آفتاب

میوه‌ها و سبزیجات موثر در تقویت پوست و مویک برنامه رژیم غذایی زیبایی بر پایه میوه‌ها و سبزیجات تازه برای شما آوردیم که توسط متخصصان تغذیه تنظیم شده تا به شما کمک کند که ضمن حفظ تناسب اندام، زیبا و سالم باشید.

به گفته متخصصان تغذیه، پوستی درخشان، موهای پرپشت‌تر و بدنی سالم همگی با کمک غذاها و تغذیه سالم امکان‌پذیر خواهد بود. لازم نیست خودتان را گرسنه نگه دارید تا خوب به نظر برسید. تمام آنچه شما نیاز دارید این است که غذاهای مناسب بخورید. در اینجا یک برنامه رژیم غذایی زیبایی بر پایه میوه‌ها و سبزیجات تازه است که توسط متخصصان تغذیه تنظیم شده تا به شما کمک کند که ضمن حفظ تناسب اندام، زیبا و سالم باشید. در ادامه به روش‌های طبیعی برای حفظ سلامت موها و پوست به‌ویژه پوست دور چشم می‌پردازیم.

سلامت موها
تمام سلول ها برای رشد به ویتامین A نیاز دارند. این شامل مو ، سریعترین رشد در بدن انسان است. ویتامین A همچنین به غدد پوست کمک می‌کند تا یک ماده روغنی به نام سبوم ایجاد کنند. سبوم پوست سر را مرطوب کرده و به سلامت مو کمک می‌کند.
رژیم های غذایی کمبود ویتامین A ممکن است به مشکلات مختلفی منجر شود، از جمله ریزش مو.
اگرچه دریافت ویتامین A به اندازه کافی مهم است، اما ممکن است مقدار زیادی از آن خطرناک باشد. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف بیش از حد ویتامین A نیز می‌تواند به ریزش مو کمک کند. با دریافت مقدار کافی انواع ویتامین‌ها به طور طبیعی می‌توانید تا حد زیادی جلوی ریزش موهایتان را بگیرید.
پرتقال: پرتقال سرشار از ویتامین C و همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد باکتری است. کمبود ویتامین C می تواند باعث ریزش یا آسیب مو شود.ویتامین C در تولید کلاژن بسیار مهم است که باعث تقویت مو می‌شود. با گنجاندن میوه‌ها و سبزیجات در برنامه غذایی خود شاهد رشد سریع مو هایتان خواهید بود.
موز: مطالعات ثابت کرده‌اند که موز به عنوان یک محرک بالقوه رشد مو است. همچنین ثابت شده است که از ریزش مو جلوگیری می‌کند. موز که برای بهبود سلامت پوست سر شما شناخته می‌شود، دارای ویتامین B است که باعث می‌شود از  شر موخوره و شکستن موها راحت شوید.
لیمو: فواید استفاده از لیمو در برنامه مراقبت از مو برای سنین مختلف مهم است. لیمو  منبع بسیار خوبی از ویتامین C ؛ ماده مغذی‌ای که برای ارتقا سلامت  و رشد سریع مو بسیار مهم محسوب می‌شود.
از سایر میوه‌های موثر برای رشد و سلامت مو می‌توان به آووکادو به دلیل دارا بودن مواد مغذی زیاد، انگور، آناناس، زردآلو، کیوی، گریپ فروت، انبه، گیلاس و انار را نام برد.

سلامت پوست دور چشم
پوست زیر چشم یکی از ظریف‌ترین قسمت های بدن ما است. مصرف الکل، کمبود خواب، افزایش سن، کافئین و عدم مصرف کافی آب می‌تواند منجر به سیاهی دور چشم ما شود.
اوقات حلقه‌های سیاه چنان لجبازی می کنند که در نهایت همه راه های درمانی ممکن را در تلاش برای خلاص شدن از شر آنها امتحان می‌کنیم اما نتیجه خوشی ندارد. آنچه که معمولاً به آن فکر نمی‌کنیم این است که حفظ سبک زندگی بهتر و مصرف غذای غنی از ویتامین ممکن است در خلاص شدن از این سیاهی دور چشم به ما کمک کند. باید در مورد مصرف مواد غذایی خود آگاهی بیشتری داشته باشیم. مصرف غذاهایی که غنی از ویتامین K، ویتامین C، ویتامین A  ویتامین E هستند ممکن است در کاهش تیرگی دور چشم کمک کند. نوشیدن حداقل 2 لیتر آب در روز و هشت ساعت خواب روزانه می‌تواند مشکل را برطرف کند. میوه‌ها و سبزیجات آبرسان، غذاهای غنی از مواد معدنی و غذاهایی که دارای آنتی اکسیدان‌های تقویت کننده گردش خون هستند یک امتیاز مثبت هستند.
صیفی‎جات آبداری نظیر گوجه فرنگی، خیار سبز و توت سیاه برای رفع سیاهی دور چشم مفید هستند. گوجه فرنگی از آنتی اکسیدان‌های قدرتمندی تشکیل شده است که به محافظت از رگ‌های خونی ظریف زیر چشم کمک می‌کند و گردش خون بهتر را بهتر می‌کند.
طرفداران بهبود طبیعی پوست پیشنهاد می‌کنند که برش های ضخیم خیار را سرد کنید و سپس برش‌های سرد شده را به مدت حدود 10 دقیقه روی حلقه های تیره قرار دهید. سپس محل را با آب بشویید. این روش درمانی را روزی دو بار تکرار کنید.
گوجه فرنگی همچنین غنی از لیکوپن، لوتئین، بتا کاروتن، کوئرستین و ویتامین C است که به دلیل حفظ رژیم سالم پوست شناخته شده است.
توت سیاه گردش خون ما را بهبود می بخشد، به ویژه در عصب بینایی چشم. این ماده حاوی آنتوسیانین است که اکسیژن بیشتری به بافت‌ها می‌رساند و به کاهش تیرگی زیر چشم کمک می‌کند. بنابراین قرار دادن میوه و سبزیجات در بخشی از تغذیه روزانه‌تان می‌تواند نقش عمده‌ای در سلامتی شما داشته باشد.
وبگردی