آفتاب

پمپ شارژ گوشی شما در امگا باتریهمه ی افرادی که از گوشی های هوشمند امروزی استفاده می کنند با این مشکل حداقل یکبار مواجه شده اند که بعد از گذشت زمانی بین یک تا سه سال باتری گوشی دیگر آن بازدهی و کارایی گذشته و اولیه را ندارد و دچار افت شارژ در طول روز و مواقعی که از آن استفاده می‌کنید، می‌شود.

باتری گوشی موبایل

همانطور که می‌دانید برای تامین انرژی مصرفی توسط تلفن های همراه از باتری های لیتیومی استفاده شده، این باتری ها به خوبی پاسخگوی ظرفیت و ولتاژ مورد نیاز گوشی های موبایل در مدل های مختلف بوده اند و مزایای قابل توجهی در زمینه ی منبع تغذیه یک گوشی همراه دارند. اما در در کنار تمام این مزیت ها این باتری ها که جدید ترین باتری های تولید شده تا به امروز هستند همچنان مشکلی دارند که با گذشت زمان خود را نشان می‌دهد.
همه ی افرادی که از گوشی های هوشمند امروزی استفاده می کنند با این مشکل حداقل یکبار مواجه شده اند که بعد از گذشت زمانی بین یک تا سه سال باتری گوشی دیگر آن بازدهی و کارایی گذشته و اولیه را ندارد و دچار افت شارژ در طول روز و مواقعی که از آن استفاده می‌کنید، می‌شود. این مشکل به این خاطر ایجاد می‌شود که باتری های لیتیومی با گذشت زمان ظرفیت خود را به تدریج از دست می‌دهند به طوری که با گذشت حدودا یکسال استفاده از یک گوشی موبایل که از یک باتری 4000 میلی آمپری بهره می‌گیرد، ظرفیت باتری آن تا حدود 3500 میلی آمپر کاهش یافته و نسبت به گذشته بازدهی ندارد.
 شارژ گوشی
از این رو مصرف کنندگان معمولا بعد از چند سال یا به فکر خرید گوشی جدید می افتند یا باید جهت تعویض و تقویت گوشی همراه خود اقدام کنند تا دیگر نیاز به هزینه جهت خریداری گوشی موبایل جدید نباشند. افزایش قیمت گوشی های موبایل با عمل تعویض باتری گوشی ها رابطه مستقیم داشته و افراد ترجیح می‌دهند با هزینه ی کمتر باتری موبایل خود را تعویض کنند. حال یکی از مشکلاتی که مصرف کنندگان در تعویض باتری گوشی موبایل خود با آن روبه رو هستند، تشخیص باتری اصلی از تقلبی است. امروزه افرادی که دست به تولید باتری های تقلبی می‌زنند با دقت زیادی که در این عمل به خرج می‌دهند، نمونه هایی را به بازار عرضه کرده اند که شباهت زیادی به مدل اصلی دارند و تشخیص آنها از یکدیگر نسبتا مشکل است.
اما نکاتی هستند که با توجه و به کارگیری از آنها می‌توانیم باتری لصلی را از نمونه ی تقلبی تشخیص داده و مورد استفاده قرار دهیم. حال به بررسی برخی از این نکات می‌پردازیم.
 شارژ گوشی

تشخیص باتری اصلی گوشی موبایل

هنگام خرید باتری، ولین موردی که با آن روبه رو می‌شوید کیفیت  و نوع بسته بندی باتری است، باتری های اصلی گوشی های موبایل دارای بسته بندی مناسب و با کیفیت هستند. جنس، طراحی و حتی مقادیر چاپ شده روی بسته بندی ها مواردی قابل توجه هستند که در اصل بودن کالا حرفی برای گفتن دارند. بعد از زیر نظر گرفتن بسته بندی، تاریخ و ساعت روی باتری و بسته بندی آنرا چک کنید تا با هم مغایرت نداشته باشند.
یکی دیگر از این نکات چک کردن تراشه ی ان اف سی در باتری است که هیچ یک از باتری های تقلبی این تراشه را ندارند. بنابراین با جدا کردن پوشش روی باتری و چک کردن زیرآن می‌توانید از حضور برچسب سیاه رنگ ان اف سی اطمینان حاصل کنید.
خرید از فروشندگان و فروشگاه های معتبر یکی دیگر از راه هایی است که به شما در تهیه باتری اصل کمک می‌کند. معمولا محصولات این فروشندگان دارای گارانتی هستند و به شما ضمانت اصالت محصول خریداری شده را میدهند، یا در صورت بروز مشکل دارای ضمانت تعویض کالا هستند.
از دیگر مسائل قابل توجه در خرید باتری موبایل، مقایسه قیمت پیشنهادی فروشنده با قیمت جنس اصلی است. افراید که نمونه های تقلبی را تولید می‌کنند از مواد اولیه نا مرغوب استفاده می‌کنند و چون فعالیت غیر قانونی دارند، مالیات پرداخت نمی کنند. بنابراین محصولات را با قیمت پایین تری در بازار عرضه کرده و برخی افراد به خاطر اینکه کمتر هزینه کنند دست به خرید این موارد تقلبی می‌زنند. باتری های تقلبی یا بعد از گذشت زمان کوتاهی مشکل پیدا می‌کنند یا به گوشی موبایل شما آسیب میزنند. با توجه به این موضوع فریب قیمت پایین برخی محصولات تقلبی را نخورید و حتما از مدل های اصلی استفاده کنید.
همچنین جدا از کیفیت طراحی در ساخت بسته بندی، می‌توان به طراحی ساخت خود باتری هم توجه کرد. زیرا نمونه های تقلبی از جزییات ساخت کمتر و موار اولیه نا مرغوبی نسبت به نمونه اصلی برخوردار هستند.
یکی از مراکز و وب سایت‌های توزیع باتری های اصلی تمام برند ها و مدلهای گوشی موبایل امگا باتری است. تمامی محصولات این وب سایت موتبر از ضمانت تعویض و حتی عودت وجه پرداختی برخوردار است. بنابراین شما می‌توانید با اطمینان خاطر از اصالت باتری موبایلی که خریداری می‌کنید به سایت امگا باتری مراجعه کرده و باتری مورد نظر خود را خریداری کنید.