آفتاب

موفقیت در بورس با سرمایه کمپیش نیاز سرمایه گذاری در هر بازاری، کسب آگاهی درباره آن است. سرمایه گذاری شما، منتهی به شکست خواهد، بود اگر بدون تحقیق به آن وارد شده باشید.

چگونه در بورس موفق شویم؟

پیش نیاز سرمایه گذاری در هر بازاری، کسب آگاهی درباره آن است. سرمایه گذاری شما، منتهی به شکست خواهد، بود اگر بدون تحقیق به آن وارد شده باشید. بازار بورس به عنوان یکی از انواع بازارهای سرمایه گذاری، امروزه نظر بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. لازم است پیش از ورود به بورس تحقیق و مطالعه کافی انجام دهید. موفقیت ما در بازار سرمایه به کسب آگاهی در زمینه های مختلفی بستگی دارد. ازجمله:

  • آگاهی از شرایط سیاسی-اقتصادی داخل و خارج از کشور
  • آگاهی از اخبارمهم اقتصادی و بورسی
  • استفاده از ابزارهایی مانند تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال
  • و...

فعالان این بازار برای انجام معاملات هوشمندانه و با ریسک پایین به دانش کافی در زمینه های مربوطه نیاز دارند. علاوه بر اخبار و بررسی اوضاع کشور، استفاده از روش های تحلیلی موجود در بازار سرمایه نیز می تواند بر موفقیت سرمایه گذار مؤثر باشد. از جمله روش های تحلیلی کارآمد، تحلیل فاندامنتال یا بنیادی می باشد.

موفقیت در بورس ایران

در تحلیل فاندامنتال یا تحلیل بنیادی (Fundamental)  عوامل مختلفی را مطالعه و بررسی می کنند تا ارزش حقیقیِ فعلی و ارزش احتمالیِ دارایی‌ها را در آینده مشخص نمایند.
شرط اول موفقیت شما در بورس، مطالعه بنیاد و پایه ی یک سهم است. ضروری است قبل از خرید سهام یک شرکت، صورتهای مالی و سوابق مدیر شرکت را به خوبی بررسی نمایید. در این نوع تجزیه و تحلیل چگونگی عملکرد مدیر شرکت نیز بر قیمت سهام آن تأثیرگذار خواهد بود.
بدیهی است زیر نظر داشتن بازار، کسب دانش لازم، یادگیری روش های تجزیه و تحلیل، اخبار مهم، جمع آوری دریای اطلاعاتی که برای عملکرد مطلوب در بورس نیاز است، کاری سخت و دشوار می باشد.

برای سرمایه گذاری موفقیت آمیز در بورس شما نیاز به چشمی بازدر بازار سرمایه دارید تا در انتخاب ها، راهنمای شما بوده و مسیر را هموار نماید. سامانه نظارت به عنوان نخستین مرجع تحلیل بازار بورس ایران، چشم باز شما در بازار خواهد بود. این وب سایت شامل بخش های مختلفی است که هریک به نوعی به موفق شدن شما در بورس کمک خواهند کرد. یکی از مفیدترین قسمتهای وب سایت نظارت، تحلیل فاندامنتال است. در این بخش تازه ترین های اخبار در اختیار شما قرار می گیرد؛ همچنین تحلیلهای معتبر درباره نمادها، نظرات تحلیلگران مجرب درباره سهام شرکت های مختلف در این بخش قرار داده شده است.

داشتن انتخاب های درست مثل انتخاب کارگزاری مناسب، انتخاب صندوق سرمایه گذاری، حتی انتخاب سهام ارزشمند و بنیادی از فاکتورهای موفقیت می باشد. نظارت در این امر یاری رسان شما خواهد بود.
وبگردی