساده تر از قبل صورت گرفت.
با پیشرفت روزافزون علم در سال های اخیر مهندسان و طراحان قطعات صنعتی توانستند بلبرینگ های مختلفی را طراحی و تولید کنند که افراد بتوانند با توجه به رسته تخصصی که در آن فعالیت می کنند از مدل های پیشرفته این قطعات استفاده کنند.
به طور کلی بلبرینگ ها را می توان در 4 دسته اصلی:
1.    بلبرینگ شیار عمیق
2.    بلبرینگ خود تنظیم
3.    بلبرینگ کف گرد
4.    بلبرینگ تماس زاویه ای
تقسیم بندی کرد که هریک دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که شما می توانید بسته به نیاز مجموعه خود از مدل های موجود در بازار بهره ببرید.

آشنایی با انواع رولبرینگ

یکی دیگر از زیر شاخه های یاتاقان ها رولبرینگ ها می باشند که به لحاظ کار گرد شباهت های بسیاری به بلبرینگ ها دارند. رولبرینگ ها نیز دارای انواع مختلفی هستند که دسته بندی آن ها به شرح زیر است:
1.    رولبرینگ بشکه ای
2.    رولبرینگ سوزنی
3.    رولبرینگ مخروطی
4.    رولبرینگ استوانه ای
لازم به ذکر است که هر کدام از این رولبرینگ ها در مدل کف گرد نیز ساخته می شوند که شما می توانید بسته به نیاز مجموعه خود مدلی که کاربرد بیشتری برایتان دارد را انتخاب کرده و خریداری کنید.
این قطعات به دلیل لغزش کم و مقاومت بالایی که در حین کار دارند امکان حرکت دو یا چند قطعه در یک سیستم را برای شما فراهم می کنند، به همین دلیل کاربرد های فراوانی در صنایع دارند.
شما با استفاده از این قطعات می توانید بار های سنگینی که در راستای شعاع و یا به اصطلاح شعاعی هستند را به سیستم وارد کنید بدون این که کوچک ترین آسیبی به اجزای داخلی سیستم وارد شود سایر قطعات را به حرکت در آورید.
به طور کلی رولبرینگ ها از یک حلقه داخلی، یک حلقه خارجی، تعدادی قطعات غلتان و یک قفس یا نگهدارنده تشکیل می شود که به لحاظ ساختاری و شیوه ساخت بسیار شبیه به بلبرینگ ها هستند اما با تفاوت های کوچک که در کاربرد آن ها تاثیر می گذارد. به عنوان مثال این قطعات صنعتی در برابر بار های شعاعی مقاومت بیشتری دارند و عکس العمل بهتری از خود نشان می دهند، در مقابل در سیستم هایی که بار های محوری به مجموعه وارد می شود توانایی تحمل این قطعات بسیار پایین است و توصیه می شود که به عنوان جایگزین از بلبرینگ استفاده کنید.
دقت داشته باشید که خرید بلبرینگ مناسب به فاکتور های زیادی بستگی دارد به همین دلیل توصیه می شود قبل از خرید با یک متخصص مشورت کنید و یا راهنمای دستگاه را به دقت مطالعه کنید و طبق دستورالعمل های آن بلبرینگ یا رولبرینگی که متناسب با ویژگی های دستگاهتان است را خریداری کنید.
 

خرید بلبرینگ و رولبرینگ

اگر شما به دنبال خرید یک بلبرینگ یا رولبرینگ با کیفیت و در عین حال قیمت مناسب می گردید می توانید با مراجعه به سایت بیرینگ مارت از قطعات صنعتی این مجموعه دیدن نمایید و برای استعلام قیمت بلبرینگ فرم موجود در سایت را پر کنید.
تضمین کیفیت و اصالت کالا از اصلی ترین خدماتی است که بیرینگ مارت را از سایر رقبا مجزا می کند. این مجموعه با سابقه  چندین ساله خود در این حوزه و هزاران پروژه موفقی که در طول سال های فعالیت خود داشته یک منبع معتبر و قابل اعتماد برای شما خریداران محترم محسوب می شود.
وبگردی