آفتاب

چرا مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید؟به احتمال قوی هیچ شخصی هنگام شروع انتظار نداشته که معتاد شود. شاید فکر می کرده که این کار فقط سرگرم کننده است و هر زمان که بخواهد می تواند آن را ترک کند.

چرا  خانه سپید؟ (خانه سپید کمپ نیست خانه سپید مرکز بستری ترک اعتیاد و درمان اعتیاد با پزشکان متخصص و کار ازموده و تیم کامل پزشکی است)
درمان اعتیاد نیاز به تخصص و تجربه دارد ما آن را در یک مجموعه فراهم کرده ایم

تعاریف کاملتر در خصوص ترک اعتیاد

تصور کنید که با مشکلی روبرو هستید و رفتار اعتیاد آور شما قسمت های دیگر زندگیتان را نیز تحت تأثیر قرار داده است حال می خواهید بدانید که چگونه می توانید اعتیاد را ترک کنید.
 کلینیک ترک اعتیاد
به احتمال قوی هیچ شخصی هنگام شروع انتظار نداشته که معتاد شود. شاید فکر می کرده که این کار فقط سرگرم کننده است و هر زمان که بخواهد می تواند آن را ترک کند.
در واقع بسیاری از افرادی که به اعتیاد مبتلا می شوند از اینکه اولین تلاش خود برای ترک با سختی همراه می شود، تعجب می کنند و در آخر به این سوال می رسند که چرا نمی توانم ترک کنم؟ چطور ترک اعتیاد را عملی کنم؟

چرا درمان اعتیاد سخت است؟

خبر خوب این است که هر کسی می تواند اعتیاد را ترک کند، حتی با اینکه روندی پیچیده پیش رو دارد. عوامل زیادی از نظر جسمی، روحی، عاطفی و بیولوژیکی وجود دارد که می تواند ترک را دشوار کند.
به همین دلیل است که بسیاری از افراد به دنبال درمان هایی هستند که آنها را در طول فرایند پیچیده ترک راهنمایی کند. با این حال افراد زیادی هستند که به تنهایی موفق به ترک اعتیاد می شوند.
اعتیاد بر روی کورتکس جلویی مغز شما تأثیر می گذارد که کنترل لحظه ای و قدرت قضاوت شما را به گونه ای دچار تغییر می کند.
سیستم مغز نیز به گونه ای تغییر می یابد که حافظه، علیرغم پیامدهای منفی، می تواند باعث ولع و یا افزایش اشتیاق برای مواد مخدر شود.

کلینیک ترک اعتیاد

وقتی متوجه شدید که در حال عمل کردن و فکر کردن بر خلاف تصمیمتان برای ترک هستید باید با خود دلسوزتر باشید و با تلاش بیشتری به مسیرتان ادامه دهید.

ترک اعتیاد با تحمل همراه است

تحمل و عقب نشینی عوامل اصلی در اعتیاد هستند. این دو عامل به شدت بهم پیوسته و قابل ملاحظه هستند و پاسخ به این سوال است که چرا در وهله اول به اعتیاد دچار شده اید! اگر افراد افزایش سطح تحمل و عقب نشینی از مصرف را تجربه نکنند، احتمالا ترک برای آنان بسیار سخت تر خواهد بود.
تحمل هم یک روند جسمی است و هم روانی. هر چقدر رفتار تکرار شود، حساسیت شخص نسبت به آن کمتر خواهد شدو برای دریافت همان تأثیر به میزان بیشتری نیاز پیدا خواهد کرد. مواد مخدر مانند الکل و مواد افیونی در قسمت های خاصی از مغز کار می کنند و تحمل جسمی را برای دریافت، بالا می برند.
رفتارهایی مانند قمار و مصرف مواد مخدر، احساس هیجان زیادی ایجاد می کنند که با گذشت زمان از شدت آن کاسته می شود با افزایش سطح تحمل، ممکن است بخواهید از مواد بیشتری استفاده کنید تا همان اثر را داشته تجربه کنید.

علائم ترک و عقب نشینی از مصرف

شخصی که دچار اعتیاد شود، درصورتی که قادر به خودداری از انجام این رفتار اعتیاد آور شود، می تواند به راحتی اعتیاد را ترک کند.
علائم ترک جسمی در اعتیاد ممکن است به صورت لرزش، احساس ناخوشی، ناراحتی های معده بروز کند و علائم ترک از لحاظ روانشناختی شامل احساس ولع، اضطراب یا افسردگی شود. این موارد به راحتی پس از ترک مواد یا رفتار اعتیاد آور “رفع” می شوند.
علائم درمان اعتیاد جسمی از الکل و مواد مخدر اگرچه متغیر است، اما اغلب در طی چند روز برطرف می شود.
با این حال، کاملا ناخوشایند است و می تواند خطرناک باشد. اگر تصمیم به ترک اعتیاد دارید، بهتر است تحت نظارت پزشک انجام شود.

