آفتاب

خرید چمن مصنوعی | قیمت چمن مصنوعیمعمولا با شنیدن کلمه «چمن مصنوعی» اولین چیزی که به ذهن خطور می کند، زمین های فوتبال، گلف یا محیط های ورزشی است. اکثر مردم چمن مصنوعی را با این کاربردها می شناسند و این ذهنیت در آن ها شکل گرفته که چمن مصنوعی مخصوص این گونه محیط هاست.

اما امروزه کاربرد چمن مصنوعی بسیار فراتر از این هاست. چمن مصنوعی را می توان برای فضاسازی در ترکیب با آجر و موزاییک، یا برای طراحی فضای سبز به کار گرفت. خرید چمن های مصنوعی گامان تزئین که امروزه تولید می شوند، بسیار با کیفیت تر و بهتر از چمن های مصنوعی قدیمی هستند. دلیل این امر نیز، پیشرفت در تکنولوژی های تولید چمن مصنوعی است.
به لطف به کارگیری دستگاه های جدید و مواد اولیه با کیفیت تر، چمن های مصنوعی مرغوب تری در بازار موجود هستند. این چمن ها هم دوام و ماندگاری بیشتری داشته و هم ظاهرشان طبیعی تر است. همه این موارد باعث شده اند تا بتوان از چمن مصنوعی در تزیین محیط های باز و ایجاد فضاهای سبز نیز بهره گرفت.
اگر به دنبال تزیین فضای خارجی اداره، حیاط منزل، بالکن یا ویلای خود هستید، چمن مصنوعی می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. در ادامه این مطلب، کاربردهای چمن مصنوعی در طراحی فضای سبز را مورد بازبینی قرار می دهیم. از مزیت های چمن مصنوعی می گوییم و به سوالاتی که در این رابطه مطرح است پاسخ خواهیم داد.

