آفتاب

چگونه یک کاتالوگ چاپی طراحی کنیم که مربوط به سال 2021 باشد؟هنگام توسعه طراحی های موثر آرم ، باید ترکیبی از مهارت های خلاقیت و طراحی وجود داشته باشد. یک طراحی آرم موثر باید داستان برند و تجارت را بازگو کند و به مشتریان بالقوه این امکان را بدهد تا فوراً با آن کاتالوگ چاپی در ارتباط برقرار کنند.

اهمیت انتخاب رنگ در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی؟

برای طراحی کاتالوگ ابتدا در قالب تصاویر ، اشکال یا متن ها ، آرم ها اولین نقاط شناسایی مشاغل هستند. هنگام توسعه طراحی های موثر آرم ، باید ترکیبی از مهارت های خلاقیت و طراحی وجود داشته باشد. یک طراحی آرم موثر باید داستان برند و تجارت را بازگو کند و به مشتریان بالقوه این امکان را بدهد تا فوراً با آن کاتالوگ چاپی در ارتباط برقرار کنند. این نه تنها باید شناخت برند را ایجاد کند بلکه ساده ، مناسب و به یاد ماندنی نیز باقی بماند.

کاتالوگ چاپی

اهمیت انتخاب رنگ در طراحی کاتالوگ  و آرم شما

انتخاب رنگ یک عامل حیاتی در طراحی هر آرم است. یک طراحی آرم با ترکیب رنگ مناسب بهترین راه برای برجسته سازی یک نام تجاری و جذب تمام مشتریان بالقوه است. رفتن به سمت رنگ های اشتباه به همان اندازه می تواند بر روی تجارت شما تأثیر منفی بگذارد.از جمله بهترین راه های بازاریابی نام تجاری ، ایجاد تأثیر بصری است. هنوز هم معنای رنگ های مختلف بر روی آرم ها به دلیل عوامل موثر دیگر قابل تعمیم نیست. از جمله عواملی که هدف از رنگها را تعیین می کند ، فرهنگ ، زمینه و ترجیحات شخصی است. بنابراین ، درک کامل تأثیر رنگ ها بر هویت برند و ایجاد طرح های آرم ، برای طراحان گرافیک بسیار مهم است . آنها باید در روانشناسی رنگ آگاهی داشته باشند تا با آرم هایی که بر ترافیک مشتری کاتالوگ تبلیغاتی تأثیر می گذارد ، ارائه دهند.

کاتالوگ چاپی

چرا انتخاب رنگ مناسب برای طراحی کاتالوگ در چاپ ضروری است؟

در بخش زیر ، میزان تأثیر رنگ بر شناخت برند را برجسته می کنیم.
مارک ها در سیستم عامل های مختلف تبلیغ می کنند . رسانه های اجتماعی ، تبلیغات تلویزیونی ، روزنامه ها و بیلبوردها.طبق تحقیقاتی که در مورد استراتژی های بازاریابی انجام شده است ، اولین چیزی که مردم در آرم برندها متوجه می شوند ، رنگ های استفاده شده است. 80٪ از خاطرات لوگو برای افراد براساس رنگ های ارائه شده است.رنگی که برای لوگوی خود انتخاب می کنید باید این برند را قادر سازد تا تصاویر بصری چشمگیری را برای مصرف کنندگان ایجاد کند ، بنابراین به یاد ماندنی باقی بماند و در نهایت به رسمیت شناخته شود.
استفاده از ترکیبات ساده رنگهای روشن بسیار ضروری است زیرا آنها به راحتی قابل مشاهده هستند ، میزان غلظت را افزایش می دهند و از بقیه متمایز هستند.
•    استفاده از آرم های رنگی یک روش عالی برای رسیدن به مخاطب هدف است
•    از طریق استفاده از رنگ در آرم ، مشاغل می توانند به کاربران بالقوه محصول دسترسی پیدا کنند.
•    برای سنین مختلف ، از آرم های رنگی برای هدف قرار دادن مشتریان مختلف بر اساس عوامل مختلفی مانند سن ، جنسیت ، موقعیت جسمی و روش زندگی آنها استفاده می شده است.
•    مشتریان به احتمال زیاد مارک هایی را انتخاب می کنند که مربوط به علایق آنها باشد و ترجیح رنگ در بین آنها باشد.
•    مارک ها باید قبل از انتخاب رنگ های طراحی آرم ، نیازهای مشتری های هدف را درک کنند .
•    قبل از حل و فصل رنگ ها ، مارک ها باید توجه داشته باشند که رنگ ها بسته به مکان ، معانی مختلفی را به تصویر می کشند ، بنابراین تحقیق قبلی بسیار مهم است.
•    رنگ هویت یک مارک تجاری را ایجاد می کند

