آفتاب

انواع باتری های گوشی ایسوس در بابافونباتری گوشی ایسوس، سامسونگ، سونی و سایر تلفن های هوشمند، اغلب کمتر از یک روز دوام می آورند ، یک لپ تاپ گاهی اوقات فقط چند ساعت طول می کشد تا شارژ آن تمام شود و باتری یک ماشین الکتریکی برای طی کردن 350 مایل جوابگو است. پس چرا عمر باتری همچنان یه مشکل بزرگ برای بشر است؟

شاید برای شما هم سوال شده باشد که چرا باتری ها به اندازه کافی دوام ندارند و بعد از مدتی خالی یا حتی خراب می شوند.

باتری گوشی ایسوس، سامسونگ، سونی و سایر تلفن های هوشمند، اغلب کمتر از یک روز دوام می آورند ، یک لپ تاپ گاهی اوقات فقط چند ساعت طول می کشد تا شارژ آن تمام شود و باتری یک ماشین الکتریکی برای طی کردن 350 مایل جوابگو است. پس چرا عمر باتری همچنان یه مشکل بزرگ برای بشر است؟
در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.
 باتری های گوشی ایسوس

باتری چیست؟

باتری ها مخزن های کوچک انرژی شیمیایی هستند. وقتی تلفن هوشمند به برق متصل می شود ، از برق برای به وجود آوردن مجدد یک واکنش شیمیایی در باتری ، یعنی انتقال الکترون از آند منفی به کاتد - انتهای مثبت باتری ، استفاده می کند.
در تلفن هوشمند، پس از شارژ شدن ، باتری می تواند با هدایت الکترون ها از طریق مدار به سمت آند، الکتریسیته ایجاد کند و این کار را تا زمانی که تمام الکترون های موجود در باتری به آند منتقل شوند یا یک دکمه توکار، باتری را قطع کند، ادامه می دهد.

باتری از چه چیزی ساخته شده است؟

همانطور که می دانید داخل یک باتری معمولی آند، کاتد و الکترولیت برای انتقال یون های مثبت و منفی وجود دارد. در باتری های لیتیوم یونی که در اکثر تلفن های هوشمند و وسایل الکترونیکی یافت می شود ، یک کاتد اکسید فلز ساخته شده از مخلوط کبالت ، نیکل ، منگنز یا آهن ، یک آند گرافیت متخلخل که یون های لیتیوم را درون خود نگه داشته و یک الکترولیت نمک لیتیوم وجود دارد. یون های لیتیوم با بار مثبت با توجه به میزان نیاز تلفن هوشمند از طریق الکترولیت از آند به الکترون های کاتدی منتقل می شوند و به آند برمی گردند.

چرا دوام کافی ندارد؟

اصل باتری ممکن است ساده باشد ، اما شیمی و فناوری کارایی آن کار چندان ساده ای نیست. عامل اصلی محدود کننده باتری ها ، چگالی انرژی آنهاست.
یک باتری فقط می تواند به اندازه اجزای شیمیایی آن انرژی ذخیره کند. هر ماده غیر فعالی که در درون باتری وجود دارد ، به طرز چشم گیری باعث افزایش وزن می شود ، از جمله پوشش ، تراشه های کنترل کننده ، سیم های انتقال جریان - همه آنها وزن اضافه می کنند اما قدرتی ندارند.

 باتری های گوشی ایسوس
یک باتری لیتیوم یونی در تلفن های هوشمند دارای چگالی انرژی در حدود 150 وات ساعت بر کیلوگرم (Wh / kg) است. در حالی که چگالی انرژی باتری یون لیتیوم از زمان معرفی آن در اوایل دهه 1990 بهبود یافته است ، اما ساخت و شیمی آن مانع از تغییر چشم گیری در آن ها شده است.
تنها راه افزایش فوری عمر باتری تلفن هوشمند با استفاده از فناوری روز ، افزایش بازده مصرفی لوازم الکترونیکی تلفن هوشمند و افزایش اندازه باتری است - اما تلفن های هوشمند نازک و ضخیم تر به باتری های رقیق و نازک تری نیاز دارند که به این معناست که این روش هم آن چنان چنگی به دل نمی زند.

رفته رفته از عمر باتری کم شده و کاربر مجبور به تعویض باتری تلفن هوشمند خود می شود. این کار سبب صرفه جویی در برق و وقت شده و همچنین از انفجر محتمل باتری گوشی جلوگیری کرده و ریسک آن را از بین می برد.
نکته مهم دیگر، استفاده از باتری اصلی برای تعویض باتری است. زیرا باتری های تقلبی و فیک، سبب آسیب رسانی به اجزای تلقفن هوشمند شما می شوند. از سویی به سرعت خراب شده و شما مجبور به تعویض دوباره آن می شوید.
بابافون، ارائه دهنده باتری های اصلی تلفن های هوشمند است. در این فروشگاه اینترنتی، شما می توانید باتری اصلی تلفن های هوشمند برند های مختلف را بیابید که ما قصد داریم انواع باتری های گوشی های ایسوس را برای شما ذکر کنیم.
اگر تلفن همراه شما یکی از مدل های زیر است و قصد دارید که باتری آن را تعویض کنید، حتما به سایت بابافون سر بزنید
Asus PadFone 2 2012
Asus Zenfone Max ZC550KL
Asus Zenfone 3 Max ZC520TL
Asus Zenfone 3 Max ZC553KL
Asus Zenfone 4 Max Pro ZC554KL
Asus Zenfone 2 ZE551ML
Asus Zenfone Go ZC500TG
Asus Zenfone 4 Max Plus ZC554KL
Asus Zenfone 5 501CG
Asus Fonepad-Note-FHD6
Asus Zenfone Go ZB452KG
Asus Zenfone 6 A600CG (2014)
Asus Zenfone 3 Zoom ZE553KL
Asus Zenfone Max Pro (M2) ZB631KL
Asus Zenfone Max Pro (M1) ZB601K/ZB602K
Asus Zenfone 5 Lite ZC600KL
Asus Zenfone 5 Lite A502CG