آفتاب

تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی در ویرا سرویسماشین ظرفشویی ها هم مانند لوازم دیگر در معرض خرابی هستند و فارغ از قطعات و تکنولوژی آن ها گاهی در کارکرد خود دچار اختلال می شوند. در صورت بروز مشکل جزئی یا جدی باید توسط افراد متخصص به سرعت عیب یابی و تعمیر شود و به هیچ عنوان از افراد غیر معتبر و غیر متخصص جهت تعمیرآن استفاده نکنید.

یکی از دغدغه های افراد خانواده بعد از غذا، شسشتوی ظروف است. شاید در سال های گذشته نبود ماشین ظرفشویی در آشپزخانه موضوع مهمی نبود اما در حال حاضر تقریبا در همه منازل دیده می شود زیرا باعث آسایش خانوار شده است مخصوصا برای خانواده هایی که رفت و آمد بیشتری دارند. بنابراین این وسیله نیز به لوازم ضروری منزل تبدیل شده است.
ماشین ظرفشویی ها هم مانند لوازم دیگر در معرض خرابی هستند و فارغ از قطعات و تکنولوژی آن ها گاهی در کارکرد خود دچار اختلال می شوند.  در صورت بروز مشکل جزئی یا جدی باید توسط افراد متخصص به سرعت عیب یابی و تعمیر شود و به هیچ عنوان از افراد غیر معتبر و غیر متخصص جهت تعمیرآن استفاده نکنید.
اما باید در هنگام انتخاب تعمیرکار جهت تعمیرات ماشین ظرفشویی بسیار دقت کرد و از افراد متخصص و دوره دیده در این زمینه بهره جست زیرا ماشین ظرفشویی بسیار حساس است و ممکن است در صورت انتخاب نادرست تعمیرکار به قطعات دیگر آسیب وارد کرد.

مشکلات رایج ماشین ظرفشویی

موضوع مهمی که در ماشین ظرفشویی اهمیت بسیاری دارد نصب اصولی و استاندارد آن است زیرا می تواند از بروز مشکلات رایج جلوگیری نماید. همچنین قابل ذکر است که نگهداری و مراقبت درست از ماشین ظرفشویی نیز مانند لوازم دیگر منزل ضروری است و با انجام سرویس های دوره ای توسط تعمیرکاران حرفه ای می تواند عمر دستگاه را افزایش دهد. در صورتی که با هر یک از موارد زیر در ماشین ظرفشویی خود مواجه شدید بلافاصله با تعمیرکاران مجرب تماس بگیرید. از جمله مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی می توان کار نکردن دستگاه، بوی بد در داخل دستگاه، سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی، کارنکردن دکمه های آن، خشک نکردن ظروف، کار نکردن برد الکتریکی، نشتی ظرفشویی یا آبریزش، عدم پخش مواد شوینده در داخل دستگاه، بسته نشدن درست درب ظرفشویی، اختلال در برنامه های شستشو و ... را نام برد.
اما چه بهتر است که قبل از مواجه شدن با مشکلات متعدد، با رعایت موارد مهم در نگهداری و مراقبت دستگاه، از بروز آن ها جلوگیری کنیم.

نکات مهم در نگهداری ماشین ظرفشویی

•    پر نکردن بیش از حد ظرفیت دستگاه
•    انتخاب برنامه شستشو متناسب با میزان کثیفی ظروف
•    استفاده از شوینده های اصل و مرغوب متناسب با مدل دستگاه
•    استفاده از نمک های اصل و مناسب برای ماشین ظرفشویی
•    آبریزش از لوله و اتصالات
•    عدم تخلیه و آبگیری دستگاه
•    تمیز کردن مرتب فیلتر، درپوش و درزگیرهای دستگاه
•    جدی گرفتن هرگونه نشتی در ماشین ظرفشویی
•    حذف کردن ته مانده های غذا از ظروف جهت جلوگیری از گرفتگی پمپ یا شلنگ های دیگر دستگاه

قرص و شوینده ماشین ظرفشویی

از جمله سوالاتی که برای کاربران ماشین ظرفشویی پیش می آید این است که : قرص ماشین ظرفشویی از چه برندی باشد ؟ استفاده از مایع جلا دهنده لازم است یا خیر ؟ نمک ظرفشویی مصرف شود یا خیر ؟ بهترین قرص ماشین ظرفشویی از چه مارکی باشد و مقرون به صرفه است یا خیر ؟
لازم است 3 شوینده قرص ماشین ظرفشویی، نمک ماشین ظرفشویی و مایع جلا دهنده ظرفشویی حتما در منزل باشد.
بسیاری از مردم از نمک ماشین ظرفشویی استفاده نمی کنند و شاید کاربرد مهم آن را نمی دانند. اگر بخواهیم در مورد کاربرد نمک ماشین ظرفشویی بگوییم، وظیفه اش این است که در 5 دقیقه آخر رزین را شستشو می دهد و برای شستشوی بعدی آماده می کند ( ظرفشویی قطعه ای به نام رزین دارد و بهتر است بدانید که رزین سختی آب برای شستشو را می گیرد ).
لازم به ذکر است که نمک ماشین ظرفشویی با نمک آشپزخانه تفاوت دارد، دانه های آن از دانه نمک غذاخوری بزرگتر است که در ایران به دانه شکری معروف است و دارای درجه بندی مخصوصی از کریستال های سدیم کلری است که مناسب ماشین ظرفشویی طراحی شده است. این نمک ها باید فاقد ناخالصی های افزودنی مانند ید اضافی باشد و حداقل دارای مواد معدنی نظیر آهن و نمک های منگنز باشد زیرا این مواد معدنی مانع عملکرد سیستم تعویض یونی رزین ها می شوند.
جهت برطرف کردن مشکلات مربوط به ماشین ظرفشویی باید به تعمیرکاران متخصص و خبره مراجعه کرد تا از آسیب های جدی به دستگاه جلوگیری کرد و اطمینان داشت که برای تعویض قطعات، حتما از قطعات فابریک و اصل استفاده کنند. کارشناسان مجرب و دوره دیده ویراسرویس قادر به تشخیص درست مشکلات ماشین ظرفشویی هستند و از طریق شماره های 33555616-021 و 33444165-021 می توان با آن ها ارتباط برقرار کرد.