آفتاب

مهاجرت تحصیلی به کانادا با رادسامکشور کانادا با داشتن کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر در جهان و رفاه و امنیت اجتماعی بالا، یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی به شمار می‌آید. کیفیت بالای آموزشی و پژوهشی مدارس و دانشگاه‌های کانادا موجب شده است تا مدرک تحصیلی آن نزد سایر کشورها از جمله آمریکا معتبر و باارزش حساب شود.

هزینه تحصیل در این کشور بسیار مقرون به صرفه تر از تحصیل در آمریکا و انگلستان می‌باشد. همچنین اگر موفق به دریافت بورس تحصیلی شوید شرایط خارق‌العاده‌ای انتظار شما را خواهد کشید.
اما چگونه باید برای دریافت ویزای تحصیل در کانادا اقدام کرد؟! چه شرایطی باید داشته باشید تا مشمول بورسیه تحصیلی این کشور شوید؟ چه کارهایی باید و چه کارهایی نباید انجام دهید تا ویزا شما ریجکت نشود و اگر تقاضای شما رد شد چگونه باید مجددا اقدام کنید؟
برای اینکه زمان را از دست نداده و فرصت خود را به هدر ندهید باید مراحل اخذ ویزا را قدم به قدم با بیشترین دقت ممکن طی کنید و بی گدار به آب نزنید. برای این منظور باید از جدیدترین قوانین و شرایط کشور کانادا آگاه باشید.
بهترین راه برای اینکه هرچه زودتر به رویای مهاجرت تحصیلی به کانادا جامه عمل بپوشانید این است که از تیم با سابقه رادسام کمک بگیرید.
رادسام یک شرکت فدرال در تورنتو است که تخصص اصلیش کمک به شما در جهت "مهاجرت تحصیلی به کانادا" می‌باشد. تیم باتجربه رادسام در زمینه اخذ پذیرش از مقطع دبستان تا دکترا، دریافت ویزاهای تحصیلی (اعم از دانشجویی و دانش‌آموزی)، دریافت ویزا کاری و توریستی (همراهی برای والدین، همسر و فرزندان) خدمات ارائه می‌دهد. همچنین به طور ویژه به متقاضیان "تحصیل در کانادا" پس از ورود به این کشور کمک می‌کند.

کانادا مقصدی امن برای دانشجویان

کانادا کشوری مهاجرپذیر است که در آن فرهنگ‌های مختلف جهان در صلح و آرامش کنار هم زندگی می‌کنند. آمار جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است. امنیت بالا و رفاه اجتماعی بسیار خوب موجب شده است تا بیش از ۸۲ درصد مردم این کشور از زندگی خود رضایت کامل داشته باشند.
از سوی دیگر سیستم آموزشی قوی کانادا در کنار توجه به مهارت ورزی و دانش اندوزی دانشجویان به افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت آنها نیز اهمیت می‌دهد.
از همین رو کانادا برای درس خواندن و زندگی کردن سرزمینی رویایی به حساب می‌آید.

چگونه ویزا تحصیلی کانادا بگیریم؟

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز دارید تا اجازه تحصیل در کانادا یا study permit را دریافت کنید و ویزای تحصیلی معتبر این کشور را داشته باشید.
برای دریافت ویزا تحصیلی باید مدارکتان کامل بوده و تمکن مالی مورد نظر را داشته باشید و یا بورسیه تحصیلی دانشگاه مدنظرتان را دریافت کرده باشید.
همچنین باید فرم درخواست ویزا تحصیلی خود را از طریق سایت مهاجرت و شهروند کانادا (CIC) دریافت کرده و پر نمایید.
وجود نامه اخذ پذیرش معتبر از دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید نیز ضرورت دارد.
برای اینکه موفق به پذیرش برخی از دانشگاه‌ها شوید نیاز دارید تا مدرک زبان آیلتس با نمره‌ای مشخص داشته باشید.
اگر با درخواست ویزای تحصیلیتان در کانادا موافقت شود، یک معرفی نامه (POE) دریافت خواهید کرد.
برای دریافت پذیرش از دانشگاهی که برای شما مناسبترین است، از مشاورین رادسام کمک بگیرید.

