آفتاب

انواع چمن مصنوعیشاید هنوز باشند افرادی که چمن طبیعی را انتخاب می کنند، اما در هر صورت تمایل و گرایش به چمن طبیعی روز به روز بیشتر می شود. شاید یکی از این دلایل، بحرانی شدن کمبود آب باشد که آبیاری چمن را به شدت محدود می کند.

این روزها چمن مصنوعی از محبوبیت بالایی برخوردار شده است، زیرا شما می توانید انواع مختلفی از این محصول را در مکان های گوناگون مشاهده کنید که واقعا هم به طرز باورنکردنی طبیعی به نظر می رسند.
شاید هنوز باشند افرادی که چمن طبیعی را انتخاب می کنند، اما در هر صورت تمایل و گرایش به چمن طبیعی روز به روز بیشتر می شود. شاید یکی از این دلایل، بحرانی شدن کمبود آب باشد که آبیاری چمن را به شدت محدود می کند.
یکی از مواردی هم که موجب می شود تا بتوانید در پروژه های تجاری و یا مسکونی خود چمن مصنوعی بادوام و ماندگاری داشته باشید این است که نوع مناسب و صحیحی را انتخاب کنید.
شرکت آسیاچمن به عنوان اولین و بزرگ ترین کارخانه تولید چمن مصنوعی در ایران، سابقه و تجربه بسیار بالایی در ساخت انواع چمن مصنوعی دارد که هر یک بر اساس موقعیت مکانی موردنظر و نیازهای شما می توانند شگفتی آفرین باشند.
همراه ما باشید تا انواع چمن مصنوعی را بر اساس 3 مشخصه اصلی خدمت تان معرفی کنیم تا آگاهانه تر تصمیم خود را بگیرید.

A.مواد به کار رفته در چمن مصنوعی:


 چمن مصنوعی


1. نایلون

این قدرتمندترین نوع چمن مصنوعی موجود در بازار است که می تواند در برابر وزن بسیار و دمای بالا مقاومت کند، بدون این که صاف و تخت به نظر برسد و شکل و حالت اورجینال خود را از دست بدهد.

2. پلی اتیلن
این نوع چمن مصنوعی بیشتر در پروژه های مسکونی استفاده می شود. هم چنین نه تنها با رنگ های سبز روشن و بافت های متعددی که دارد شگفت انگیز به نظر می رسد، بلکه از نوع نایلونی طبیعی تر و نرم تر می باشد.
هم چنین از این چمن مصنوعی برای چشم اندازها و زمین های ورزشی مانند فوتبال و بیسبال نیز به کار می برند.

3. پلی پروپیلن
این نوع نه تنها ارزان قیمت ترین گزینه چمن مصنوعی می باشد، بلکه از نظر ماندگاری در پایین درجه قرار می گیرد. شاید برای صاحب خانه هایی که به دنبال یک چمن مصنوعی ارزان می باشند، گزینه مناسبی باشد اما مهم است بدانید که خیلی در برابر رفت و آمد و بازی کردن مقاوم نیست. اگر چمن مصنوعی بادوامی می خواهید، باید بین دو گزینه بالا یکی را انتخاب کنید.


B. ارتفاع پایل

 چمن مصنوعی


1.کوتاه

الیاف کمتر از 30 میلی متر ممکن است باعث شوند تا چمن مصنوعی شما نسبت به الیاف بلندتر طبیعی به نظر نرسد، اما در هر صورت مزایای خاص خود را دارند و برای برخی مردم گزینه مناسبی در نظر گرفته می شود.
به طور مثال الیاف کوتاه چمن مصنوعی برای حیاط های مخصوص سگ ها بسیار عالی می باشند، زیرا مشکلی برای پنجه های آن ها پیش نمی آورند و به اندازه کافی مقاوم هستند تا در برابر فعالیت و هیجان زیاد آن ها دوام بیاورد.

2. متوسط
بیشتر چمن های مصنوعی بین 30 میلی متر تا 37 میلی متر می باشند. این امر اطمینان حاصل می کند که ارتفاع پایل به اندازه ای است که چمن، طبیعی و سرسبز و پرپشت دیده شود، بدون این که الیاف به قدری سنگین شوند که نتوانند حالت ایستاده خود را حفظ کنند.
برای حیاط هایی که می خواهید روی چمن سبز آن بازی کنید و راه بروید بدون این که نگران باشید تا الیاف آن صاف و تخت به نظر برسند، این نوع بسیار گزینه ایده آلی به نظر می رسد.

3. بلند
اگر می خواهید چمن مصنوعی خریداری کنید که ارتفاع پایل بلندی دارد، یعنی بیش از 37 میلی متر است، باید مراقب باشید، زیرا به این ترتیب وزن چمن بالا می رود و الیاف آن به راحتی صاف و تخت به نظر می رسند.
اگرچه این ارتفاع بلند الیاف، چمن سرسبز و پرپشت و زیبایی را به وجود می آورد، اما واقعا نمی تواند خیلی واقعی و طبیعی احساس شود. هر چه ارتفاع الیاف بلندتر و چمن مصنوعی سنگین تر باشد، الیاف آن بیشتر حالت خود را از دست می دهند و خوابیده می گردند. این منظره و چشم اندازی نیست که هر کسی بخواهد و می تواند به طورکلی ظاهر چمن را بر هم بریزد.


C. کاربرد

چمن مصنوعی

1.زمین بازی
امنیت زمین بازی کودکان بسیار اهمیت دارد تا هنگام بازی دچار جراحت و آسیب دیدگی نشوند.
با نصب چمن مصنوعی در زمین بازی، کودکان یک سطح نرم و لطیف و بادام و البته امنی در اختیار دارند که اصلا لباس های خود را در حین بازی کثیف نمی کنند و هیچ خطری سلامتی شان را تهدید نمی کند.

