آفتاب

در کیلید تنوعی از لوکس‌ترین آپارتمان‌های تهران را رصد کنیدمتوسط قیمت مسکن در آذرماه سال جاری نسبت به متوسط قیمت ماه گذشته 1/1 درصد کاهش را نشان داده است، این در حالی است که طبق این داده ها گران‎قیمت‎ترین منطقه در تهران مانند سال های گذشته منطقه 1 و سپس منطقه 3 بوده است.

باتوجه‌ به شرایط خاصی که در بازار مسکن حکم‌فرماست و مسئولان و صاحب‌نظران در تلاش برای کنترل قیمت‌ها در این بازار هستند بر اساس داده‌های بانک مرکزی متوسط قیمت مسکن در آذرماه سال جاری 26 میلیون و 905 هزار تومان بوده که نسبت به متوسط قیمت ماه گذشته 1/1 درصد کاهش را نشان داده است. این در حالی است که طبق این داده‌ها گران‌قیمت‌ترین منطقه در تهران همانند سال‌های گذشته منطقه اعیان‌نشین 1 با متری 57 میلیون و 100 هزار تومان و سپس منطقه 3 با متوسط متری 53 میلیون و 523 هزار تومان بوده است. اما ارزان‌قیمت‌ترین منطقه تهران نیز در آذرماه سال جاری منطقه 18 با متری 10 میلیون و 811 هزار تومان بوده و سپس منطقه 20 با متری 11 میلیون و 989 هزار تومان بوده است.
اجاره آپارتمان در زعفرانیه
کمتر کسی ممکن است در تهران زندگی کند و نام محله اعیان‌نشین و لوکس زعفرانیه را نشنیده باشد. این محله که در منطقه 1 شهرداری قرار گرفته محله‌ای جذاب و پر طرف‌دار است به همین دلیل افرادی که علاقه‌مند به زندگی در محله‌ای لوکس و اعیان‌نشین هستند با خرید و اجاره آپارتمان در زعفرانیه به‌سهولت می‌توانند به خواسته خود دست یابند.
 اجاره آپارتمان
زعفرانیه که در محله شمیران واقع شده به دلیل هم‌جواری با ارتفاعات توچال آب‌وهوای بسیار مطلوب و فرح بخشی را داراست به همین منظور متقاضیانی که نیاز به زندگی در محله‌ای خوش‌آب‌وهوا را دارند با خرید و اجاره آپارتمان در زعفرانیه می‌توانند زندگی سالمی را در آب‌وهوایی مطلوب داشته باشند.
محله لوکس زعفرانیه که از شمال با ارتفاعات توچال، از جنوب با محمودیه خیابان ولیعصر، از شرق با تجریش و از غرب با رودخانه ولنجک همسایه است از دسترسی‌های مناسبی نیز برخوردار است. امکان تردد از اتوبان چمران، خیابان شریعتی و ولیعصر شرایطی را ایجاد کرده که ساکنان و متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در زعفرانیه بدون دغدغه به نقاط مختلف تهران تردد داشته باشند.
همان‌طور که گفته شد محله زعفرانیه مملو از برج‌ها و آپارتمان‌های لوکس و مدرن است اما باتوجه‌به قدیمی بودن این محله در کنار این برج‌ها و آپارتمان‌ها خانه‌های ویلایی قدیمی وجود دارند که بسیار خودنمایی می‌کنند به همین منظور می‌توان محله زعفرانیه را تلفیقی از شهرسازی مدرن و سنتی دانست که متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در زعفرانیه می‌توانند در هرکدام از این بافت‌ها ملک موردنظر خود را جستجو کنند.
علاوه بر لوکس بودن محله زعفرانیه یکی از ویژگی‌های این منطقه وفور مراکز و اماکن تاریخی است. در این محله تاریخی وجود کاخ‌موزه تاریخی سعدآباد، عمارت تماشاگه زمان، رصدخانه زعفرانیه، فرهنگسرای هنر و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زمینه‌ای را ایجاد کرده که ساکنان و متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در زعفرانیه اوقات پرباری را برای فرزندان خود و خانواده رقم بزنند.
