آفتاب

طرح توجیهی و اقتصادی تولید زغال لیمو 1399نکته ی مهمی که در زمینه ی محاسبه ی هزینه های تولید زغال لیمو وجود دارد این نکته است، به هر اندازه که کوره دارای تناژ بالاتری باشد، یعنی توان بیش تری برای تولید در ماه را داشته باشد، قیمت نهایی زغال کم تر می شود.

زغال لیمو ترکیبی است از چوب های درختان نارنج، لیمو و پرتقال که ضریب تبدیل آن به صورت میانگین در اندازه ی 4 به یک است. به این معنی که به صورت میانگین برای روند تولید زغال در ازای مصرف 4 کیلوگرم چوب لیمو می توان یک کیلو زغال لیمو به دست آورد. در شش ماهه ی دوم سال حدود میانگین قیمت چوب 2300 تومان است که هزینه ی کارگری به منظور بارگیری کردن در کف کوره نیز در آن حساب شده است. به صورت جزئی تر چنین می توان گفت که در تمام کشور هزینه ی حمل و نقل مواد اولیه برای هر کیلوگرم چوب، تا مقصد و پای کوره 400 تومان می باشد. ذکر این نکته نیز لازم است که آن چه در رابطه با هزینه ها در این مقاله گفته می شود، با در نظر گرفتن حداکثر میزان و به تومان در نظر گرفته شده است.

 زغال 

هزینه های ثابت تولید زغال لیمو


مورد مهم درباره هزینه تولید زغال لیمو

نکته ی مهمی که در زمینه ی محاسبه ی هزینه های تولید زغال لیمو وجود دارد این نکته است، به هر اندازه که کوره دارای تناژ بالاتری باشد، یعنی توان بیش تری برای تولید در ماه را داشته باشد، قیمت نهایی زغال کم تر می شود. به این صورت که هزینه های ثابت یعنی مقدار 12 میلیون تومان در مقدار بیش تری از زغالی که تولید شده است، تقسیم می شود. با این حساب به هر اندازه که کوره ی شما دارای تناژ بالاتری باشد، درآمد و سودآوری نیز برای شما بیش تر می شود. جدول زیر این موضوع را روشن تر می کند.


سود و درآمد تولید کردن زغال لیمو

سودآوری و درآمد تولید کردن زغال لیمو در کوره هایی با توان تولید مختلف و تعداد دفعات پخت متفاوت می باشد. با توجه به این طرح توجیهی و اقتصادی تولید زغال لیمو اما در تمام این محاسبات قیمت مواد اولیه یعنی چوب لیمو 2،700 تومان است که با در نظر گرفتن ضریب تبدیل 4 به یک، هزینه ی چوب برای یک کیلوگرم زغال 10،800 تومان می شود. این محاسبات از طرف شرکت کوره سازان پاسارگاد در جدول های زیر برای شما آورده می شود تا خرید خود را با اطمینان خاطر بیش تری انجام بدهید.

سود و درآمد کوره دو تن زغال 

سود و درآمد کوره دو تن برای پخت های مختلف


سود و درآمد کوره سه تن


سود و درآمد کوره سه تن برای پخت های مختلف


 

زغال

سود و درآمد کوره چهار تن


سود و درآمد کوره چهار تن برای پخت های مختلف


سود و درآمد کوره پنج تن زغال لیمو


 زغال 

سود و درآمد کوره پنج تن برای پخت های مختلفجهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت کوره سازان پاسارگاد سر بزنین و مقالات بیشتری بخوانید.
برای آگاهی از لیست قیمت انواع خط تولید زغال و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید:
تلفن تماس : 02128426559
مدیریت فنی و مهندسی : 09121065401
مدیریت فروش : 09127541204