آرم های به یاد ماندنی در کاتالوگ

هنگامی که یک شرکت شروع به کار می کند ، تمرکز اصلی تولید آرم چشم نواز ، همراه با رنگ آن است. قبل از محبوبیت ، این برند هم از آرم و هم از نام خود استفاده می کند. پس از موفقیت در بازار ، نام تجاری دیگر عامل نگرانی نیست. مشتریان می توانند برند را بر اساس آرم و رنگ های استفاده شده تشخیص دهند. به عنوان مثال ، رنگ ها و نمادهای مرتبط با مارک های ورزشی مانند آدیداس و نایک چنان محبوب شده اند که حتی بدون نام تجاری در هر جایی قابل شناسایی هستند. محبوبیت رنگ یک استراتژی بازاریابی با نام تجاری قدرتمند است که برخی از شرکتها را به سمت رنگهای تجاری مرتبط با آنها سوق می دهد.

کاتالوگ چاپی

احساسات محرک رنگ در کاتولوگ های تبلیغاتی:

از طریق استفاده از رنگ ، آرم ها می توانند احساسات مختلفی را به مخاطب تحریک کنند . مشتریان بیشتر نشان می دهند که مارک و محصول آن بر اساس واکنش های عاطفی اولیه به یادگار مانده باشد. بنابراین ، یک مارک تجاری باید در مورد نوع پیامی که دوست دارند یک رنگ خاص برای آن ارسال کند تصمیم بگیرد. نگرانی اصلی باید همیشه باشد. تا چه اندازه رنگ / ها با بازار هدف ارتباط دارد؟
رنگ های گرم:  شامل رنگ های پرانرژی مانند قرمز ، نارنجی و زرد است. معمولاً هیجان ، گرما و اشتیاق را برمی انگیزند.
رنگهای سرد:  اینها رنگ های طبیعی هستند که روزانه در محیط مشاهده می کنیم. آنها شامل سبز ، آبی و بنفش هستند.
قرمز از قدرتمندترین رنگهایی است که می تواند در طراحی کاتالوگ مورد استفاده قرار گیرد. قرمز ترکیبی از احساسات را به تصویر می کشد. این احساس قدرت ، شور ، هیجان ، اضطرار ، عصبانیت ، میل ، عشق و تسلط را برمی انگیزد. بسیار شدید و در عین حال بسیار گرم است.رنگ قرمز به راحتی توجه مردم را به خود جلب می کند. بنابراین ، در بسیاری از علائم ، از جمله سیگنال های اجباری و خطر مانند "STOP" استفاده می شود. اکثر مارک ها همچنین از علائم قرمز برای آگاهی دادن به افراد در مورد فعالیت های در حال انجام مانند "پایان سال فروش" "خرید در حال حاضر" و برای سفارش "اینجا کلیک کنید" استفاده می کنند. قدرت رنگ قرمز حتی وقتی صحبت از عملکردهای بدنی می شود بدون شک باقی می ماند. با مشاهده آن ، ضربان نبض ، فشار خون و دمای بدن فرد افزایش می یابد. همچنین میزان متابولیسم بدن ، میزان تنفس و اشتها را افزایش می دهد. عامل افزایش اشتها آن را بیشتر غذاخوری ها ترجیح می دهد ، بنابراین برای گرفتن مشتری بیشتر از رنگ قرمز در کاتالوگ چاپ خود استفاده می کنند.
منبع: چاپ آرمانی