آفتاب

بهترین رستوران های استانبول که نباید از دست دهید!استانبول شهری به تمام معنا برای همه سلیقه ها است و یکی از 5 شهر پرطرفدار و محبوب گردشگری در دنیاست که دارای رستوران های با منوهای مختلف برای انواع ذائقه ها می باشد.

استانبول یکی از شهر های مورد علاقه ایرانیان برای سفرهای خارج از مرزها می باشد، استانبول برای یک سفر بی حاشیه و بدون زحمت مقصدی بسیار نزدیک و آشنا است. از زیبایی های رنگارنگ ترکیه هر چه بگوییم کم گفته ایم در اینجا قرار است از غذاهای شهر استانبول برایتان بگوییم ولی نه فقط از غذاهای ترکی، درست است که غذاهای ترکی بسیار لذیذ و خوشمزه هستند اما افرادی هم هستند که در سفر به این شهر زیبایی ها دوست دارند از همه نوع غذایی مخصوصا غذاهای لذیذ ایرانی تست کنند و تجربه انواع غذاها را در داشته باشند. استانبول شهری به تمام معنا برای همه سلیقه ها است و یکی از 5 شهر پرطرفدار و محبوب گردشگری در دنیاست که دارای رستوران های با منوهای مختلف برای انواع ذائقه ها می باشد. در این شهر مدرن و تاریخی در گوشه و کنار شهر رستوران های زیادی دیده می شود پیدا کردن رستوران های استانبول در شهر بزرگ استانبول زمان زیادی می خواهد. با توجه به کم بودن روز سفرتان فرصت زیادی ندارید به تمام رستوران های استانبول سر بزنید. برای اینکه مطلع باشید در سفرتان به کدام یک از بهترین رستوران های استانبول بروید از دیدگاه گردشگران این رستوران ها را به شما معرفی می کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم که بتوانید یک رستوران با توجه به ذائقه و سلیقه خود در بین رستوران های استانبول انتخاب کنید. با مطالعه کردن این مطلب می توانید هنگام سفر با تور ترکیه معروف ترین رستوران استانبول را به راحتی پیدا کنید.

 بهترین رستوران های استانبول  

بهترین رستوران های محلی و بین المللی ترکیه

خوردن غذای محلی برای گردشگران بسیار مهم و جزو یکی از شکم گردی ها در سفر محسوب می شود. غذاهای محلی و سنتی در رستوران های استانبول با استقبال و طرفداران زیادی روبرو هستند. انواع کباب ها و مزها را می توانید در رستوران های استانبول تجربه کنید. رستوران های استانبول غذاهای محلی را با حفظ طعم و مزه اصلی غذا به توریست ها با بهترین کیفیت ارائه می دهند. با ارزان ترین بلیط ترکیه به این شهر جاذبه ها سفر کنید و با رفتن به رستوران های استانبول بهترین لحظات را برای خود و عزیزانتان رقم بزنید.

رستوران لوکانتا مایا

سر آشپز رستوران دیدم شنول رستوران لوکانتا مایا انگار می دانسته استانبول دلتنگ چه غذاهایی است زمانی که این آشپز اقدام به افتتاح این رستوران با منوی ساده و محلی غذاهای جدید ترکی و دستورهای فصلی کرد. بسیاری از گردشگران در داخل و خارج از استانبول این رستوران را تایید و طرفدار غذاهای این رستوران شدند. وراک هایی مانن مجوش و روکینی فریتز از محبوب ترین غذاهای این رستوران هستند و دستور غذاهای شنول بر روی آینه ی قسمت غذا خوری رستوران نوشته شده تا مشتریان آن را ببیندد و سوال درباره دستور پخت نکنند. ماهی خاردار و کاراملی و پرتقال یکی از غذاهای محبوب رستوران است که طعم آن را در هیچ یک از رستوران های استانبول پیدا نمی شود. این روزها مشهور بودن رستوران لوکانتا مایا به عنوان یکی از پرطرفدار ترین رستوران های استانبول در کل این شهر به گوش می رسد. این رستوران در خیابان کمانکش استانبول قرار دارد و روزهای کاری سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 12 ظهر تا 5 عصر و از 7 عصر تا 1 شب و روزهای دوشنبه فقط ناهار سرو می شود.