اما در کنار اماکن تاریخی در محله زعفرانیه مراکز و ادارات مهمی نیز و جود دارد. دادگاه ویژه روحانیت، فرمانداری شمیرانات، بنیاد ملی نخبگان، صندوق مهر امام رضا، دانشگاه علوم دریایی و همچنین سفارتخانه‌هایی همچون برزیل، یمن، غنا، ویتنام، سوریه، بلاروس، ژاپن و آفریقای جنوبی در این محله پر طرف‌دار باعث شده که این منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد بنابراین متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در زعفرانیه با سکونت در این محله زندگی در منطقه‌ای مهم را تجربه خواهند کرد.
باتوجه‌به لوکس بودن محله زعفرانیه این محله دارای مراکز خرید و تجاری لوکس و مدرنی است که با ارائه کالاهای جذاب و گران‌قیمت خودنمایی می‌کنند. در این محله مرکز تجاری پالادیوم، بارمیک، پیرامید، میلان و پلازا با فروشگاه‌های گران‌قیمت خود زمینه‌ای را فراهم کرده که علاقه‌مندان به خریدهای لوکس از اقصی‌نقاط تهران به این محله مراجعه کرده و اقدام به خرید اقلام موردنیاز خود کنند.
اما به لحاظ خدمات پزشکی و درمانی می‌توان گفت که در محله زعفرانیه بیمارستانی وجود ندارد اما نزدیکی این محله به بیمارستان شهدای تجریش و نیکان اقدسیه و درمانگاه‌های خیریه عمل، اسدآباد، مرکز اورژانس اجتماعی و خانه سلامت زعفرانیه این امکان را فراهم کرده که ساکنان و متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در زعفرانیه در صورت ضرورت از خدمات مناسب این مراکز استفاده کنند.
در محله زعفرانیه بوستان‌ها و پارک‌های متعددی نیز ایجاد شده که بر زیبایی‌های این محله افزوده است. پارک ریحانه، ولنجک، ارغوان، کوهپایه، تندرستی و آصف در این محله علاوه بر کمک به هوای مطلوب باعث شده که ساکنان و متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در زعفرانیه در محله‌ای زیبا زندگی کنند.
همان‌طور که ذکر شد قیمت آپارتمان در محله جذاب زعفرانیه بسیار بالاست به همین منظور متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در زعفرانیه برای سکونت در این محله جذاب باید از بودجه و سطح درآمدی بالایی برخوردار باشند اما برای انتخابی مناسب در این محله متقاضیان می‌توانند با یک کلیک ساده به سامانه هوشمند کیلید مراجعه کنند و ضمن تطبیق انتظارات خود و آگهی‌های ثبت شده در این سامانه ملک موردنظر جهت خرید و اجاره را انتخاب کنند.
اجاره آپارتمان در محمودیه
یکی دیگر از محله‌های مطرح و مرفه نشین شمال تهران محمودیه نام دارد. این محله نیز که در منطقه 1 شهرداری قرار گرفته از جهت شمال به محله لوکس زعفرانیه، از جنوب به بزرگراه چمران و پارک‌وی، از شرق به خیابان ولی‌عصر و از غرب به محله اوین در سعادت‌آباد می‌رسد. این محله که در ارتفاعات قرار گرفته محل زندگی بسیاری از سیاسیون و افراد ثروتمند است به همین دلیل متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در محمودیه برای سکونت در این محله باید از بودجه بالایی برخوردار شوند.
اجاره آپارتمان
 
در این محله اصیل تا چشم کار می‌کند خانه‌های ویلایی بزرگ با باغ‌های زیبا وجود دارد که اقشار ثروتمند جامعه در آنها زندگی می‌کنند اما وجود آپارتمان‌های لوکس نیز در این محله باعث شده که متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در محمودیه نیز بتوانند در این محله به زندگی آپارتمان‌نشینی بپردازند.
اما در محله محمودیه نیز سفارتخانه‌هایی همچون فرانسه، ساحل عاج، اسلواکی، ژاپن، زیمبابوه و مالزی وجود دارد که باعث شده بیشتر ساکنان و متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در محمودیه را توریست‌ها و شاغلان این سفارتخانه‌ها تشکیل دهند.
