آفتاب

قیمت های واقعی تجهیزات پزشکی را از کجا ببینیم؟همواره در بازار کشور یکی از مشکلات اساسی فروشندگان و خریداران، نواسانات روزانه قیمت ها است و از آنجایی که بیشتر نرخ ارز و طلا در معرض دید قرار دارد، سایر کالا در بازار همواره دارای قیمت های متفاوتی است. در این نوشته قصد داریم تا روشی آسان برای بدست آوردن قیمت روز صفرتاصد تجهیزات پزشکی در اختیار شما قرار دهیم.

اگر در کالایی اساسی یا غیراساسی قیمت ها بر اساس نرخ ارز، طلا یا سوخت تقریبا به همان نسبت تغییر می کنند، در بازار تجهیزات پزشکی، قیمت محصولات (چه تولید داخل کشور و چه وارداتی)، با ضریب چند برابر تغییر میکنند و معمولا کاهش قیمت در تجهیزات پزشکی اتفاق نمیافتد. به همین دلیل برخی از فروشندگان می توانند قیمت ها را بر اساس خرید قبلی خود یا بعضا سوءاستفاده کنندگان با برداشتن قطعه ای از محصول یا تبدیل کارکرده به محصول آکبند، کاهش داده و اخلالات زیادی در این حوزه ایجاد نمایند.
لازم به ذکر است اگر متقاضی خرید گروه تجهیزات پزشکی مصرفی هستید، میتوانید با مراجعه به سامانه اداره کل تجهیزات پزشکی، قیمت ها را مشاهده بفرمایید، ولی اگر آن کالا در بازار کمیاب گردد، هر فروشنده ای به میل و اختیار خود، آن کالا را قیمت گذاری خواهد کرد. ضمنا شما میتوانید لیست تجهیزات پزشکی مصرفی عمومی را در سایت شرکت افرا طب گلسار (با نام تجاری افرا طب) به همراه قیمت روز آن ها دانلود و مشاهده بفرمایید.
حال اگر متقاضی خرید تجهیزات پزشکی در گروه های تجهیزات پزشکی خانگی (عمومی سنجشی مراقبتی یا تخصصی درمانی)، تجهیزات پزشکی بیمارستانی (عمومی کلینیکی و تخصصی)، تجهیزات پزشکی هتلینگ (مصنوعات پزشکی) و تجهیزات پزشکی معاینه هستید، بهتر است بدانید چند پارامتر مهم در قیمت گذاری و خرید محصول را باید درنظر گرفت.


 


1-  مشاوره انتخاب و خرید
مشاوره نکته بسیار مهمی در خرید تجهیزات پزشکی است، به طوری که اگر برای مرکز خاصی نیاز به تجهیزاتی هست، یا برای بیماری در منزل یا بیمارستان تجهیزات پزشکی خاصی نیاز است، حتما می بایست از یک شرکت معتبر تجهیزات پزشکی دارای متخصص مشاوره گرفت و یکی از بهترین شرکت های این حوزه، شرکت افرا طب گلسار (با نام تجاری افرا طب) است که به صورت 24 ساعته کلیه روزها آماده پاسخگویی به متقاضیان می باشد.


 


2-  محصول با کیفیت و اصل
تشخیص تجهیزات پزشکی اصل از غیراصل و محصول با کیفیت از بی کیفیت کار بسیار دشواری حتی برای فروشندگان تجهیزات پزشکی است. پس باید بدانیم اول محصولی که قصد خرید آن را داریم تولید داخل کشور است / وارداتی است (اگر وارداتی است جز کدام گرید قرار می گیرد) / آیا برند دارد (برند واقعی یا به سفارش وارد کننده یا تولید کننده) / و خدمات پس از فروش و مشاوره راه اندازی و استفاده از آن به چه شکل است. قطعا بهترین شرکت برای مشاوره و خرید مطمئن و دریافت بهترین محصول موجود در کشور شرکت افرا طب گلسار (با نام تجاری افرا طب است) زیرا تنها شرکتی در ایران است که به کالا یا برند خاصی وابستگی ندارد و همواره بهترین ها را عرضه می کند.


 


3-  خدمات پس از فروش
خدمات پس از فروش، گارانتی و نحوه استفاده و راه اندازی تجهیزات پزشکی نیاز به دانش پزشکی و مهندسی پزشکی دارد و هر دستگاهی با دستگاه دیگر متفاوت است پس می بایست از جایی تهیه نمود که این خدمات را داشته باشد.
درنطر گرفتن این سه پارامتر اصلی اندکی تفاوت در قیمت ایجاد می کند، گرچه از هر نظر برای خریدار بهتر است که به این نکات حتما توجه کند. پس بیشترین نگرانی در خصوص خرید تجهیزات پزشکی روبه رو شدن با قیمت های ارزان و مشکوک است، زیرا می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای مراکز درمانی، بیماران و افراد دیگر ایجاد کند. ضمنا برای پی بردن به قیمت درست و واقعی تجهیزات پزشکی نیز میتوان از طریق وبسایت شرکت افرا طب گلسار (با نام تجاری افرا طب) لیست محصولات را گروه های مختلف تجهیزات پزشکی همراه قیمت آنها، دانلود و مشاهده نمود.
(نویسنده : رضا فلاح)