رستوران روملی حصار اسکله

این رستوران در تنگه بوسفور در یک اسکله به جای مانده از دوره عثمانی و در قلعه قرون وسطایی قرار دارد و غذاهای این رستوران بسیار لذیذ است. در این رستوران همیشه ماهی سرو می شود و کسانی که در ترکیه سنتی هستند به این رستوران می روند. پیش خدمتهای این رستوران نام کوچک و عادت غذایی مشتریان را به دلیل اینکه مشتریان ثابت هستند. در این رستوران ابتدا با یک خوراکی سرد شروع می شود و سپس پیش غذای گرم و غذای اصلی به مهمانان خود ارائه می کنند. رستوران روملی حصار اسکله شبیه یک کلبه ماهیگیری و چشم انداز بسیار زیبایی رو به دریا دارد. زمان غذا خوردن در این رستوران شما می توانید از غروب خورشید هم لذت ببرید. اگر به غذاهای دریایی علاقمند هستید از بین رستوران های استانبول این رستوران را انتخاب کنید چون به عنوان یکی از بهترین رستوران های این شهر است. این رستوران در خیابان کمای یحیی اول قرار دارد.و ساعت کاری رستوران 12 ظهر تا نیمه شب است.

رستوران لموئوت

رستوران لوئت به معنی مرغ دریایی که در تراس هتل بی اوغلو توم توم سوئیت قرار گرفته و نمایی از شهر استانبول را پیش روی شما قرار می دهد. این رستوان دو آشپز جوان دارد که با استعداد های بی نظیر خود غذاهای محلی طبخ می کنند. یکی از درهای رستوران پاناکوتا که از ماست تهیه ممی شود و دسری بسیار لذیذ و دوست داشتنی است. انتخاب مواد تازه و اولیه با کیفیت این رستوران باعث شده نام رستوران در بین تمام رستوران های استانبول بر سر زبان ها بیفتد. خوراک جگر این رستوران بسیار لذیذ است و در سفر خود این غذا را از دست ندهید. در این رستوان در بی اوغوم توتوم سوئیت واقع شده است و ساعت های کاری دوشنبه تا شنبه از ساعت 6:30 تا 11 شب می باشد.

 بهترین رستوران های استانبول  

رستوران فیش یا ماهی

رستوران گالاتاسرای ایسلت شبیه یک کرجی شناور در وسطه تنگه ی بوسفور و نزدیک کورو چشمه است ان رستوران یکی از زیباترین و منحصر به فرد ترین مکان برای غذا خوردن و صرف نوشیدنی و لذت بردن از فضای تنگه بوسفور به حساب می آید. این رستوران در سال 2010 افتتاح شد و قرار گرفتن قسمت غذاخوری رستوران در طبقه بالا باعث شده چشم اندازی زیبا داشته باشد و در منوی خود تنوعی از ماهی های تازه است و تجربه غذا خوردن در این رستوران از بین رستوران های استانبول فراموش نشدنی و لذت بخش است. ساعت کاری این رستوران همه روزه از 12 ظهر تا نیمه شب است.