2. زمین های ورزشی چند منظوره
یکی از بزرگترین مزیت های استفاده از چمن مصنوعی برای زمین های ورزشی چند منظوره این است که امنیت بالایی برای بازیکنان به وجود می آورد. این نوع چمن مصنوعی هرگز گل و لای و یا سطح لغزنده ای را به وجود نمی آورد و بنابراین، احتمال بروز حادثه و وارد شدن جراحت به آن ها را به حداقل می رساند.
هم چنین کشیدن طرح های زمین ورزشی روی چمن مصنوعی ساده است و آن را برای ورزش های موردنظر آماده و مهیا می کند.

3. چمن خانگی
چمن مصنوعی برای صاحب خانه هایی که به نگهداری از چمن در منزل خود علاقه ندارند و یا از نظر جسمی توانایی انجام این کار را ندارند، بسیار ایده آل است. زیرا چمن مصنوعی در تمام سال به نظر عالی و بی نقص می آید و نیازی نیست که نگران آبیاری، کود دادن و هرس کردن آن باشید.

4. زمین گلف
چمن مصنوعی هم چنین برای گلفرهایی که می خواهند در یک مکان خصوصی و راحت تمرین کنند و بابت این موضوع از خانه خارج نشوند، راه حل ایده آلی به شمار می رود.
این نوع چمن مصنوعی هم برای داخل و بیرون منزل کاربرد دارد و به گلفرها اجازه می دهد که هر زمان دوست دارند به تمرین بپردازند، بدون این که مجبور شوند برای رفتن به زمین گلف از خانه بیرون بزنند.
اگر هم این نوع چمن مصنوعی را در خانه نصب کردید، پس می توانید صرفه نظر این که چه آب و هوایی بیرون وجود دارد، بازی کنید و لذت ببرید.

5. کفپوش بالکن
دلیل خاصی وجود ندارد که افرادی که در شهر زندگی می کنند از بودن در یک فضای سبز لذت نبرند. در حالی که امکان رشد چمن طبیعی در بالکن و تراس آپارتمان ها وجود ندارد، اما چمن مصنوعی می تواند بدون دغدغه نصب شود و بسیار طبیعی و چشمگیر به نظر برسد، به گونه ای که راه رفتن روی آن مانند این است که روی چمن طبیعی قدم می گذارید.
به این ترتیب بدون این که زحمت بسیاری را به جان بخرید، می توانید طبیعت سبز و بی نظیری را جلوی چشم های خود داشته باشید.

6. کف نیسان و یا وانت یا ماشین های حمل بار
نصب چمن مصنوعی در کف ماشین باربری شما می تواند این اطمینان را به وجود بیاورد که رنگ کالاها و محصولاتی که جابجا می کنید از بین نمی روند و خراشیده نمی گردند.
چمن مصنوعی در این شرایط جایگزین بهتری نسبت به انواع کفپوش های دیگر می باشد، زیرا هم نسبت به آن ها قیمت مناسبی دارد و هم نرم و لطیف تر می باشد و این امر جابجایی وسایل را برای شما ساده تر می سازد.

D. رنگ

چمن مصنوعی

 1.سبز
شاید خیلی افراد فکر کنند که چمن باید تماما سبز یکدست باشد، اما یک چمن مصنوعی باکیفیت دارای رنگ های متغییری در خود می باشد تا بسیار واقعی به نظر برسد.
یک چمنی که سراسر سبز رنگ است، به نظر طبیعی نمی آید اما چمنی که دارای سایه رنگ های لیمویی، زیتونی، سبز تیره  و سبز جنگلی می باشد، می تواند این توهم بصری را ایجاد که واقعا چمن طبیعی در آنجا کشته شده است.
انتخاب میان انواع رنگ های سبز چمن مصنوعی این امکان را به مشتریان می دهد تا ظاهر چمن را مطابق با سلیقه خود شخصی سازی کنند و با سایر دکورها و طراحی های موجود هماهنگ نمایند.

2. رنگ های روشن
صورتی، فیروزه ای، بنفش، نارنجی و زرد همگی برای افرادی که چمن مصنوعی رنگارنگ و متنوعی می خواهند، در دسترس می باشد.
این چمن ها برای استفاده در حیاط خیلی کاربرد ندارند اما روش عالی می باشند تا رنگ و لعابی به اطراف استخر، حیاط بازی مخصوص حیوانات خانگی و یا اطراف آلاچیق و غیره بدهید.

3. آبی
کودکان عاشق رنگ های روشن می باشند و خیلی ساده است که با نصب چمن مصنوعی آبی رنگ، هیجان و اشتیاق آن ها را برانگیزید. هم چنین می توانید بخش های مختلف زمین بازی کودکان را با چمن های مصنوعی رنگ روشن مشخص کنید. این موضوع برای کودکانی که به صورت لفظی نمی توانند درک کنند که هر قسمتی از زمین برای چه کاری مناسب است، بسیار عالی عمل می کند.

فرقی ندارد که می خواهید از چمن مصنوعی خود به چه منظور به کار ببرید، در هر صورت باید مطمئن شوید که از یک محصول باکیفیت و مرغوب استفاده می کنید که می تواند نیازهای شما را برآورده کند و رویاهای تان را به واقعیت تبدیل نماید.
برای این که از انتخاب خود مطمئن باشید، می توانید به تیم مجرب و باسابقه آسیاچمن اعتماد کنید. آسیا چمن سال های سال است که خدمت رسانی به شما عزیزان را جزو اهداف خود می داند و همیشه سعی بر این دارد تا بهترین ها را زیر قدم های شما به وجود بیاورد.
سبز باشید و سبز بمانید.

وبگردی