کلینیک ترک اعتیاد
بهترین روش برای دستیابی به این مسئله، در مورد ترک اعتیاد جسمی با پزشک خود مشورت کنید. در این زمینه می توانید از متخصصین مرکز ترک اعتیاد خانه سپید کمک بگیرید.

موانع پیش رو در درمان اعتیاد

رفتار اعتیاد آور، می تواند در زندگی شخص درگیری ایجاد کند و به گونه ای باشد که تعادل زندگی با سایر قسمت ها مختل شود.
درگیری ممکن است در درون خود شخص رخ دهد اما شخص به دنبال این است که رفتار خود را مهار کند در حالی که، تمایل بیشتری برای انجام آن دارد. درگیری ممکن است با افراد دیگر نیز رخ می دهد، خواه آنها بخواهند شخص اعتیاد خود را ترک کند یا خواهان پیوستن شخص به آنها در رفتار اعتیاد آور باشند.
علی رغم تعهد در ترک اعتیاد و عبور از مرحله عقب نشینی در مصرف مواد و ترک، درگیری ها به سادگی از بین نمی روند.
انتظارات بیش از هر زمان دیگری است. چیزی که برای کنار آمدن با استرس به آن وابسته شده بودید، یعنی همان رفتار اعتیاد آور، اکنون دیگر در دسترس نیست.
به همین دلیل است که داشتن راه های دیگر برای مقابله با اعتیاد، قبل از شروع فرایند ترک، بسیار مهم است. یک درمانگر در این زمینه به شما کمک می کند. بدون وجود راهکارهای مقابله ای، احتمالا تمایلات شدیدی برای بازگشت به رفتار اعتیاد آور با عنوان “یک بار دیگر” تجربه خواهید کرد. حمایت یک درمانگر می تواند به شما کمک کند بدون استفاده از رفتار اعتیاد آور خود برای راحتی و فرار، از پس این مانع  برآیید و از آن عبور کنید.

ارتکاب خطا و توجیه سازی

احساس گناه هنگامی که رفتار شما با معیارهای درست و غلط خود مطابقت ندارد، رخ می دهد و می تواند محرک قوی برای ایجاد تغییرات در شخص باشد. گاهی اوقات می تواند علیه شما کار کند و باعث شود رفتار خود را برای خود و دیگران توجیه کنید. این موضوع می تواند مانع تصمیم گیری برای درمان اعتیاد شود.
برخی از توجیهات رایج عبارتند از:
•    انکار: “مشکلی نیست.”
•    به حداقل رساندن: “من قبلا توانستم مصرفم را کاهش دهم.”
•    مقایسه: “آلودگی خطرناک تر است.” “فلان شخص خیلی بیشتر از من مصرف می کند.”
•    سرپیچی: “من ترجیح می دهم زندگی کوتاه تری داشته باشم و خوشحال باشم تا اینکه ترک کنم و بدبخت شوم.”
•    منطقی سازی: “من هرگز برای تأمین مالی اعتیادم دزدی نکرده ام” ، “وقتی مصرف می کنم انسان بهتری هستم.”
•    کمتر از دو شر: “بهتر است که این کار را بکنم تا زندگی با آن غیرممکن باشد.”
•    اطلاعات غلط: “سرطان در خانواده من وجود ندارد.” “این مواد استفاده های دارویی دارد، بنابراین اشکالی ندارد.”

چگونه می توان اعتیاد را ترک کرد؟

درمان اعتیاد می تواند به شما کمک کند تا با احساسات ناراحت کننده کنار بیایید و به شما کمک کند افکار غیر منطقی را که شما را دچار اعتیاد می کند، از خود دور کنید.
ترک کار آسان و ساده ای نیست، اما یک گروه پشتیبانی خوب و یک برنامه درمانی به شما کمک می کند تا وقتی آماده هستید به آن دست پیدا کنید. متخصصین مرکز ترک اعتیاد خانه سپید برای کمک رسانی به شما عزیزان آماده به خدمت هستند.
مددجویان عزیز می‌توانند برای برقراری ارتباط با کلینیک ترک اعتیاد خانه سپید با تلفن ‌های زیر تماس حاصل نموده ویا با پست الکترونیکی [email protected] مکاتبه نمایند.

 تلفن تماس: 02634091528 – 02634091527 – 02634408046 – 02634408045-02634091541-026340911542
آدرس: استان البرز- کرج -محمدشهر-بعد از میدان شهدای جعفرآباد-خیابان شمس-مرکز بستری و درمان اعتیاد خانه سپید
ارسال توسط  تبلیغ گوگل ادز ادوردز 20
وبگردی