آفتاب

تاکید معاونت تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت به خرید از شرکت های معتبرپس از شیوع ویروس کرونا و ایجاد پاندمیک در جهان، مراجع مربوطه در ایران کمی سخت گیری خود را درخصوص عرضه تجهیزات پزشکی کاهش دادند و این باعث شد تا بسیاری از افراد که قبلا کسب و کار دیگری داشتند وارد کسب و کار تجهیزات پزشکی گردند.

همواره خرید تجهیزات پزشکی و از طرفی عدم اقدام به خرید از فروشندگان غیرمجاز تجهیزات پزشکی، نکنه ای مهم برای وزارت بهداشت بوده است و در این راستا در ادوار گذشته طرح های مختلفی جهت سازماندهی فروشندگاه تجهیزات پزشکی ارائه داده است. که یکی از آن ها لزوم ثبت نام، تایید صلاحیت و معرفی مسئول فنی برای شرکت ها و فروشندگان تجهیزات پزشکی در سامانه اداره کل تجهیزات پزشکی بوده است. پس یکی از راه های تشخیص اعتبار شرکت تجهیزات پزشکی یا فرشندگان تجهیزات پزشکی مراجعه به سامانه imed می باشد.


 


پس از شیوع ویروس کرونا و ایجاد پاندمیک در جهان، مراجع مربوطه در ایران کمی سخت گیری خود را درخصوص عرضه تجهیزات پزشکی کاهش دادند و این باعث شد تا بسیاری از افراد که قبلا کسب و کار دیگری داشتند وارد کسب و کار تجهیزات پزشکی گردند. این امر موجب تولید بسیاری از محصولات بی کیفیت مثل انواع ماسک و عرضه تجهیزات پزشکی تخصصی تری مانند دستگاه اکسیژن ساز، تب سنج ها، انواع پالس اکسیمتر، کپسول اکسیژن ، ماسک سی پپ ، ماسک بای پپ و کالای دیگری شد.


 


حال برای متقاضیان خرید تجهیزات پزشکی بسیار سخت و دشوار شده تا بداند از چه جایی می توانند تجهیزات پزشکی را خریداری کنند و از مشاوره و خدمات آن بهره مند شوند و از طرفی محصولی با کیفیت تهیه شود. معاونت تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در این خصوص راه کاری را ارائه داده است. اول اینکه اگر از شرکت تجهیزات پزشکی خرید می کنید، علاوه بر بررسی کردن روزنامه های رسمی آن شرکت، از سامانه اداره کل تجهیزات پزشکی نیز استعلام بگیرید و سپس با خیال راحت اقدام به خرید نمایید. و دوم اینکه اگر از فروشگاه تجهیزات پزشکی قصد خرید محصولی را دارید حتما ابتدا پروانه کسب یا بهره برداری آن فروشگاه را با موضوع فعالیت لوازم پزشک بررسی نمایید سپس از قسمت اصناف سامانه اداره کل تجهیزات پزشکی اقدام به بررسی صلاحیت آن فروشگاه نمایید. توجه بفرمایید محصولی که جز از این دو طریق خریداری میگردد امکان دارد تقلبی یا غیر رسمی باشد و علاوه بر اینکه خدمات پس از فروشی دریافت نمیکنید، امکان خطر و آسیب های جبران ناپذیر نیز برای مصرف کننده یا حتی خریداری که قصد فروش آن را دارن، وجود دارد.


 


هلدینگ بزرگ افرا طب گلسار (با نام تجاری افرا طب) با 35 سال سابقه و با دراختیار داشتن شرکت های مختلف وارداتی و تولیدی و فروشگاه های فیزیکی و اینترنتی متعدد، می تواند صفرتاصد تجهیزات پزشکی را با بهترین کیفیت و قیمت به صورت مجاز و کاملا قانونی عرضه کند. شما می توانید جهت مشاوره انتخاب، بررسی و خرید هر تجهیزات پزشکی با شرکت افرا طب به صورت 24 ساعته در کلیع روزها تماس بگیرید.
(نویسنده : رضا فلاح)