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا

اگر بدون آگاهی کافی و تکمیل بودن مدارک برای ویزا تحصیلی کانادا اقدام کنید، شانس ریجکت شدن درخواستتان را بالا می‌برید. در اغلب اوقات ویزا تحصیلی به دلایل زیر رد می‌شود:
•    عدم وجود وابستگی عاطفی کافی با کشور اصلی (عدم اطمینان از بازگشت متقاضی پس از اتمام تحصیلاتش به خانه)
•    نداشتن چشم انداز شغلی در کشور خود
•    نداشتن تاریخچه سفر مناسب
•    شرایط مالی نامناسب
•    داشتن اهداف دوگانه
برای اینکه تقاضا شما مورد قبول واقع شود و با مشکل ریجکت شدن مواجه نشود، بهتر است پیش از هرگونه اقدامی از مشاورین رادسام کمک بگیرید. اگر قبلا درخواست خود را فرستاده و رد شده است، ناامید نشوید. می‌توانید با فراهم آوردن شرایط جدید بهتر از طریق راه‌های مناسب‌تر مجددا اقدام کنید و موفق شوید.

چگونه بورسیه تحصیلی در کانادا بگیریم؟

اگر درسخوان هستید و رزومه قوی برای خود دست و پا کرده‌اید، دولت کانادا به پاس سخت کوشی و توانایی‌هایی که دارید شرایط ویژه ای برایتان در نظر خواهد گرفت.
این کشور به دانشجویان واجد شرایط مهاجر کمک هزینه‌های قابل توجه‌ای اختصاص داده است. با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو و رزومه‌ای که ارائه داده است، مبلغ بورسیه متفاوت خواهد بود. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا از بورسیه‌های بهتری برخوردار می‌شوند.
برای اینکه بورسیه کانادا را دریافت کنید باید رزومه خوبی جمع‌آوری کنید و آن را به بهترین شکل ارائه دهید.
اگر مدرک شما از دانشگاه معتبرتری گرفته شده باشد، نمراتتان بالاتر باشد، مقالات پژوهشی و isi بیشتری داده باشید و جوایز و افتخارات دیگری به دست آورده باشید، شانس دریافت بورسیه تحصیلیتان بالاتر خواهد بود.

چرا رادسام را برای مهاجرت تحصیلی کانادا انتخاب کنیم؟

مشاوره حرفه‌ای و صادقانه، پشتیبانی از مشتری در تمامی مراحل مهاجرت و ارائه گزینه‌های متعدد به متقاضیان سبب شده است تا شرکت کانادا رادسام مورد اعتماد واقع شود.
از جمله افتخارات تیم مهاجرتی رادسام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    نمایندگی دانشگاه یورک ویل تورنتو و ونکوور، بزرگترین دانشگاه خصوصی کانادا
•    دارا بودن 10 هزار دلار بورسیه تحصیلی دانشگاه یورک ویل
•    نمایندگی کالج هامبر تورنتو برای ایران، ترکیه، امارات و مالزی
•    نمایندگی کالج شریدان تورنتو
•    نمایندگی دانشگاه وست و دارا بودن 10 هزار دلار بورسیه تحصیلی این دانشگاه
•    نمایندگی آموزش و پرورش تورنتو
•    نمایندگی تورنتو فیلم اسکول بهترین مدرسه فیلم کانادا و هشتمین در جهان
•    نمایندگی کالج سی دی آی تورنتو، ونکوور و مونترال
•    نمایندگی کالج اور گرین تورنتو
•    نمایندگی مدرسه سنچری تورنتو و دارا بودن تا سقف 10 هزار دلار بورسیه تحصیلی این مدرسه
•    نمایندگی مدرسه لوول آکادمی تورنتو و دارا بودن 4000 دلار بورسیه تحصیلی این مدرسه
•    نمایندگی مدرسه کانووی تورنتو و امکان داشتن خوابگاه 24 ساعته برای دانش آموزان از ترم ژانویه در واحد بِری (شمال تورنتو)
برای اینکه ببینید چقدر شانس مهاجرت به کانادا دارید و چه شیوه‌ای برای اقدام شما مناسب‌تر است، می‌توانید فرم ارزیابی را پر کنید تا مشاورین مهاجرتی و تحصیلی پس از بررسی شرایطتتان با شما تماس گرفته و راهنماییتان کنند.
وبگردی