آفتاب

معرفی پر فروش ترین برند لامپ ال ای دی و روش خرید آنلامپ ها و یا چراغ ها، وسایل و یا تجهیزات لازم در هر ساختمان، منزل و محل کار می باشد. در حقیقت لامپ ها و چراغ ها وظیفه تامین روشنایی محیط را بر عهده دارند.

لامپ ها انواع مختلف و متنوعی دارند که هر کدام مزایا و مشخصات منحصر به فردی دارند.  از انواع لامپ ها می توان به لامپ های مهتابی، لامپ های کم مصرف، لامپ ال ای دی و ... اشاره کرد که هر کدام در اندازه و مدل های بسیار متنوع تولید شده اند. لامپ های ال ای دی، لامپ های بسیار محبوب و متنوعی می باشند که توسط برند های گوناگون تولید و راهی بازار شده اند. از بین انواع لامپ های ال ای دی تولید شده می توان به لامپ ال ای دی بروکس اشاره کرد. لامپ ال ای دی نامبرده یکی از پرفروش ترین برند های لامپ ال ای دی می باشد.

ساختار لامپ ال ای دی

لامپ های ال ای دی نمونه های مدرن و نسل جدیدی از لامپ ها می باشند که دارای سیستم پیچیده و منحصر به فردی می باشند. مکانیسم و یا عملکرد این نوع لامپ ها به گونه ای می باشد که با مصرف انرژی کمتر، حداکثر نور و یا روشنایی را تامین می کنند. در حقیقت لامپ های ال ای دی نسل جدیدی می باشند که با مصرف حداقل انرژی قادر به تولید حداکثر نور می باشند. لامپ های ال ای دی نوعی لامپ کم مصرف می باشند اما نور بیشتری نسبت به لامپ های کم مصرف تولید می کنند. عده ای بر این باور می باشند که لامپ های ال ای دی با لامپ های کم مصرف کار کرد و یا عملکرد شبیه به هم دارند، اما لازم به ذکر است که نحوه عملکرد آن ها با هم متفاوت می باشد. سیستم پیشرفته موجود در لامپ های ال ای دی باعث استقبال زیاد مردم از آن شد. از لامپ های LED در ساختمان ها، نمای داخلی ساختمان، تامین روشنایی پارک ها، تامین روشنایی نمای بیرونی ساختمان و ... استفاده می شود. از انواع لامپ های ال ای دی می توان به لامپ ال ای دی ضد آب، لامپ ال ای دی حبابی، لامپ  ال ای دی توکار، لامپ های ال ای دی پایه سوزنی و ... اشاره کرد که هر کدام موارد مصرف متنوعی دارند.
کلمه اختصار تابش نور دیود و یا مخفف آن، لامپ ال ای دی می باشد . لامپ های نامبرده دارای  نورپردازی کاملا استاندارد دارند، همچنین لامپ های کارآمد تر می باشند و طول عمر بلندتری خواهند داشت.

 لامپ ال ای دی
لامپ های ال ای دی با برند بروکس

اشعه های تولید شده توسط لامپ ال ای دی

سطح لامپ های ال ای دی توسط فسفر پوشانده می شوند و علت پوشاندن آن ها توسط فسفر ایجاد نور سفید می باشد. در حقیقت لامپ های نامبرده به رنگ های کهربایی ، قرمز ، سبز و آبی می باشند ، پوشاندن آن ها توسط فسفر باعث می شود تا نور رنگی به نور سفید تبدیل شود .لامپ های ال ای دی قادر به تولید نور با استفاده از هر طول موج می باشند . عده ای بر این باور هستند که نور های تولید شده توسط لامپ های ال ای دی مضر هستند و تا حدودی سرطان زا می باشند. در حقیقت اشعه های تولید شده دارای اشعه فرابنفش می باشند. لازم به ذکر است که لامپ های ال ای دی استاندارد ، مقدار کمی UV تولید می کنند و مقدار اشعه ماوراء بنفش تولیدی توسط آن ها بسیار ناچیز می باشد..

 لامپ ال ای دی
لامپ های  ال ای دی

آشنایی مختصر با لامپ ال ای دی بروکس

یکی از برند های معروف و مشهور که به تولید لامپ های ال ای دی مشغول است، برکس می باشد. بروکس به تولید انواع لامپ های ال ای دی می پرداد و با استفاده از بهترین مواد اولیه لامپ های بسیار با کیفیت را تولید می کند. لامپ های ال ای دی تولید شده توسط شرکت نامبرده بر اساس استاندارد های جهانی و آخرین تکنولوژی روز دنیا انجام می شود. برند بروکس دارای شعاری می باشد که می توان به نور سالم است اشاره کرد.  در تولید انواع لامپ های ال ای دی با برند بروکس از سرب و جیوه به هیچ وجه استفاده نشده است. کیفیت لامپ های ال ای دی با برند بروکس با لامپ های تولید شده در اروپا برابری می کند.

 لامپ ال ای دی
انواع لامپ های کم مصرف و ال ای  دی

لامپ ال ای دی و نکات قبل توجه

در خرید لامپ ال ای دی باید به نکات مختلفی توجه کرد. این نکات شامل نوع و موارد استفاده از لامپ، قیمت لامپ، برند لامپ ال ای دی انتخابی و ... می باشد.  اگر قصد دارید لامپ را در محیط هایی با ارتفاع زیاد مورد استفاده قرار دهید، بهتر است سراغ لامپ های ال ای دی بروید زیرا این نوع لامپ ها طول عمر بالاتری دارند. همچنین اگر قصد دارید لامپ ها را در محیط های مرطوب استفاده کنید، سراغ لامپ های ال ای دی ضد آب بروید. در هنگام خرید لامپ های ال ای دی به برند بروکس هک شده روی محصول، علامت استاندارد آن، برچسب اصالت کالا و ... دقت شود.

  لامپ ال ای دی
لامپ های ال ای دی

روش های خرید لامپ ال ای دی

برای خرید لامپ های ال ای دی مرغوب و با کیفیت بهتر است از یک مرکز معتبر کمک گرفت. در حقیقت خرید از یک مرکز معتبر باعث می شود تا لامپ های خریداری شده اصل باشند. یکی از مراکز معتبر و مشهور که به فروش لامپ ال ای دی بروکس مشغول است، فروشگاه امیرلایت می باشد. امیر لایت یک فروشگاه معتبر در زمینه لامپ های ال ای دی می باشد. خرید لامپ از فروشگاه نامبرده مانع از خرید لامپ های بی کیفیت می شود. ناگفته نماند که فروشگاه نامبرده تمام محصولات را به صورت تضمینی به فروش می رساند.

لامپ ال ای دی

لامپ های ال ای دی پایه سوزنی

مزایای لامپ ال ای دی

لامپ های ال ای مزایای زیادی دارند که می توان به طول عمر آن ها، کم مصرف بودن آن ها و ... اشاره کرد. در حقیقت لامپ های نامبرده با استفاده از توان بسیار کم، نور بسیاری را تولید می کنند. تعداد دفعات خاموش و روشن لامپ های ال ای دی در کوتاه شدن طول عمر آن ها موثر نخواهد بود. لامپ های ال ای دی نسبت به لامپهای دیگر اشعه مضر و خطرناک کمتری تولید می کنند.
وبگردی