آفتاب

صادرات چوب های روسیروسیه با مساحت وسیع و آب و هوایی که دارد و البته جنگل های فراوان یکی از کشور هایی است که در حال سرمایه گذاری های کلان بر صنعت جنگلداری است. تقریبا از هر نوع درختی از ریز برگان گرفته تا پهن برگان در این کشور وجود دارد و چوب های روسی به نقاط مختلف دنیا برای استفاده در صنایع مختلف ارسال می شوند.

جالب است بدانید که نزدیک به 8200000 کیلومتر مربع از مساحت روسیه را تنها جنگل های آن تشکیل داده اند که با توجه به کاشت صنعتی درختان سالانه حجم زیادی به آن اضافه می شود. در ضمن روسیه بیشترین تعداد درخت را به خود اختصاص داده است چیزی حدود 645 میلیارد درخت !

بهترین چوب های روسی

همانطور که گفتیم روسیه تنوع چوبی بسیار زیادی دارد از برخی از پر استفاده ترین گونه می توان به :
افرا :  درخت افرا بیشتر در نیمکره شمالی رشد می کند. تا کنون 160 گونه مختلف از این درخت یافت شده است. اما در کل بین دو دسته نرم و سخت چوب تقسیم می شود.
توس : توس 50 گونه مختلف دارد و می تواند تا 30 متر ارتفاع و 60 تا 100 سانتی متر قطر داشته باشد. از چوب توس برای کفپوش سازی و ...استفاده می شود.
ساسنا : چوب روسی ساسنا یکی از بهترین گزینه ها برای ترموود است . حرارت دادن این جوب مقاومت ان را بیشتر می کند و امکان بهره وری در مصارف گوناگون را به ان می دهد. از چوب ساسنا در قایق سازی، پالت سازی و ….بهره می برند.
یولکا : درخت یولکا می تواند تا 50 متر هم ارتفاع داشته باشد! یولکا یکی از پرجمعیت ترین درختان روسیه به شمار می رود. از چوب یولکا برای ساخت روکش های چوبی، مبل و….استفاده می کنند.
نراد : درخت نراد از دسته برگ سوزنی ها بوده و به فراوانی در روسیه یافت می شود. چوب نراد سبک وزن با مقاومت بسیار بالا در برابر ترک خوردن و شکستگی است. از کاربردهای چوب نراد می توان به مبل سازی دکوراسیون داخلی و خارجی ترمووود کاغذ سازی پالت سازی و انواع کفپوش ها و دیوار پوش های ساختمانی اشاره کرد.

پر مصرف ترین چوب ها در ایران

چوب های روسی به طور عمده بخش عمده نیاز کشور را تامین می کنند و مصرف بسیار بالایی دارند. این چوب ها در دو نوع گرده و تخته عرضه می شوند که بین آنها تخته یل و گرده ی بریوزا ( توس ) بالاترین میزان تقاضا را دارند.

واردات و پخش چوب های روسی در ایران

کارخانه مگا وود واقع در روسیه استان کاروف منطقه اوریچی تولید کننده و صادر کننده انواع تخته و گرده می‌باشد. این مجموعه تولیدات خود را بی واسطه به خریداران ایرانی عرضه می نماید. جهت اطلاع بیشتر از فروش چوب های روسی می توانید با نمایندگان فروش در ایران تماس بگیرید.  جهت اطلاعات بیشتر به سایت Russian-wood.ir مراجعه نمایید.