چرا چمن مصنوعی؟

یکی از اولین سوالات هنگام سفارش چمن مصنوعی این است: چرا به جای چمن طبیعی، از چمن مصنوعی استفاده کنیم؟
چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی مزیت های بسیاری دارد. این مزیت ها باعث شده اند تا استفاده از چمن مصنوعی راحت تر، ارزان تر و هوشمندانه تر باشد. چمن طبیعی با همه جذابیت هایی که دارد، دشواری ها و ظرایف خاصی را هم برای نگهداری به همراه می آورد. چمن مصنوعی این دشواری ها را ندارد.
مهم ترین مزیت های استفاده از چمن مصنوعی در طراحی فضای سبز، به جای چمن طبیعی عبارتند از:
عدم نیاز به بذر و خاک حاصل خیز:
اولین مزیت چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی، دقیقا از مصنوعی بودن آن ناشی می شود. این نوع از چمن نیازی به به بدرپاشی ندارد؛ برای پرورش آن به خاک حاصل خیز احتیاج نیست. شما بدون نیاز به انجام کارهایی مثل تهیه بذر و شخم زدن خاک قادر به ایجاد و طراحی فضای سبز هستید.
این که طراحی فضای سبز با چمن مصنوعی نیازی به بذر و خاک حاصل خیز ندارد، خود مزیت های دیگری را به همراه خواهد داشت. مانند این که استفاده از آن دشواری کمتری داشته یا این که هزینه های مربوط به تهیه بذر و امثال آن حذف می شوند.
عدم نیاز به آبیاری یا شرایط اقلیمی خاص:
مزیت دیگر چمن مصنوعی آن است که به آبیاری نیازی ندارد. علاوه بر آن شما می توانید از این گونه چمن ها در هر محیطی با هر آب و هوایی استفاده کنید. فرقی ندارد که در منطقه ای گرمسیر زندگی می کنید یا جایی که آب و هوای سرد و خشک دارد؛ در هر حال می توانید بدون هیچ مشکلی از چمن مصنوعی در طراحی فضای سبز بهره ببرید.
زیبایی و یکنواختی:
در گذشته چمن های مصنوعی ظاهری چندان طبیعی نداشتند. ظاهر مصنوعی این محصولات باعث می شد تا بتوان به سادگی مصنوعی بودن آن ها را تشخیص داد. اما امروزه چمن های مصنوعی بسیار با کیفیت تری تولید می شوند. امروزه این محصولات رنگ بندی های متنوع تر و طبیعی تری دارند.
 خرید چمن مصنوعی
ظاهر زیبای چمن مصنوعی موجب شده تا این محصولات برای طراحی فضای سبز گزینه ای ایده آل باشند. علاوه بر آن، به دلیل نحوه نصب و اجرای چمن مصنوعی، نمای آن بسیار یکنواخت تر هم خواهد بود. ترکیب این زیبایی و یکنواختی، همان چیزی را به مصرف کننده می دهد که به دنبال آن است.
هزینه های بسیار کم و قیمت مناسب چمن مصنوعی:
ممکن است بسیاری از مردم فکر کنند نصب و استفاده از چمن مصنوعی در طراحی فضای سبز هزینه زیادی به همراه دارد. اما به یک حساب سرانگشتی می توان متوجه شد این تفکر اشتباه است.
برای استفاده از چمن طبیعی به بذر نیاز داریم؛ باید خاک را آماده کرده و شخم بزنیم. علاوه بر آن، چمن طبیعی برای نگهداری به موارد زیادی نیاز دارد؛ مانن یک سیستم مناسب برای آبرسانی، یا استفاده از کود برای رشد آن. علاوه بر این ها باید از چمن طبیعی در برابر آفات و آسیب ها نیز محافظت کرد.
با استفاده از چمن مصنوعی به هیچ یک از این موارد نیاز نخواهد بود. چمن مصنوعی نیازی به آبیاری، کوددهی، سم پاشی یا شخم زدن خاک ندارد. به همین ترتیب، تمام هزینه های مربوط به این کارها نیز حذف می شوند. به طور کلی استفاده از چمن مصنوعی، در مقایسه با چمن طبیعی برای سطحی یکسان، حدود ده درصد آن خرج به همراه دارد.
تمام این مزیت ها در کنار یکدیگر باعث شده اند تا چمن مصنوعی تا این حد محبوب باشد. امروزه بسیاری از شرکت ها، سازمان ها و اشخاص برای تزیین محیط خارجی و ایجاد فضای سبز از چمن مصنوعی استفاده می کنند.

روش های مختلف استفاده از چمن مصنوعی در طراحی فضای سبز

بسیاری از افراد با مقداری خلاقیت توانسته اند به بهترین شکل فضای سبز مورد نظر خود را با چمن مصنوعی ایجاد کنند. طرح های مختلفی از کاربرد چمن مصنوعی در طراحی فضای سبز وجود دارند. برخی از این ایده های خلاقانه بیشتر مورد استفاده قرار گرفته اند.
اساسا چمن مصنوعی به صورت رول های مستطیلی شکل تولید می شوند. اما می توان آن ها را مطابق با طرح مورد نظر، به هر شکلی برش داد. سهولت در برش زدن و نصب این محصولات، انعطاف پذیری خاصی به آن ها بخشیده.
یکی از شیوه های بسیار محبوب در طراحی فضای سبز با چمن مصنوعی، ترکیب چمن با سنگ است. این ترکیب منظره ای بسیار جذاب و طبیعی دارد. از این شیوه طراحی می توان در طراحی فضای باز سازمان ها یا حیاط خانه و باغ استفاده کرد.
به کار بردن چمن نرم در کنار سنگ و موزاییک که سطح سختی دارند، جذابیت خاصی به فضای خارجی می بخشد. این شیوه از طراحی را می توان محبوب ترین روش استفاده از چمن مصنوعی در طراحی فضای سبز دانست. در رابطه با این شیوه طراحی دو نکته مهم وجود دارد:
•    فاصله بین سنگ ها و موزاییک ها باید حداقل 5 سانتی متر بوده و عمق این فاصله نباید آن قدر کم باشد که احتمال جذا شدن چمن وجود داشته باشد.
•    چمن مصنوعی باید به خوبی بر روی سطح زیرین چسبیده و فیکس شود تا در برابر گرما، سرما و فشار و ضربه های وارده مقاومت کند.
از دیگر روش های محبوب طراحی فضای سبز با چمن مصنوعی می توان به ترکیب چمن با سنگریزه یا ترموود اشاره کرد. ترکیب سنگریزه در کنار چمن مصنوعی تنوع زیبایی به محیط بخشیده و زیبایی آن را ارتقا می دهد. هم چنین از این روش طراحی می توان در دکوراسیون فضاهای داخلی هم بهره برد.
 خرید چمن مصنوعی
از ترکیب خرید چمن مصنوعی و ترموود در طراحی محوطه باغ ها و ویلاها استفاده می شود. ترکیب این دو در کنار هم، تصویری زیبا از مجاورت طراحی طبیعی و مدرن به نمایش می گذارد. معمولا هنگام به کار بردن ترموود و چمن مصنوعی با هم، حاشیه های چمن مصنوعی با ترموود محصور می شود.