برای دوستداران خرید و پاساژ گردی نیز محله محمودیه می‌تواند جذاب باشد. در این محله مراکز خریدی همچون محمودیه، پالادیوم مال، برلیان و میلان این امکان را فراهم کرده که ساکنان و متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در محمودیه به همراه علاقه‌مندان به خرید بتوانند خریدهای لوکسی را با قیمت‌های بالا از این مراکز داشته باشند.
محله محمودیه به تنهایی از بیمارستان برخوردار نیست اما نزدیکی این محله به بیمارستان آیت‌الله طالقانی و شهدای تجریش این امکان را فراهم کرده که ساکنان و متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در محمودیه به این مراکز مراجعه کنند و از خدمات بهداشتی و درمانی آنها استفاده کنند.
باتوجه‌به قیمت بالای خرید و اجاره آپارتمان در محمودیه متقاضیان برای سکونت در خیابان‌های معروف این محله همچون مقدس اردبیلی یا پیراسته، الف، ب و جیم باید بودجه بالایی را در نظر بگیرند و از سطح درآمدی بالایی برخوردار باشند.
اما برای انتخاب ملک مناسب در محله محمودیه متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در محمودیه می‌توانند با ورود به سامانه هوشمند کیلید ضمن انتخاب محله محمودیه فایل‌های ثبت شده در این سامانه را مشاهده کرده و ملک موردنیاز خود را بیابند.

اجاره آپارتمان در باغ فردوس
باغ فردوس همان‌طور که انتظار می‌رود درگذشته مملو از باغ‌های سرسبز و زیبا بوده که هم‌اکنون نیز ردی از آن به‌جامانده است. این محله که در منطقه 1  شهرداری تهران قرار گرفته از خانه‌های ویلایی و بزرگی برخوردار است که اقشار پردرآمد در آنها زندگی می‌کنند به همین منظور افرادی که علاقه‌مند به زندگی در محله‌ای خوش‌آب‌وهوا، زیبا و مرفه هستند با خرید و اجاره آپارتمان در باغ فردوس می‌توانند زندگی جذابی را داشته باشند.
 محله باغ فردوس از شمال با زعفرانیه، از جنوب با امانیه، از شرق با تجریش و از غرب با محله‌های زعفرانیه و محمودیه همسایه است به همین دلیل می توان گفت که ساکنان و متقاضیان خرید و اجاره  آپارتمان در باغ فردوس در محله ای پر طرفدار و جذاب روزگار را سپری خواهند کرد.
باغ فردوس از لحاظ دسترسی به نقاط مختلف شهر نیز در شرایط مناسبی قرار گرفته است. دسترسی به خیابان‌های ولیعصر، جردن، دربندی و بزرگراه مدرس زندگی را برای ساکنان این منطقه تسهیل کرده است و باعث شده که ساکنان و متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در باغ فردوس بدون دغدغه ترافیک‌های شهری به نقاط مختلف تهران رفت‌وآمد کنند.
از لحاظ بافت و ساختار شهرسازی می‌توان گفت که محله باغ فردوس محله‌ای برای سکونت افراد با هر نوع سلیقه و نگرشی است زیرا در این محله در کنار خانه‌های ویلایی که قشر مرفه جامعه در آنها سکونت دارد آپارتمان‌های زیبایی نیز وجود دارد که متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در باغ فردوس بتوانند به‌راحتی ملک موردنظر خود را در این محله بیابند.
محله باغ فردوس به دلیل برخورداری از قدمتی تاریخی دارای مراکز تفریحی و فرهنگی و درمانی متعددی است که باعث شده ساکنان این منطقه به‌راحتی از این قابلیت‌ها استفاده کنند و بدون سپری کردن مسافت‌های طولانی زندگی ایده‌آلی را داشته باشند
باتوجه‌به امکاناتی همچون مراکز درمانی، اداری، فرهنگی، تجاری، خرید و همچنین ساختمان‌های لوکس و مدرن متقاضیانی که قصد سکونت در این محله باغ فردوس را دارند باید از اقشار پردرآمد جامعه باشند.
متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در باغ فردوس برای سکونت در این محله جذاب و خوش‌آب‌وهوا می‌توانند ضمن مراجعه به سامانه هوشمند کیلید از بین آگهی‌های ثبت شده در این سامانه ملک موردنظر خود را از جهت خرید و اجاره انتخاب کرده و پس از بازدید نهایی اقدام به عقد قرارداد کنند.