آفتاب

چگونه می توانیم بهترین بازخورد را از تبلیغات در گوگل بگیریم؟گوگل ادوردز یکی از سرویس هایی است که توسط کمپانی گوگل عرضه شده و این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا از طریق پرداخت هزینه، در نتایج نخست گوگل نمایش داده شوید.

با توجه به گسترش روزافزون کسب و کارهای اینترنتی، رقابت در این عرصه روز به روز سخت تر شده و نیازمند برخورداری از یک استراتژی موثر است. انواع روش های بازاریابی و تبلیغات اینترنتی وجود دارد که مورد استقبال فعالان در حوزه تجارت آنلاین هستند و یکی از آن ها، تبلیغات گوگل ادوردز است.
در این مقاله با کلیک اول همراه باشید تا شما را با روش های تخصصی ایجاد کمپین تبلیغ گوگل آشنا کنیم تا بتوانید به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنید.

تبلیغات در گوگل (Google ads) چیست؟

گوگل ادوردز یکی از سرویس هایی است که توسط کمپانی گوگل عرضه شده و این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا از طریق پرداخت هزینه، در نتایج نخست گوگل نمایش داده شوید. در واقع تبلیغات در گوگل، سیستمی است که گوگل برای کمک به سایت های اینترنتی در راستای بازاریابی خدمات یا محصولات شما در موتور جستجوی گوگل و نیز وب سایت های وابسته به آن گسترش داده است. در شیوه تبلیغاتی گوگل ادوردز، متن تبلیغ در نتایج جستجوی گوگل برای کوئری های مرتبط به نمایش در می آید.
تبلیغات در گوگل یکی از قدیمی ترین و پربازده ترین روش های تبلیغات در اینترنت می باشد و باعث می شود تا بدون صرف هزینه سئو و بهینه سازی، سایت خود را به صورت رایگان در رتبه های اول گوگل ببینید و تنها بابت کلیک هایی که بر روی لینک سایت شما می شود هزینه پرداخت کنید.
تبلیغات در گوگل ادوردز طبق سیستم پرداخت در ازای کلیک (PPC) انجام می شود. این جمله بدان معناست که شما می توانید به وسیله سرمایه گذاری و مزایده در یک سری از عبارت ها، جایگاه تبلیغ را معین نموده و فقط هنگامی هزینه پرداخت نمایید که کاربر روی تبلیغ شما کلیک انجام داده باشد. به این ترتیب شما در ازای پرداخت هزینه شاهد افزایش ورودی گوگل برای وب سایت خود خواهید بود.
 

مزایای تبلیغ در گوگل چیست؟

ایجاد کمپین گوگل ادوردز، مزایای فراوانی برای سایت در بر دارد که در ادامه قصد داریم به معرفی و توضیح در تعدادی از آن ها بپردازیم:
•    پرداخت هزینه تنها به ازای کلیک: در گوگل ادوردز، تنها هنگامی هزینه پرداخت پرداخت می کنید که بر روی لینک شما کلیک شود. البته هزینه هر کلیک نسبت به کیفیت و ارزش کلمه کلیدی تعیین می شود. شما در این روش می توانید سقف هزینه برای هر کلیک و همچنین حداکثر بودجه و کلیک روزانه را تعیین کنید.
•    نمایش سریع در نتایج گوگل: حتی کسب و کارهای نوظهور و کوچک نیز می توانند با ایجاد یک کمپین تبلیغاتی در گوگل و پرداخت هزینه، در نتایج ابتدایی کلمات کلیدی موردنظرشان حضور پیدا کرده و توسط مشتریان بالقوه شناخته شوند.
•    محاسبه سریع نرخ بازگشت سرمایه: نتایج در این روش تبلیغاتی از همان روز اول قابل بررسی و اندازه گیری است. شما به سادگی می توانید تاثیر بودجه تبلیغاتی خود را بر افزایش بازدید سایت و فروش محصولات و خدمات خود محاسبه کنید.
•    هدف گیری دقیق مخاطبان: تبلیغ در گوگل، یک روش تبلیغاتی بسیار هدفمند است. به این معنی که شما می توانید آگهی خود را تنها برای کلمات کلیدی خاص در نظر بگیرید، برای افرادی با ویژگی ها و علاقه مندی های موردنظر خود نمایش دهید، برای تبلیغ خود ساعت نمایش در نظر بگیرید و آگهی را تنها در شهر خاصی به نمایش درآورید.

