آفتاب

دیدنی های شیراز تا کیشاگر می‌خواهید از شهر زیبای شیراز خودتان را به جزیره بی‌نظیر کیش برسانید، این مطلب برای آشنایی بیشتر در این سفر شما را راهنمایی می‌کند.

یکی از ساده‌ترین راه‌های سفر به کیش رزرو تور کیش از شیراز است. سفر همراه با تور جذابیت‌های خاص خود را دارد و برخی از مشکلات سفر شخصی را هم برطرف می‌کند. تور کیش از شیراز یکی از پرطرفدارترین تورهای این شهر است. چه سفر با تور و چه به‌صورت شخصی، در هر دو صورت بهتر است با جاذبه‌های این مسیر آشنا شوید تا لذت بیشتری ببرید.
این مسیر چند ساعت طول می‌کشد؟
این سفر جاده‌ای یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهای عمرتان خواهد شد. چون مسیری که طی می‌کنید، جذابیت‌های ویژه‌ای دارد. این سفر از استان فارس شروع می‌شود، به استان بوشهر می‌رسد و پس از آن از کنار خلیج فارس به استان هرمزگان و جزیره کیش ختم می‌شود. برای رسیدن به کیش فقط یک جاده پیش‌رو ندارید و می‌توانید انتخاب‌های مختلفی داشته باشید. به طور تقریبی فاصله بین شیراز تا کیش 630 کیلومتر است که با خودرو تقریبا شش الی هفت ساعت طول می‌کشد. اگر با رزرو تور کیش سفرتان را آغاز می‌کنید، بهتر است قبل از سفر از مدیریت تور درباره مسیر انتخابی و بندری که به آن وارد می‌شوید، اطلاعات کسب کنید. در طول مسیر شیراز به کیش یک مرحله مهم پیش‌رو دارید که باید خودروی خود را در اسکله به کشتی‌های باربر تحویل دهید. در این قسمت زمان اهمیت زیادی پیدا می‌کند؛ چون این کشتی‌ها در زمان‌های مشخصی وارد اسکله می‌شوند. بنابراین باید به گونه‌ای زمانتان را تنظیم کنید که به موقع به اسکله و یا یکی از بنادر چارک، آفتاب یا لنگه برسید تا معطل نشوید. البته معطل شدن کنار کرانه خلیج فارس هم زیبایی‌های خود را دارد. در این زمان می‌توانید از دیدن ساحل خلیج فارس لذت ببرید.
از بندر آفتاب تا کیش، 18 کیلومتر، از بندر چارک 32 کیلومتر و از بندر لنگه 93 کیلومتر تا کیش فاصله دارید؛ با این حساب اگر با شناور خودرو و مسافر مسیرتان را ادامه دهید تا بندر آفتاب یک ساعت، تا بندر چارک دو ساعت و نیم و تا بندر لنگه نزدیک به چهار ساعت در مسیر هستید. اگر از سفرهای دریایی لذت می‌برید، این مدت زمان می‌تواند جز ساعات خوش سفرتان به‌حساب بیاید. نزدیک‌ترین بندر به شهر شیراز بندر چارک است که در فاصله 628 کیلومتری قرار گرفته است. یک نکته دیگر که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای رسیدن به کیش می‌توانید کشتی‌های مسافری و باربری یا کشتی‌های صرفا باربری را انتخاب کنید. خودروی خود را در این قسمت تحویل دهید و در جزیره کیش تحویل بگیرید. در این مرحله باید مدارک ماشین را به طور کامل به همراه داشته باشید که شامل اصل و کپی کارت خودرو، برگ معاینه فنی و گواهینامه راننده می‌شود.

در سفر جاده‌ای از شیراز تا کیش از چه شهرهایی عبور می‌کنید؟

همان‌طورکه گفته شد با حرکت از شیراز به سمت کیش باید خودتان را به یکی از بنادر چارک، آفتاب یا لنگه برسانید. در این مسیر از استان‌ فارس حرکت می‌کنید، استان بوشهر را پشت سر می‌گذارید تا به استان هرمزگان برسید.
 رزرو تور کیش
از جمله دیدنی‌های استان فارس می‌توان به جنگل دشت موک در شهرستان فیروزآباد، بخش میمند اشاره کرد که یکی از بخش‌های تاریخی و طبیعی این منطقه است. این جنگل تنوع درختان بالایی دارد و می‌توانید درختان بنه، پسته کوهی و بادام وحشی را در این منطقه ببینید و از طبیعت شگفت‌انگیز آن لذت ببرید.
اگر قصد دارید در مسیر توقف داشته باشید و از جاذبه‌های طبیعی استفاده کنید، تنگ خرقه و روستای خرقه در شهر فیروزآباد گزینه مناسبی برای شما است. این روستای گردشگری آب‌وهوایی مطبوع و پوشش گیاهی فوق‌العاده زیبایی دارد. در ادامه اگر از مناظر تاریخی هم استقبال می‌کنید، گزینه بعدی شما سنگ نگاره پیروزی اردشیر بابکان است که نبرد اردشیر بابکان را نشان می‌دهد و از دوره ساسانیان به جا مانده است. این اثر تاریخی زیبا را بر دیوار صخره‌ای دره تنگاب کنده‌کاری کرده‌اند.
پس از ورود به استان بوشهر با جاذبه‌های گردشگری فراوانی روبه‌رو می‌شوید. یکی از آن‌ها بندر و قلعه تاریخی سیراف است. سیراف بندری باستانی در شهرستان کنگان بوده که در گذشته نقش مهمی به لحاظ تجاری داشته و به‌عنوان شروع راه دریایی جاده ابریشم شناخته می‌شود. این نقطه مهم تجاری درحال‌حاضر به یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری منطقه تبدیل شده است. نقطه گردشگری بعدی که در استان بوشهر می‌بینید، پارک ملی ساحلی نایبند واقع در عسلویه و ساحل نایبند است. این پارک اولین پارک ملی ساحلی در ایران است.
در نهایت جزیره هندورابی از توابع جزیره کیش آخرین مقصد شما قبل از رسیدن به کیش محسوب می‌شود. اگر با تور کیش از شیراز سفرتان را شروع کرده‌اید، بازدید از این مکان‌های زیبا را از دست ندهید.


وبگردی