آفتاب

سئو یا گوگل ادز: کدام بهتر است؟مقایسه سئو با گوگل ادز که قبلا با نام ادوردز می شناختیم کاری غیر ممکن به نظر می رسد، چون هر دو روش باعث رشد برند شما و بالاتر آمدن سایت شما در صفحه نتایج گوگل می شود و سایت شما بیشتر در معرض دید مشتریان بالقوه تان قرار می گیرد.

از گوگل ادز استفاده کنم یا سئو؟

مقایسه سئو با گوگل ادز که قبلا با نام ادوردز می شناختیم کاری غیر ممکن به نظر می رسد، چون هر دو روش باعث رشد برند شما و بالاتر آمدن سایت شما در صفحه نتایج گوگل می شود و سایت شما بیشتر در معرض دید مشتریان بالقوه تان قرار می گیرد. سئو (Search Engine Optimization) سایت شما را به صورت ارگانیک و بدون صرف هزینه تبلیغ در رده بالاتری قرار می دهد و رتبه شما مستقیما به عبارت جستجو شده و محتوای سایت شما وابسته است. گوگل ادز به شما اجازه می دهد که کلید واژه های مشخصی را هدف قرار دهید و تبلیغ خود را ساخته و محتوای سایت خود را در صفحه نتایج نمایش دهید.
هر دو این کانال های تبلیغی در کل کمک می کنند تا در جستجو بهتر دیده شوید، ولی به یاد داشته باشید که این دو روش متفاوت از یکدیگر را با هم مقایسه نکنید. یک استراتژی قدرتمند دیجیتال مارکتینگ برای نمایش ایده آل برند شما احتیاج دارد تا از هر دو روش استفاده موثر کند و طراحی استراتژی که بتواند هر دو روش را در کنار هم بکار بگیرد می تواند از حداکثر پتانسیل برند شما استفاده کند.
طراحی و مدیریت کمپین تبلیغات در گوگل ادز
 سئو یا گوگل ادز

تفاوت قوانین و اصول سئو با گوگل ادز چیست؟

سئو و گوگل ادز هر کدام قوانین مشخص و منحصر به فرد اما مکمل یکدیگر دارند.

اندکی درباره سئو:

قوانین و نظم موجود در مدیریت سئو، حول محور تولید محتوای جذاب برای مشتری می چرخد به گونه ای که مشتریان را به سمت نیازهای خودشان راهنمایی کنید و آنها را جذب و درگیر سایت خود کنید. این موضوع نه تنها بستگی به محتوای نوشتاری شما ، فیلم ها و اینفوگرافی هایی است که شما در سایت خودتون استفاده می کنید بلکه به عوامل زیاد دیگری هم بستگی دارد. بهینه سازی و طراحی مناسب جزییات هر صفحه و تک تک المان های سایت بسیار مهم هستند. شما در طراحی سایت باید از حداکثر کاربرپسند بودن و راحتی کاربر در گشت گذار در سایت تان مطمئن شوید. برای ارتقاء سئو سایت باید حرکت کاربر و پیمایش مشتریان شما در صفحات سایت با سهولت کافی انجام بگیرد و مطالب مهم و خدمات شما در دسترس مخاطب قرار داشته باشد .

اندکی درباره گوگل ادز:

گوگل ادز به عبارتی شکلی از نمایش تبلیغ است ، که به شما اجازه می دهد تبلیغی بسازید و نمایش دهید و فقط زمانی پول پرداخت کنید که کاربری روی تبلیغ شما کلیک کند. (Pay-per-click) تبلیغ شما تنها به کاربرانی نمایش داده می شود که کلمات یا جمله های خاصی را که شما مشخص می کنید جستجو می کنند و این به شما اجازه می دهد که کابرانی را هدف تبلیغ خود قرار بدهید که به موضوعات خاص و مشخصی علاقه دارند. گوگل ادز به شما کمک می کند تا در کلمات کلیدی مهمی که مد نظر شماست دیده شوید ، حتی اگر قبل از شما سایت هایی با شهرت و اعتبار بالاتر در صفحه جستجو باشند و سایت شما هنوز رتبه مناسب نمایش در صفحه نتایج را به صورت ارگانیک نداشته باشد.

