آفتاب

وندار، درگاه پرداختی برای مشتریان تمام بانک‌هاتجارت الکترونیک ارسباران، با نام تجاری وندار یکی از زیرمجموعه‌های تجارت الکترونیک ارتباط فردا (وابسته به بانک آینده) است. وندار به پشتوانه‌ی سهامداری غیرمستقیم بانک آینده و مستقیم تجارت الکترونیک ارتباط فردا، خدمات خود را روی زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری قدرتمند و قابل اتکایی به کسب‌وکار‌ها ارائه می‌کند.

از میان این کسب‌وکارها می‌توان به پذیرندگان خوشنامی مانند الوپیک و شیپور اشاره کرد.
از طرفی همکاری بانک آینده و وندار در نوع خود بی‌سابقه است. و در حال حاضر هیچ بانک‌ دیگری با هیچ کدام از پرداخت‌یارها همکاری مستقیمی انجام نمی‌دهد. اما این همکاری نزدیک بین وندار و بانک آینده نباید این تصور را در ذهن ایجاد کند که وندار صرفا به مشتریان بانک آینده خدمات ارائه می‌دهد، درگاه پرداخت وندار را می‌توان به سادگی روی حساب بانکی در تمامی بانک‌ها پیاده‌سازی کرد و هیچگونه محدودیتی در ارائه‌ی خدمات به مشتریان سایر بانک‌ها وجود ندارد. کسب‌وکارها تنها کافی است در وب‌سایت وندار ثبت نام کنند و در میزکار خود درگاه پرداخت را فعال نمایند. پس از ثبت درخواست در کمتر از یک روز کاری وندار هویت کسب‌وکار را به صورت آنلاین احراز کرده و بلافاصله درگاه پرداخت آن کسب‌وکار را فعال می‌نماید.
درگاه پرداختی که می‌تواند به صورت هوشمند بین درگاه شرکت‌های پرداخت مختلف (PSP) جابه‌جا شود. قابلیتی که به نام درگاه پرداخت هوشمند شناخته می‌شود. درگاه پرداخت هوشمند با بررسی لحظه به لحظه‌ی وضعیت درگاه پرداخت شرکت‌های پرداخت مختلف با مشاهده‌ی افزایش خطا روی خدمات یک شرکت پرداخت (PSP) کل مجموعه‌ی خدمات درگاه را به سوی شرکت پرداخت دیگری که خدمات پایداری‌تری دارد هدایت می‌کند. کل این فرآیند به صورت خودکار بدون نیاز به دخالت کسب‌وکار پذیرنده‌ی درگاه انجام می‌شود. محصول نهایی این فرآیند درگاه پرداختی است که اگرچه تنها یک بار با دریافت خدمات از وندار پیاده‌سازی شده است اما با جابه‌جایی مداوم بین درگاه شرکت‌های پرداخت گوناگون دسترسی‌پذیری بالاتری خواهد داشت.
از دیگر مزایای درگاه پرداخت وندار رابط کاربری خوب آن است. کاربران وندار در میزکار خود می‌توانند به راحتی چندین کسب‌وکار را همزمان مدیریت کنند و گزارش‌های جامعی از تراکنش‌های خود را در قالب نمودارهای بصری یا فایل اکسل دریافت کنند.
مزیت دیگر درگاه پرداخت وندار قابلیت تسهیم و تقسیم وجه به بی‌شمار حساب بانکی است. کسب‌وکارهای واسطه‌ی خرید و فروش کالا که بستری برای خدمات گوناگون فراهم می‌کنند (پلتفرم‌ها) مهم‌ترین مشتریان این قابلیت درگاه پرداخت وندارند. کسب‌وکارهایی که در اغلب موارد بیشتر پولی که از مشتریان‌شان دریافت می‌کنند سهم شرکا، تامین‌کنند‌گان، فروشندگان یا خدمات‌دهندگانی است که روی پلتفرم آنها به ارائه‌ی خدمات مشغول بوده‌اند. این کسب‌وکارها با استفاده از قابلیت تسهیم، سهم درآمدی خود را از کل وجه دریافتی کسر کرده و باقی مبلغ را پیش از ورود به حساب بانکی‌شان مستقیم برای طرف‌های دیگر کاری‌شان واریز می‌کنند. پلتفرم‌های مهمی مانند اسنپ، الوپیک، درمان‌کده، باسلام و مانند آنها می‌توانند از این قابلیت بیشترین بهره را ببرند.
وندار علاوه بر این عملیات تسهیم می‌تواند با کاهش عملیات حسابداری این کسب‌وکارها سرعت عملیات‌شان را افزایش داده و با هرچه شفاف‌تر کردن محاسبات حسابداری آنها توان پاسخ‌گویی این کسب‌وکارها به اداره‌ی مالیات را نیز افزایش دهد.