آفتاب

بهترین ادکلن خنک مردانه را از کجا تهیه کنیم؟برای این که بتوانید بهترین ادکلن خنک مردانه را بخرید، ابتدا باید بدانید ادکلن چیست؟ ادکلن در معنای لغوی عطری است که که در شهر کلن آلمان ساخته شده است.

بیشتر آقایان تمایل به استفاده از ادکلن خنک دارند. اما سوالی که  اکثرا پیش می آید این است که بهترین ادکلن خنک مردانه چه ویژگی هایی دارد؟ و از کجا می شود تهیه کرد؟ در این مقاله قصد داریم چند ادکلن خنک مردانه ی معروف را نقد و بررسی کنیم. اگر قصد خرید بهترین ادکلن خنک مردانه را دارید این مقاله را از دست ندهید.
ادکلن ها:   

بهترین ادکلن خنک مردانه 
برای این که بتوانید بهترین ادکلن خنک مردانه را بخرید، ابتدا باید بدانید ادکلن چیست؟ ادکلن در معنای  لغوی عطری است که که در شهر کلن آلمان ساخته شده است. نخستین بار یوهان ماریا بارینا این عطر پرطرفدار را ساخت. به طور معمول عطرهایی که دو الی پنج درصد ساختارشان اسانس روغنی یا پرفیوم است ادکلن گفته می شود. در ساختار ادکلن ها مقداری الکل هم وجود دارد. اما اگر بخواهیم ادکلن را تعریف کنیم می توانیم بگوییم بو و رایحه ی خوشایندی است که در هوا پخش می شود. اجزای ادکلن عبارتند از: اسانس روغنی، الکل و پایدار کننده ها.  اسانس های روغنی غالبا به وسیله ی تقطیر گل و گیاه و گاهی سبزیجات ساخته می شود. اگر اسانس گیری به روش تقطیر قابل انجام نبود، با استفاده از روغن های جذب کننده می توان اسانس روغنی به دست آورد. از جمله اسانس هایی که به این روش ساخته می شود اسانس گل یاس است. از بقیه ی موادی که در بوی ادکلن نقش دارند ثابت کننده  هستند که مسئول وصل کردن بوی ادکلن های مختلف هستند.
انواع ادکلن ها:
تفاوت در مقدار الکل و اسانس باعث تفاوت در نوع ادکلن ها و ماندگاری بوی آنها می شود.
پرفیوم: ای نوع ادکلن ها گران می باشند ، زیرا 22 الی 40 درصد اسانس روغنی دارند.
ادوپرفیوم: این نوع عطرها  قیمت معقول تری نسبت به پرفیوم ها دارند و میزان اسانس روغنی آنها 15 الی 21 درصد است.
ادوتویلت ها:  این ادکلن ها رایحه ی ملایم تری دارند ولی ماندگاری آنها کم است. 6 الی 16 درصد اسانس روغنی دارند.
ادکلن ها: ادکلن ها ماندگاری کمتری دارند و 1 الی 4 درصد اسانس روغنی دارند.