رستوران ایکس استانبول

این رستوران در بالای سر ساختمان قصر دنیز یا قصر دریا قرار گرفته و منظره ای بسیار دیدنی به سوی شاخ طلایی دارد. منظره زیبای رستوران ایکس از شهرت بسیاری برخوردار است و شما در زمان غروب می توانید شاخ طلایی که در امتداد دریای مرمره به وجود آمده را از ویو این رستوران ببیندید و لذت ببرید. دکوراسیون این رستوران سنتی و هم از وسایل مدرن استفاده شده و منوی غذای رستوران هم محلی و هم غذای بروز می باشد. اگر به غذای فست فود علاقه دارید پیتزاهای کوره ای این رستوران بسیار لذیذ است که در هیچ کجا از رستوران های استانبول یافت نمی شود. در بین غذاهای رستوران انواع غذاهای میدیرانه ای قرار داده شده که می توانید با توجه به ذاذقه خود آنها را انتخاب کنید. رستوران ایکس در بالای ساختمان دنیز پالاس یا سی پالاس قرار گرفته و همه روزه از ساعت 12 ظهر تا 1 بعد از نیمه شب در خدمت میهمانان خود است.

رستوران میکلا استانبول

سر آشپز ترکیه ای سوئدی به نام مهمت گورس آشپزخانه خود را در بالای هتل لوکس مارمارا پرا به نام میکلا در سال 2005 افتتاح کرد. منظره ای زیبا از شهر استانبول پیش روی میهمانان است در کنار منوی مدرن که تاثیر سلیقه ترکیه و کشور اسکاندیناوری است. در این رستوران خوراک دنده با سس پسته و کباب طبخ شده در سیخ های چوب گیلاس طبخ می شود که حتما امتحان کنید و در کنار غذا بشقابی از پنیرهای محلی شرقی گذاشته می شود که از مزه آن لذت می برید. این رستوران نوشیدنی هایی دارد که جدید است و طعم آن را در رستوران های استانبول و رستوران میگلا می چشید. رستوران میکلا استانبول در بالای هتل لوکس مرمر و در روزهای دوشنبه تا شنبه از ساعت 6 عصر تا 11ک30 دقیقه شب فعالیت دارد.

رستوران گیریلتی استانبول

رستوران گیریلتی یکی دیگر از رستوران های استانبول می باشد که مورد توجه مردم استانبول و توریست ها می باشد. در این رستوران خوردن ماهی در گوشه ای آرام از محله سلطان احمد فوق العاده است، این رستوران در هنگام شب شاهد میهمانان تر کیه ای و گردشگری است می باشد. این رستوران از نظر هزینه قیمت ثابت دارد و یکی از مزیت های آن سرو نوشیدنی های محلی و بین المللی است که با هر ذائیقه ای سازگار می باشد. از جمله غذاهای محبوب دریایی این رستوران هشت پای کباب شده در روغن زیتون است که طرفداران زیادی دارد. دیگر منوی غذای این رستوران غذاهای دریایی و سالاد اورزو و زیتون های پر شده با گردو و پنیر فتا است که دو سوم پیش غذاهای سفارشی این رستوران هستند. این رستوران در ماه گرم سال باغ پذیرایی تابستانه ای دارد که در یک فضای جذاب و فرح بخش می توانید غذای خود را نوش جان کنید. یکی از پیشنهادهای ما از بین رستوان های استانبول گیریلتی است.

بهترین رستوران های ایرانی استانبول

رستوران های ایران با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم غذاهای ایرانی سعی در ترویج فرهنگ ایرانی در آشنا کردن گردشگران و توریست های ایرانی و غیر ایرانی دارد. رستوران های ایرانی در بین رستوران های استانبول زیاد است این رستوران ها نه تنها طرفدار ایرانی دارد بلکه از سراسر دنیا وقتی به استانبول سفر می کنند خواستار غذاهای ایرانی هستند. سفرهای متعدد ایرانی ها به شهر استانبول باعث شد که ایرانی ها در ترکیه اقدام به افتتاح رستوران ایرانی با غذاهای سنتی و سلیقه های متفاوت کنند. رستوران های ایران غذاهای حلال درست می کنند و طرفداران زیادی از بین مسلمانان دنیا دارد و این رستوران ها از جمله رستوران های ارزان از بین رستوران های استانبول هستند که در هزینه سفر شما صرفه جویی می شود.

