آفتاب

درمان با طب سوزنی در بهبود چه نوع بیماری هایی موثر استطب سوزنی یک روش علمی و طبیعی برای متعادل کردن و تنظیم میزان جریان خون و انرژی در تمامی سیستمهای بدن مثل سیستم مغز و اعصاب گوارش و احشا و غدد متابولیک -سیستم عروقی – استخوانی و مفاصل میباشد.که با تعادل سیستم یین yin و یانگ yang موجب بهبودی و سلامتی بدن میگردد .

خدمات طب سوزنی در تهران

درمان بیماریها در مطب طب سوزنی دکتر فرهاد صبری عضو هیئت مدیره و دبیر علمی انجمن طب سوزنی کشور دارای مدرک تخصصی طب سوزنی از چین با  23 سال تجربه  در طب سوزنی -درمان بیماریهای استخوانی و مفصلی -کمر درد – زانو درد-دیسک کمر و‌ دردهای گردن وشانه -چاقی و لاغری - زیبا سازی صورت -امبدینگ شکم و پهلو با نخ های معجزه آسا و رفع سلولیت های موضعی - استرس و اضطراب و افسرده گی و بیماریهای اعصاب و گوارش و غیره با روش طبیعی طب سوزنی

طب سوزنی چگونه کار می کند؟

این طب عملکرد بدن را بهبود می بخشد به این شکل که مکان های خاصی از آناتومیک بدن را تحریک کرده تا میزان درد را کاهش دهد، رایج ترین روشی که برای تحریک در انواع طب  استفاده می شود ، وارد کردن سوزن های ریز و استریل در پوست است. فشار ، گرما یا تحریک الکتریکی اثرات درمانی را بیشتر می کند. از دیگر روشهای تحریکمی توان به موارد زیر اشاره کرد: ماساژ دستی ، سم زدایی یا گرما درمانی ، حجامت و استفاده از داروهای گیاهی موضعی که زیر مجموعه ای از این طب نوین هستند.
امبدینگ نخ برای کوچک کردن سلولیت ها بمنظور کوچک کردن شکم-پهلوها-ران-بازوهاوناحیه پشت بدن و پشت ساق پا و سایر مناطق تجمع چربی بخوبی در مطب دکتر فرهاد صبری دبیرعلمی و عضو هیئت مدیره انجمن علمی طب سوزنی انجام میشود .
این نخ ها بسیار عالی و از الیاف طبیعی و قابل جذب بوده که بعد از ورود به منطقه تجمع چربی یا سلولیت ها باعث افزایش جریان خون ودر نتیجه شکسته شدن بافت چربی و دفع انها از طریق لنف یا سیستم لنفاوی میگردد و بتدریج باعث تحلیل چربی و‌کاهش سایز موضعی میگردد .
امبدینگ نخ بخصوص به همراه انجام طب سوزنی بمنظور کاهش اشتها میتواند اثر بیشتری در لاغری داشته باشد .

ریشه طب سوزنی:

طب سوزنی یک روش علمی و طبیعی برای متعادل کردن و تنظیم میزان جریان خون و انرژی در تمامی سیستمهای بدن مثل سیستم مغز و اعصاب گوارش و احشا و غدد متابولیک -سیستم عروقی – استخوانی و مفاصل میباشد.که با تعادل سیستم یین yin و یانگ yang موجب بهبودی و سلامتی بدن میگردد .

درمان طب سوزنی و اثرات چشمگیر آن در تسکین درد و بیماری ها

نحوه درمان با تسکین درد بیمار، طریقه ای معروف و شناخته شده حتی ما بین متخصصان علم پزشکی نیز می باشد. با استفاده از روش مؤثر و قدیمی درمانی که ارمغانی با ارزش از کشور چین است،  به کنترل استرس نیز بپردازید. اما بدانید که منظور از بکارگیری این روش به عنوان زیر مجموعه ای از طب سنتی چینی،  این است که گام بر دروازه زیبا و هیجان انگیز جاده سلامتی بگذارید.

 طب سوزنی

تعداد جلسات درمانی طب سوزنی

تعداد دفعات و تعداد درمانها در افراد مختلف متفاوت است. برخی از افراد در اولین درمان ، به شکل چشمگیری تسکین درد را تجربه می کنند. در شرایط پیچیده یا طولانی مدت و بیماری های مزمن ، ممکن است یک تا دو جلسه درمان در هفته برای چند ماه توصیه می شود. برای مشکلات و بیماری های حاد ، معمولاً تعداد جلسات بیشتری لازم است ، معمولاً هشت تا ده جلسه کافی است، البته تعداد جلسات درمان بسته به نظر پزشک متخصص طب سوزنی دارد.