خانواده ها:
در ساخت ادکلن ها از مواد گوناگونی استفاده می شود که شناختن آنها به شما  در خرید بهترین ادکلن خنک مردانه، خیلی کمک میکند. رایج ترین اسانس هایی ک در ساخت ادکلن مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از: گل سرخ، میخک، یاس، برگ رزماری، برگ نعناع هندی، بنفشه، تمشک، وانیل، مرکبات و چوب درختانی مثل کاج، سرو یا صنوبر. البته گاهی از مشک و عنبر سائل به میزان بسیار کمی در ساخت برخی ادکلن ها استفاده می شود. عطرها بر اساس ترکیباتی که در ساختارشان وجود دارد به چند خانواده ی مختلف تقسیم می شوند.
Floral: ادکلن هایی که بوی گل میدهند به این خانواده تعلق دارند.
Mossy: این ادکلن ها بیشتر بوی جنگل و خاک تازه می دهند.
Sweet: این ادکلن ها بوی شیرینی دارند و برای فصول سرد سال مناسب هستند.
Tobacco: این ادکلن ها رایحه ی تنباکو مانندی دارند.
Heavy: این ادکلن ها رایحه ای سنگین و رسمی دارند.
Light: بسیار سبک و ملایم هستند و برای استفاده ی روزانه گزینه ی خوبی هستند.
Fruity: این خانواده بوی میوه می دهند و بسیار با طراوت هستند.
Citrus:  این خانواده  بوی مرکبات  می دهند و رایحه ی مطبوعی دارند.
Fungal: بی قارچ میدهند.
Spicy: این ادکلن ها هم بوی گرم و تندی دارند و برای فصول سرد سال مناسب اند.
Woody: این خانواده بوی چوب درختان و جنگل میدهند و سرشار از حس تازگی هستند.
Freshy Green: ین ادکلن ها هم بوی گیاهان تازه می دهند و سرشار از حس تازگی هستند.
Oriental: این ادکلن ها هم بوی کاج و وانیل میدهند.
اگر میخواهید بهترین ادکلن خنک مردانه تهیه کنید، باید نت های ادکلنی که قصد خرید آن را دارید را بشناسید.
نت رایحه:
نت های رایحه با گذر زمان آشکار می شوند. ابتدا نت اولیه سپس نت میانی و در پایان نت پایانی آشکار می شود. تفاوت در زمان آشکار شدن نت ها به خاطر تفاوت در زمان تبخیر آنهاست.
نت اولیه: بلافاصله بعد از زدن ادکلن، این نت نمایان می شود. عناصر این نت سبک و کوچک بوده و سریعا تبخیر می شوند زیرا بسیار فرار هستند. نت اولیه بیشترین تاثیر را در معروفیت یک ادکلن دارد.
نت میانی: پس از تبخیر عناصر نت آغازین، رایحه ی نت میانی آشکار می شود. شاید بتوان گف نت میانی قلب یک عطر است.
نت پایانی: نام دیگر این نت، نت پایه است و اساسی ترین نت یک ادکلن است. نوت پایه میزان دوام و ماندگاری یک ادکلن را تعیین میکند. برای استشمام این نت، باید حداقل نیم ساعت صبر کنید.
اکنون که اطلاعات کافی درباره ی ادکلن ها دارید، و به دنبال پیدا کردن بهترین ادکلن خنک مردانه هستید، نوبت آن است که پنج مورد از ادکلن های خنک مردانه ی معروف را برایتان معرفی کنیم تا شما بر اساس علاقه ی خود اقدام به خرید بهترین ادکلن خنک مردانه نمایید.
ادکلن پاکو رابان اینوکتوس آکوا:
 بهترین ادکلن خنک مردانه
ادکلن پاکو رابان اینوکتوس
این عطر که از نوع ادوتویلت است، در سال 2018 با حجم 100 میلی لیتری روانه ی بازار شد. ادکلن اینوکتوس مربوط به خانواده ی  چوبی و دریایی است و رایحه ای خنک و شیرین دارد. ماندگاری خوبی دارد و برای فصل بهار و تابستان گزینه ی خوبی است.
نت اولیه: برگ بنفشه و لیمو ترش
نت میانی: آّب دریا، اقاقیا، چوب و بنفشه
نت پایانی: عنبر
ادکلن ساواج:
 بهترین ادکلن خنک مردانه
ادکلن ساواج
ادکلن ساواج  نیز ادوتویلت است و در سال  با حجم 2015  با حجم 100 میلی لیتری روانه ی بازار شد. این ادکلن مردانه و رویال است و رایحه ای تند و خنک دارد. این ادکلن ماندگاری بسیار بالایی دارد
نت آغازین: نت اولیه ی شیرین و ملایمی دارد و بوی فلفل و ترنج میدهد.
نت میانی: پس از پایان نت اولیه، نت میانی که نسبت به آن ترش تر است نمایان می شود. نت میانی این عطر حاصل از شمعدانی، لوندر، فلفل صورتی، خس خس، نعناع هندی و فلفل سیچوان است.
نت پایه: نت پایانی این ادکلن بسیار ملایم است و رایحه ی آمبروکسان، سدر و لابدانیوم ( صمغ قهوه ای)  را دارد.
ادکلن بلو دی شنل:
این ادکلن مربوط به خانواده ی woody است. این عطر که از نوع ادوپرفیوم است در سال 2014 به دنبال ادکلن بلو شنل  با حجم صد میلی لیتری روانه ی بازار شد و طرفداران زیادی پیدا کرد.  این عطر مردانه با ماندگاری بسیار بالا و رایحه ی تلخ و خنک برای تمام فصول سال مناسب است.
نت اولیه: گریپ فروت، لیمو، پرتقال، نعناع، جوز، گشنیز و فلفل صورتی
نت میانی: گل یاس، سدر، خس خس، زنجبیل و خربزه
نت پایه: گل لادن، کندر هندی و چوب صندل
ادکلن مردانه ی بولگاری آکوا پور:
این ادکلن نیز ادوتویلت است و  در سال 2005 با حجم صد میلی لیتری روانه ی بازار شد.  رایحه ای خنک دارد و به خانواده ی دریایی متعلق است. این ادکلن مردانه بوی خاص دارد و برای فصول گرم سال مناسب است.
نت اولیه: پرتقال، نارنج، نارنگی ماندارین
نت میانی: لوندر، گل پنبه، جلبک دریایی
نت پایانی: چوب، کهربا، سدر، نعناع هندی، عنبر و مریم گلی
ادکلن ورساچه پور هوم:

این ادکلن مردانه در سال 2008 با حجم صد میلی لیتری روانه ی بازار شد. این ادکلن ادوتویلت است و از خانواده ی سرخسی است. بوی ملایم و خنکی دارد و با توجه به ماندگاری متوسط آن  برای بهار و تابستان گزینه ی ایده آلی است.
نت اولیه: گل رز، لیمو و ترنج
نت میانی: سدر، سنبل، گل شمعدانی
نت پایه: مشک و کهربا
شما می توانید تمام این ادکلن های خنک و مردانه را با مناسب ترین قیمت ها از فروشگاه شیک فام تهیه کنید. فروشگاه اینترنتی شیک فام، فروشگاهی قابل اعتماد در زمینه ی خرید اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی است.
shikfam.com/Search-products/category-female-perfume