چگونه بهترین بازخورد را دریافت کنیم؟

با این که پیش از این نیز بیان کردیم که تبلیغ در گوگل، یک روش آسان و زودبازده در زمینه تبلیغات اینترنتی به شمار می رود، اما این نکته را نیز باید در نظر بگیریم که انجام تبلیغات در گوگل نیازمند مدیریت قوی است.
شما می توانید کمپین تبلیغاتی خود در گوگل را در طی مدت زمان نسبتا کوتاهی در حدود چند دقیقه تنظیم و راه اندازی کنید و به روش مزایده ای، برای هر کلیک خود هزینه ای تنظیم کنید. اما نکته مهمی که باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشید، این است که بدون مدیریت درست، نمی توانید از بودجه خود به خوبی استفاده کرده و بازخورد مناسبی دریافت کنید.
 
برای اینکه بتوانید از طریق گوگل ادوردز، بهترین نتیجه را به دست آورید و تاثیر مثبتی در افزایش ورودی گوگل سایت خود بگذارید، باید بتوانید کمپین خود را به درستی مدیریت کنید. اگر هنگام استفاده از گوگل ادز مدیریت مناسبی نداشته باشید، ممکن است بازدیدکنندگان بعد از ورود به سایت شما، به علت نامرتبط بودن متن تبلیغات و محتوای وب سایت دچار ناامیدی شوند و به سرعت سایت را ترک کنند.
شما باید به عنوان مدیر یک کسب و کار اینترنتی، پیش از ثبت کمپین خود، به این موارد دقت کنید و سوالات زیر را از خود بپرسید:
•    آیا سایت من از نظر محتوا، خدمات یا محصولاتی که به کاربر ارائه می دهد، در وضعیت مناسبی قرار دارد؟
•    آیا وضعیت ظاهری سایت من از نظر کاربرپسند بودن، ریسپانسیو بودن و ... دارای ایرادی نیست؟
•    آیا بازار هدفی که به دنبال آن هستم، جستجوی خود را در گوگل انجام می دهند؟
•    آیا بودجه ای که برای تبلیغات در نظر دارم، به نسبت رقبا مناسب است؟
در صورتی که هنوز پاسخ روشنی برای سوالات بالا ندارید، احتمالا ثبت تبلیغ درگوگل برای شما چیزی جز صرف بودجه و عدم دریافت نتیجه مناسب، چیزی در بر نخواهد داشت. اما پس از آن که توانستید یک مزیت رقابتی را برای سایت خود فراهم آورید، می توانید وارد کارزار رقابتی شده و کمپین خود را بسازید.
روند انجام این کار به این شکل است که برای هر یک از کلمات کلیدی، مزایده بخصوصی برگزار می گردد و کسانی که تمایل دارند بر اساس یک کلمه کلیدی تبلیغات خود را انجام دهند، هزینه مورد نظر خودشان را به گوگل اعلام می نمایند. در حقیقت کسی که حاضر است بیشترین هزینه را در ازای هر کلیک پرداخت نماید، بالاترین نتیجه یا جایگاه شماره یک را برای تبلیغات به دست خواهد آورد.
بر این اساس نتیجه دوم به کسی تعلق می گیرد که مبلغ کمتری را نسبت به نفر اول اما بیشتر از دیگر افراد پرداخت کرده باشد. بدین ترتیب افراد می توانند در جهت افزایش ورودی گوگل و از طریق مزایده گوگل ادوردز تبلیغات مورد نظر خود را به انجام رسانده و در نتیجه ورودی گوگل سایت خود را بالاتر ببرد.
پس شما برای انتخاب هزینه برای هر کلیک، باید توجه داشته باشید که این هزینه نه آنقدر زیاد باشد که صرفه اقتصادی خود را از دست بدهد و نه آنقدر کم باشد که شما را در نتایج ابتدایی گوگل نمایش ندهد. بدین منظور هم می توانید از عبارات کلیدی دو یا سه کلمه ای استفاده کنید و در عبارت خود، از کلماتی نظیر خرید، فروش و ... استفاده کنید تا کاربرانی روی لینک شما کلیک کنند که قطعا به دنبال محصول و یا خدمات شما هستند.
مجموعه کلیک اول به عنوان یکی از بهترین سیستم های ارائه دهنده خدمات گوگل ادز، می تواند مدیریت کامل تبلیغات را برای شما انجام داده و بهترین بازخورد ممکن را برای وب سایت شما به ارمغان آورد. تنها کافیست با ثبت سفارش در پنل کاربری، ظرف کمتر از یک روز کاری، در نتایج ابتدایی گوگل حضور پیدا کنید.گالری تصاویر