رستوران ریحون استانبول

یکی از برترین رستوران های ایرانی در استانبول که فضای داخلی رستوران با نمادهای ایرانی و صنایع دستی ایران مانند تابلوهای معرق و سماور تزئین شده است. کارکنان این رستوران همگی ایرانی هستند آنقدر این رستوران شبیه رستوران های ایرانی است که شما در آن احساس می کنید در ایران حضور دارید. منوی رستوران ریحون انواع و اقسام کباب و ورشت های مختلف و گوشت هایی که استفاده می کنند حلال است. اگر دلتان کباب بختیاری و قورمه سبزی های خوشمزه کرد می توانید با گذشتن از رستوران های استانبول رستوران ریحون را پیدا کنید و سری به آن بزنید و طعم دلچسب غذاها را تجربه کنید. این رستوران در میدان تکسیم استانبول قرار دارد و تمام روزهای هفته از ساعت 12 تا 11 شب در خدمت گردشگران عزیز است.

 بهترین رستوران های استانبول  

رستوران شهرزاد استانبول

در بین رستوران های استانبول رستوران شهرزاد یکی از رستوران های سنتی ایرانی است که طرفداران بسیاری دارد. این رستوران با محیط شیک و فانتزی خود آماده پذیرایی از شما هستند. کیفیت نوشیدنی ها و خوردنی های رستوران از نوع بهترین ها است. با توجه به کوچک بوده محیط رستوران شهرزاد اما به دلیل کیفیت بالای غذا و نوشیدنی هایش صرفداران زیادی دارد و در لیست بهترین رستوران های استانبول قرار گرفته است. در این رستوران انواع غذاهای چلو کباب، کشک و بادمجان و بسیاری از غذاهای سنتی و لذیذ ایران موجود است. فضای دنج رستوران شهرزاد و طعم فوق العاده غذاهای ایرانی که دارد سفر به استانبول را برایتان فراموش نشدنی می کند. این رستوان در میدان تکسیم واقع شده و در روزهای شنبه و یکشنبه 9 تا 12 شب و روزهای دوشنبه تا جمعه 9 تا 11 شب پذیرای مهمانان ایرانی و غیر ایرانی هستند.

رستوران زعفران استانبول

یکی دیگر از رستوران های مطرح از بین رستوران های استانبول می باشد که کارکنان این مجموعه هم ایرانی هستند و هم ترکی که بهترین برخوردهای مودبانه نسبت به مهمانان خود دارند. دکوراسیون رستوران زعفران بسیار زیبا و توجه اکثر توریست ها را جلب می کند. در این رستوران دسر با تنوع بسیار بالایی سرو می شود که یکی از دلایل مشهور شدنش همین دسرهای لذیذ هستند. منو غذاهای رستوران غذاهای ایرانی و غذاهای ترکی می باشد. در زعفران اینترنت رایگان در اختیار میهمانان می گذارند. رستوران زعفران در منطقه فاتح و همه روزه از ساعت 7 صبح تا 12 شب فعال هستند.

رستوران نایب

این رستوران هم در ایران و هم در ترکیه شعبه دارد و یکی از ویژگی های رستوران این است که فقط غذاهای ایرانی سرو می شود و غذاهای بین المللی و ترکی یافت نمی شود. اگر به غذاهای اصیل ایرانی علاقه دارید سراغ رستوران های استانبول نروید و یک راست به رستوران نایب مراجعه کنید و یک شکم گردی ایرانی داشته باشید. فضای این رستورا برای 120 نفر طراحی شده و اجرای موسیقی زنده در کنار خوردن غذاهایی با عطر و بوی ایرانی لحظه های دل انگیزی را برایتان رقم می زند. این رستوران برای وعده های صبحانه و ناهار و شام در خدمت شما هستند. رستوران نایب در منطقه فاتح، آکساری، میدان فندک زاده و خیابان ملت قرار دارد و از ساعت 9 صبح تا 12 شب همه روزه در خدمت رساندن به شما آمادگی دارند. این رستوران یکی از بهترین رستوران های استانبول به سبک ایرانی است.

وبگردی