آفتاب

انواع پیچ گوشتی تعمیرات موبایلیکی از مهم ترین ابزار های مورد استفاده جهت انجام تعمیرات موبایل پیچ گوشتی است. اکثر قطعات گوشی-های موبایل با استفاده از پیچ هایی کوچک به بدنه متصل شده اند واگر شما قصد انجام تعمیرات را دارید مشخصا برای باز کردن گوشی و دیگر قطعات آن به پیچ گوشتی تعمیرات موبایل نیاز پیدا خواهید کرد.

پیچ گشتی های تعمیر موبایل مدل ها و انواع متفاوتی دارد و شما برای اینکه قادر به تعمیر انواع گوشی ها باشید باید یک پک کامل از این ابزار را کنار دست داشته باشید، زیرا پیچ های استفاده شده در انواع گوشی ها تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که برای باز شدن پیچ گوشتی هایی با سری های متفاوت از شما طلب می‌کنند.
پک های پیچ گوشتی تعمیرات موبایل عموما در دو مدل یافت می‌شوند. مدل اول پیچ گوشتی هایی با سری های جدا شونده هستند به صورتی که درون پک انواع سری های مورد نیاز برای پیچ های مختلف به همراه یک دسته پیچ گوشتی قرار گرفته که شما میتوانید سری مورد نظر و نیاز خود را روی آن سوار کرده و مورد استفاده قرار دهید. مدل بعدی تشکیل شده از انواع پیچ گوشتی های یک تکه است که هر کدام دارای سری ثابت است. شاید فکر کنید که مدل اولی بهتر و مقرون به صرفه تر از مدل یک تکه باشد، اما به این مورد توجه داشته باشید مشکل بیشتر تعمیرکاران با این پک گم شدن سری های پیچ گوشتی است که در این صورت پک شما ناقص خواهد شد.
ناگفته نماند که در انواع مدل های پیچ گوشتی برای تعمیر موبایل، مدل شارژی و برقی هم وجود دارد که به نسبت عمل باز کردن پیچ ها را برای مصرف کننده آسانتر می‌کند.
برای انجام کار تعمیرات موبایل شما باید انواع پیچ های استفاده شده در برند های مختلف گوشی ها را بشناسید و در خرید پیچ گوشتی دقت لازم را به خرج دهید تا موردی را از قلم نندازید. حال برای خرید پیچ گوشتی تعمیرات موبایل نکاتی را برای شما عنوان می‌کنم که به شما در انجام این امر کمک کند.
 پیچ گوشتی تعمیرات موبایل

خرید پیچ گوشتی تعمیرات موبایل

یکی از مواردی که در خرید پیچ گوشتی تعمیرات موبایل باید به آن توجه کنید این است که توجه داشته باشید سری پیچ گوشتی دارای خاصیت آهنربایی باشد. همانطور که می‌دانید پیچ های استفاده شده در گوشی-های موبایل بسیار ریز هستند و این خاصیت آهنربایی به شما در کنترل و حفظ آنها کمک زیادی می‌کند. مورد بعدی توجه به قسمت دستگیره ی پیچ گوشتی ها است، زیرا بعضی از این دسته ها دارای کیفیت کم و سایز نا متناسب با دست هستند، با توجه به این موضوع سعی کنید قبل از خرید حتما یک نمونه از پیچ گوشتی ها را در دست گرفته و آنرا تست کنید.
مورد قابل توجه دیگر این است که با توجه با شناخت قبلی نسبت به انواع پیچ گوشتی، به تکمیل بودن پکی که خریداری می‌کنید توجه کنید، که انواع پیچ گوشتی های مورد نیاز شما در آن موجود باشد. بحث تعمیرات موبایل بیشتر به گوشی های قدیمی تر مربوط می‌شود. اما گوشی های جدید هم از این عمل مستثنی نیستند. حال به بررسی برخی از مدل های پر استفاده می‌پردازیم.
 پیچ گوشتی تعمیرات موبایل

پیچ گوشتی های مهم و پر مصرف

با توجه به این مورد که تقریبا در همه ی مدل های گوشی از پیچ چهارسو استفاده شده، پیچ گوشتی تعمیرات موبایل چهارسو یکی از کارآمدترین مدل های پیچ گوشتی است و حتی اگر انرا نداشته باشید قادر به انجام عمل تعمیرات نخواهید بود. پیچ گوشتی بعدی مربوط به گوشی های آیفون است، این کمپانی در انواع مدل-های خود از پیچ های مخصوصی استفاده کرده که برای باز کردن آنها به پیچ گوشتی مخصوص گوشی آیفون نیاز پیدا خواهید کرد. پیچ گوشتی های سری آیفون پنج سو یا به اصطلاح پنج پر هستند.
مدل بعدی پیچ های سه سو هستند که در برخی از برند های نا معمول مورد استفاده قرار گرفته اند. جهت تعمیر این مدل گوشی ها باید جهت تهیه پیچ گوشتی سه سو مخصوص به باز کردن پیچ های این مدل ها اقدام کنید.
از پر استفاده و کارآمدترین پیچ گوشتی‌ها در تعمیرات گوشی می‌توان به مدل های T5 و T6 اشاره کرد. این پیچ گوشتی ها برای باز کردن گوشی های قدیمی تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. ار آنجا که انجام تعمیرات در این گوشی ها بیشتر صورت می‌گیرد از مهم ترین مدل ها برای یک تعمیر کار موبایل به حساب می آیند.
از برندهای شناخته شده ی تولید کننده این ابزار مهم می‌توان به یاکسون، باکو، سانشاین، هنکر و دیگر مدل‌ها اشاره کرد. این برندها روز به روز مدل های جدید و کارآمد دیگر را به بازار معرفی و عرضه می‌کنند که همه از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند.وبگردی