نکاتی در رابطه با استفاده از چمن مصنوعی در طراحی فضای سبز

از جمله مهم ترین مواردی که باید مورد توجه قرار داد، کیفیت چمن مصنوعی است. یکی از بهترین شاخص ها برای سنجش کیفیت چمن مصنوعی، میزان تراکم آن است. هر چه تراکم چمن مصنوعی بیشتر باشد، دوام و ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود.
علاوه بر این، ضخامت و کیفیت لایه زیرین چمن مصنوعی اهمیت ویژه ای دارد. این لایه که با نام لایه بکینگ نیز شناخته می شود، لایه اتصالی چمن به سطح زیرین آن است. در کنار این، نصب و اجرای چمن مصنوعی نیز باید با نهایت دقت انجام شود. زیرا در غیر این صورت منجر به هزینه های بیشتر و اتلاف انرژی و زمان خواهد شد.

مطمئن ترین راه برای طراحی فضای سبز با چمن مصنوعی

با افزایش استقبال مردم از چمن مصنوعی و گسترش کاربرد آن، مراکز مختلفی در زمینه عرضه این محصول فعالیت می کنند. نکته مهم به هنگام سفارش و تهیه چمن مصنوعی این است که از کیفیت آن مطمئن باشیم. علاوه بر آن، خدمات اجرا و نصب چمن مصنوعی نیز باید به بهترین شکل و با کیفیت بالا انجام بشوند.
شرکت گامان تزیین جاوید، به عنوان یکی از بزرگ ترین فعالان در عرصه کفپوش، لمینت و چمن مصنوعی، در جلب رضایت مشتریان به خوبی عمل کرده است. این شرکت که سابقه بلند مدتی در زمینه تامین انواع کفپوش، مکت، چمن مصنوعی و لمینت دارد، بهترین محصولات را با بالاترین کیفیت ارائه می کند.
یکی از مهم ترین مزیت های شرکت گامان تزیین جاوید، تنوع و مرغوبیت بالای محصولات آن هاست. این شرکت به همه سلیقه ها احترام گذاشته و به مشتریان خود حق انتخاب گسترده ای داده است. شما می توانید هر نوعی با هر قیمتی از چمن مصنوعی مورد نظر خود را برای طراحی فضای سبز از این شرکت به آدرس وبسایت gamantj.com سفارش بدهید.
یکی از خدمات برتر گامان تزیین جاوید، خدمات مشاوره ای است. ممکن است درباره چگونگی طراحی و تزیین فضای سبز با خرید چمن مصنوعی سوالاتی داشته باشید یا بخواهید هزینه آن را بدانید؛ کارشناسان شرکت گامان تزیین جاوید با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان در خدمت شما هستند.
اگر برای طراحی فضای سبز با چمن مصنوعی به دنبال محصولی با کیفیت و قیمت مناسب هستید، گامان تزیین جاوید بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.
وبگردی