چه بیماری هایی معمولاً توسط  این نوع طب درمان می شود؟

صدها مطالعه بالینی در مورد فواید آن نشان می دهد که بیماری های اسکلتی عضلانی (کمر درد ، درد گردن و …) حالت تهوع ، بی خوابی و سردرد میگرنی ، اضطراب ، افسردگی ، ناباروری با این طب قابل درمان می شود.
مطالعات بالینی کنترل شده موردی نشان داده است که خدمات درمانی مؤثر برای بیماریها زیر است:
رینیت آلرژیک (از جمله تب یونجه)
کولیک صفراوی
افسردگی
دیسنتری ، باسیل حاد
دیسمنوره
اپی گاسترالژی ، حاد (در زخم معده ، گاستریت حاد و مزمن و گاسترو سپاسم)
درد عضلانی (از جمله درد های استخوانی ران)
سردرد
فشار خون بالا
افت فشار خون
زانو درد
لوکوپنیا
درد کمر
تهوع و استفراغ
گردن درد
درد دندانپزشکی (از جمله درد دندان و اختلال عملکرد گیجگاهی فکی)
پری آرتریت شانه
درد بعد از عمل
قولنج کلیوی
روماتیسم مفصلی
سیاتیک
سکته
اختلال عملکرد جنسی مردان ، غیر ارگانیک است
چاقی
وابستگی به تریاک ، کوکائین و هروئین
آرتروز
سندرم تخمدان پلی کیستیک
سندرم پیش از قاعدگی
عفونت مکرر دستگاه ادراری پایین
احتباس ادرار
روان گسیختگی
سیالیسم ، ناشی از مواد مخدر (بزاق بیش از حد)
گلو درد (از جمله لوزه ها)
درد ستون فقرات ، حاد
گرفتگی گردن
اختلال عملکرد مفصل گیجگاهی
سرفه بزرگ (سیاه سرفه)

کلینیک طب سوزنی چیست؟

در این کلینیک به درمانگاه هایی گفته می شود که در بخشی از آن ها خدمات درمانی و مراقبتی در حوزۀ خدمات طب نوین ارائه شده و تقریباً تمام خدمات آن به صورت سرپایی انجام می شود این مهم ترین خدمتی است که در مطب انجام می شود.
این روش درمانی یکی از معروف ترین روش های درمانی در طب چینیان است که قدمت آن به بیش از حدود 4 هزار سال می رسد. هر ساله در در این کلینیک ها در سراسر جهان میلیاردها نفر تحت این درمان قرار می گیرند و شاهد بهبود یافتن بیماری های مختلف خود هستند. طب سوزنی چینی مبنای تأیید شده و محکم علمی ندارد و روشی تجربی به حساب می آید.

 طب سوزنی

در کلینیک تخصصی طب سوزنی چه کارهایی انجام می شود؟

پزشکان و متخصصان حاضر در این کلینیک ها با کمک سوزن های نازک و مخصوص نقاط ویژه ای از بدن را هدف قرار می دهند. در این طب به این نقاط مخصوص اصطلاحاً گذرگاه انرژی گفته می شود. هدف از انجام شدن در اغلب موارد تسکین بخشیدن دردها در نقاط مختلف بدن است و روش های انجام شدن آن در کشورها و مناطق مختلف تفاوت های اندکی با یکدیگر دارد. حتی ممکن است روش انجام کار در یک کلینیک طب سوزنی با کلینیک و مؤسسۀ دیگر نیز تفاوت هایی داشته باشد.
اثرات طب در واقع نیروهای اصلی و حیاتی را در بدن فعال می کند و روشی درمانی و طبیعی به شمار می آید که خطرها و عوارض چندانی از آن گزارش نشده است. در حقیقت کاری که در مطب بر روی بیماران انجام می شود به بهترین نحو ممکن نیروها و انرژی های بدن را به تعادل و هماهنگی می رساند.