آیا گوگل ادز به سئو کمک می کند؟

وقتی که بدرستی استفاده شوند ، سئو و گوگل ادز می توانند به خوبی با یکدیگر کار کنند. برند هایی که بدرستی و با دقت ترافیک ارگانیک و رتبه سایت خودشان را دنبال می کنند می توانند به صورت استراتژیک و راهبردی از گوگل ادز برای افزایش نمایش سایت خود در کلمات کلیدی مهم استفاده کنند و این باعث می شود تا در کلمات مهمی که به صورت ارگانیک در صفحه اول گوگل نیستید هم نمایش داشته باشید.
در صورتی که به راهنمایی و مشاوره بیشتر درباره راه اندازی کمپین تبلیغاتی خود در گوگل ادز دارید کلیک کنید.   
یکی دیگر از مزایای گوگل ادز این است که می توانید بازخورد مشتریان خود را به سایت در هنگامی که کلمات کلیدی خاصی را جستجو می کنند استفاده کنید. به طور مثال ، برندها می توانند تا با تبلیغ برای کلمات کلیدی که تصمیم دارند تا در آن زمینه توسعه و بهینه سازی داشته باشند بسازند و پس از آن مشتریانی را که روی این تبلیغات کلیک می کنند را ردیابی کنند و ببینند که آنها به صفحه فرود سایت و همچنین بقیه صفحات سایت چه واکنش و بازخوردی می دهند . آیا مشتریان سایت شما را در رابطه با کلمه کلیدی مورد جستجو مناسب می بینند یا اینکه فورا از سایت شما خارج شده اند. به این شکل می توانید کلمات کلیدی که نرخ پرش بیشتری دارند و کلماتی که بازخورد بهتری دارند را جدا کنید و کلمات را با توجه به اهمیت آنها طبقه بندی کنید و روی کلمات با اهمیت بیشتر تمرکز و کلماتی که شانس کمتری برای موفقیت دارند را حذف کنید.
در مقابل یکی از کمک هایی که سئو می تواند به تبلیغ بهتر در گوگل ادز بکند این است که شما از بانک کلماتی که در سئو سایت خود استفاده کرده اید برای طراحی تبلیغ مناسب تر و موفق تر تبلیغ در گوگل ادز استفاده کنید. کلمات کلیدی که طبق تحقیقات معلوم شده نرخ جستجوی بالایی دارند، اما خوب به همین دلیل رقابت شدیدی هم بر سر آنها وجود دارد. – این بدان معنی است که یک سایت کار بسیار سختی برای بدست آوردن یک جایگاه ثابت در صفحه اول نتایج جستجو آن کلیدواژه دارد – و همین رقابت باعث می شود تا آن کلید واژه کاندید خوبی برای به راه انداختن کمپین تبلیغاتی شما باشد. این اصلاح و بهینه سازی تبلیغ و سئو را می توان همچنان که برای همه موتورهای جستجوی بزرگ استفاده کرد برای انواع جدیدتر استراتژی های سئو سایت مانند موتور های جستجوی عمودی و تخصصی محلی هم استفاده کرد.
سئو یا گوگل ادز
شما به عنوان برندی که می خواهد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خود انتخاب کند ، از تفاوت ها و شباهت های گوگل ادز و سئو آگاه شدید. تفاوت هایی بین نقش گوگل ادز و مدیریت سئو در ساختن و ارائه سایت شما وجود دارد که می تواند از کمپین دیجیتال مارکتینگ شما یک فاجعه بسازد یا آن را تبدیل به یک موفقیت بی بدیل کند.
برای شروع یک استراتژی جدید و دقیق دیجیتال مارکتینگ می توانیم مشاور شما باشیم.
در خاتمه بهترین راه این است که کمپین تبلیغاتی شما از مزایای هر دو روش و ابزار مهم بازاریابی دیجیتالی که هر کدام از روشی متفاوت و خاص استفاده می کنند بهره ببرد ، تا نتیجه بهتر برای شما حاصل شود و به این شکل بتوانید حضوری پر رنگ تر در صفحات جستجو داشته باشید.