آفتاب

چرا سفر به کیش محبوب شده؟جزیره کیش با زیبایی‌های طبیعی و سواحل مرجانی و آب‌ شفاف و کریستالی، مقصد سفر ایرانیان است

جزیره کیش با دارا بودن 21 جزیره با زیبایی‌های طبیعی و سواحل مرجانی و آب‌ شفاف و کریستالی ابتدا در تصرف پرتغالی‌های بود مانند همسایه خود جزیره هرمز در دورتر دوره هخامنشیان و در زمان آل بویه قسمتی از ایران بود و شاید هم بخش بزرگی از رشد جزیره که امروزه با تور کیش آنرا مشاهده میکنیم در دوره سلجوقیان باشد که بزرگترین مرکز تجاری خلیج فارس بود. فتح جزیره و بیرون کردن پرتغالی‌های توسط امام قلی خان، سپهسالار شاه بود تا اینکه کیش تبدیل به  جزیره ایرانی خلیج فارس شد.در یک قرن قبل کیش مرکز صید ماهی و و مروارید خلیج فارس بود و برای همین سریعا هتل، فرودگاه جزیره تجهیز شد و سال 61 منطقه آزاد اقتصادی شد. جالب است بدانید آب جزیره از چاه های آب شیرین تامین میشود و خود جزیره رودخانه ندارد. و تمام آژانسها در ماه های سرد سال به خاطر دمای مطلوب جزیره (25 درجه) و هوا خوب تور ارزان کیش را برگزار میکنند. سال 56 فرودگاه کیش با دو ترمینال با فرود کنکورد فرانسوی کار خود را شروع کرد از کیش می توان به مسقط و دبی پرواز کرد.
 سفر به کیش
تاکسی‌های در کیش ارزان و عالی است  تاکسی زرد خطی و تاکسی‌های سفید دربستی و تلفنی است.مینی‌بوسرانی جزیره دارای دو خط میباشد خط یک ۱۳ و خط دو ۴۲ ایستگاه دارد.

شهر حریره را از دست ندهید

حریره باستانی شمال کیش و جزو آثار ملی است. مرتبط به قرن ۵ هجری استولی تا قرن 10 رشد و فعال بوده  و خانه اعیانی، مسجد و حمام  و برای اشامیدن قنات‌های داشته است. درخت سبز کیش درخت لور یا انجیر است که ایلخانیانیان وارد ایران نمودند و مسافر که قیمت تور کیش را جستجو می کنند  این درخت ۶۰۰ ساله کهن را در لیست بازدید خود قرار میدهند

شهر زیر زمینی کاریز از دست ندهید

شهر ۱۶ متری زیر زمین است. عمر آن ۵۷۰ میلیون سال است.دارای قنات ۲۵۰۰ ساله‌ای و آب شیرین است. این شهر زیر زمینی در لیست آثار جهانی یونسکو قرار دارد.

کشتی یونانی از دست ندهید

کشتی یونانی در سال 45 در دریا و حوالی روستای باغو به گل نشست. روایت شده برای گرفتن حق بیمه، آنرا ابتدا تخلیه و آتش زدند.

پارک ساحلی مرجان و مرد ماهیگیر و میر محنا از دست ندهید

پارک ساحلی مخصوص دوچرخه سواری و تفریحات آبی مانند پاراسل جت اسکی، و غواصی  تا بناناسواری. است پارک صخره‌ای مرجان دارای عروس‌های دریایی و صدف و شقایق و ماهی‌های رنگارنگ است. پارک دارای مجسمه فیگیوارتیو ۱۲ متری مرد یک مرد عضلانی ماهیگیر است. میر محنا پارک بزرگترین پارک تفریحی جزیره در محله عرب‌ها با لاک پشت‌هایی که در پارک ساحلی قدم می زند و آلاچیق‌ها مهمان کباب میل کنید، در اسکله تفریحی قایق سوار شوید.
 سفر به کیش

آکواریوم و دلفیناریوم باغ پرندگان کیش

آکواریوم با 100 نوع ماهی که میتوانند در آب‌های شور و شیرین زندگی کنند به یک مخزن بزرگ  چند هزار لیتری آورده شده اند تا شما  ماهی و مارها و  خزندگان ایرانی و خارجی، پرندگان نایاب، را ببینید.دلفین‌ها در دل خلیج فارس در جزیره هنگام با تور قشم  قابل دسترسی هستند ولی  در دلفیناریوم کیش شیر دریایی و پنگوئن را یکجا مشاهده کنیددر پاغ پرندگان 70 گونه پرنده جهانی وجود دارد که با جند دقیقه پیاده روی از دلفیناریوم است.

غذا در کیش

یکی از رستوران‌های خوب فود کورت دامون در مرکز خرید دامون با غذاهای ایرانی دریایی و مکزیکی، چینی، هندی است. رستوران دامون است پس از خرید می توانید به تراس سر سبز دامون که نمای زیبا از دریا دارد بروید و  لذیذ میل کنید. اگر کوبیده، جوجه و میرزا قاسمی و مخصوصا آبگوشت دوست دارید سری به رستوران کوه سنگی سنتی با و سنگک داغ و دوغ محلی یزنید. نقطه دیگر شکم گردی  برای خوردن برگر و استیک‌ها رستوران رویال با دکوراسیون انگلیسی و شام عاشقانه است. بشقاب غذاهای دریایی آنرا امتحان کنید.رستورانهای ارزان قیمت که پیشنهاد میشود فست فود بومرنگ، رستوران خاطره، رستوران عمو اکبر و رستوران ساحلی توتی فروتی است که البته غذا و طعم آن سلیقه ای است و باید بیشتر جستجو کنید.
 سفر به کیش
و در آخر برای شنا

پلاژ بانوان کیش

پلاژ بانوان در شمال جزیره قسمت شرقی و با امکانات و فضای اختصاصی برای شنا بانوان در محیط اسلامی است. پلاژ بانوان دارای حمام اختصاصی آب شیرین است که این مورد برای خانم در اولیت شماره یک قرار دارد و نکته مهم هزینه 20 تومانی برای استفاده از این پلاژ و چترهای ساحلی آن است و این موردی است که میتوانید در جزیره لذت ببرید اگر تمایل به یک سفر ترکیبی کیش به مشهد هستید در سایت توریاب تور مشهد را با کیش رزرو کنید.
وبگردی