تشخیص بیماری ها و درمان آن در این روش چگونه است؟

متخصصان حاضر در کلینیک ها در ابتدا با بیمار مصاحبه می کنند و با مد نظر قرار دادن نشانه هایی مثل رنگ صورت و چهرۀ فرد، گرفتن نبض و بررسی عضله های او می توانند تا حدودی متوجه ریشۀ بیماری یا بیماری های فرد بشوند. مرحلۀ بعدی فرو کردن سوزن های مخصوص و ظریف در محل های خاص آن بیماری است. این سوزن ها یک بار مصرف و کاملاً استریل هستند و بین بازه ای 10 الی 45 دقیقه ای روی بدن باقی می مانند. بیمار در حین وارد شدن سوزن به بدن خود هیچ درد و سوزشی حس نخواهد کرد و اگر سوزش خفیفی باشد کوتاه است و آزار دهنده و خارج از تحمل بیمار نخواهد بود.

سوزن مورد استفاده چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مهم ترین و اصلی ترین ابزارهای مورد استفاده در کلینیک آکوپانچر سوزن های نازک فلزی است که به پوست نفوذ می کنند و موجب تحریک نقطه های خاصی از بدن می شوند. جنس این سوزن ها به طور معمول از فولادهای ضد زنگ و منعطف شده است. در ادامه به مهم ترین نکات قابل توجه در زمینۀ سوزن های مورد استفاده در درمان طب سوزنی می پردازیم.
معمولاً یک بار مصرف هستند و باید بعد از هر بار مصرف دور انداخته شوند.

برای استفاده از سوزن ها چه روش هایی وجود دارد؟

به طور کلی متخصصان و تکنسین ها از چهار روش عمده و فراگیر برای تشخیص دادن بیماری ها و همچنین انتخاب محل های مناسب از بدن برای قرار دادن سوزن ها استفاده می کنند که عبارت است از:
بازرسی و بررسی کردن کل بدن
بررسی التهاب های موجود در بدن
معاینه کردن نواحی گردن و سر
لمس کردن بدن بیمار و پرسیدن سؤال هایی از او
در معاینه های کلی پزشکان معمولاً بر روی بررسی زبان بیمار تمرکز می کند و ویژگی هایی مثل اندازه، رنگ و شکل زبان ، حالت دندادن ها، بوی دهان و… را به دقت مورد ارزیابی قرار می دهد. در کنار این بررسی ها باید به نواحی گوش، بینی و حلق نیز توجه مخصوص داشت و به صداهایی مانند خس خس کردن ریه و… نیز برای تشخیص بیماری به طور کامل توجه کرد.

میزان اثربخشی طب سوزنی چقدر است؟

تقریباً همۀ افرادی که به پزشک مراجعه می کنند می خواهند بدانند که میزان اثربخشی روش های درمانی ای که در بهترین کلینیک انجام می شود به چه اندازه است. در پاسخ این سؤال باید گفت روش های درمانی در هر شیوه ای از هر فردی به فرد دیگر می تواند متفاوت باشد و نتایج متغیری به بار بیاورد. همچنین شرایطی که طب سوزنی در آن انجام شده نیز در تعیین میزان اثر بخشی آن مفید است. با این حال به طور کلی این روش درمانی که در کلینیک طب سوزنی از آن استفاده می شود در مقایسه با آمار بهبودی بیماران از طریق داروها و روش های شیمیایی دیگر، بسیار موفق تر عمل کرده است.

هزینه درمان چقدر است؟

این نوع طب توسط بسیاری از برنامه های بیمه درمانی در برخی کشورها تحت پوشش قرار گرفته است اما در کشور ما ایران پوشش بیمه ای ندارد.بنابراین هزینه درمان این نوع طب بستگی به پزشک متخصص این کار و تعرفه های دولتی دارد.بهترین پزشک طب سوزنی در تهران یکی از پزشک هایی است متخصص در درمان این نوع طب است. ما به شما این پزشک عالی را که دارای رضایت مندی زیادی از بیماران مختلف است معرفی می کنیم، دکتر فرهاد صبری فارغ التحصیل از کشور چین هستند و تجربیات ایشان برای درمان انواع بیماری ها نشان داده است که این روش درمانی می تواند راه گشایی برای درمان های برخی از بیماری ها باشد و امید این است که از داروهای شیمیایی کمتر استفاده شود.

تلفن تماس کلینیک دکتر فرهاد صبری
88784559 – 88784558
22885090- 22853829
ارسال توسط تبلیغ در گوگل ادوردز20
وبگردی