آفتاب

ارزان ترین سرور HP مناسب برای مجازی سازیاگر بتوانیم از یک سرور جهت ارائه دادن چندین سرویس استفاده کنیم ، با انجام این کار هزینه های خرید سرور برای این سازمان به طور بسیاری کاهش پیدا خواهد کرد .

امروزه بسیاری از سازمان ها سعی میکنند تا هزینه های خود را تا حد امکان کاهش دهند . یکی از مهم ترین بخش هایی که عمده بودجه ی سازمان  ها را به خود احتصاص داده اند ، بخش مربوط به زیرساخت های مخابراتی و شبکه های کامپیوتری سازمان ها میباشد. پس اگر سازمان ها بتوانند در این بخش هزینه های شرکت را کاهش دهند ، قادر به صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی شده اند .
فرض کنید در سازمانی سرویس ها و اپلیکیشن های متعدد در حال خدمات دهی به کارمندان این شرکت هستند . اگر بخواهیم برای هر یک از این سرویس هاسرور مجزایی استفاده کنیم ، بی شک هزینه ی هنگفتی صرف خرید سرورها خواهد شد .
حال فرض کنیم بتوانیم از یک سرور جهت ارائه دادن چندین سرویس استفاده کنیم ، با انجام این کار هزینه های خرید سرور برای این سازمان به طور بسیاری کاهش پیدا خواهد کرد .
مجازی سازی ، ترفند و تکنولوژی ای است که میتوان با استفاده از آن از یک سرور برای ارائه سرویس های متعدد استفاده کرد . در مجازی سازی یک سرور فیزیکی تبدیل به چند سرور مجازی شده و هر یک از این سرورهای مجازی میتوانند سرویس جداگانه و مخصوص به خود را ارائه دهند .
این موضوع باعث شده تا سازمان ها و ارگان ها سعی در راه اندازی مجازی سازی بر روی سرورهای خود داشته باشند ، تا از این راه استفاده بهینه و موثری از سرورها و تجهیزات شبکه ای خود داشته باشند .
در این مقاله سعی داریم تا ارزان ترین سرورHP که میتوان بر روی آن مجازی سازی انجام داد را معرفی کنیم .
معرفی سرور ML30 G9 :
یکی دیگر از سرورهای استاده شرکت اچ پی ، ML30  میباشد .
این سرور مناسب برای شبکه های کوچک و ارائه سرویس های ساده میباشد . سرور ML30 تنها یک اسلات پردازنده را دارا میباشد که برای این اسلات پردازنده میتوانیم از پردازنده هایی که در زیر اورده شده اند استفاده کنیم :
Intel® Xeon® E3-1200 v5 product family
Intel® Xeon® E3-1200 v6 product family
Intel® Core™ i3
Intel® Pentium®
اگر از CPU های ذکر شده در بالا برای قرار دادن بر روی این سرور استفاده کنیم . تعداد ۲ و یا ۴ هسته پردازشی در اختیار ما قرار میگیرد .
این سرور دارای ۴ اسلات مموری میباشد و میتوان مموری های DDR4 UDIMM بر روی این اسلات ها قرار داد که این مموری ها از تکنولوژی Unbuffered ECC برا محافظت از اطلاعات استفاده میکنند . حداکثر ظرفیت مموری که میتوان بر روی این سرور قرار داد 64GB  یعنی چهار عدد مموری شانزده گیگابایتی میباشد .
این سرورHPE دارای چهار عدد اکسپنشن اسلات است که میتوان از آنها در جهت قراردادن کارت های جدید و مورد نیاز برای سرور استفاده کنیم .
درایو هایی که میتوانیم بر روی ML30  قراردهیم هم میتوانند  SFF  باشند و هم LFF . که در صورت قراردادن درایو های LFF میتوانیم تعداد ۴ عدد و در صورت قراردادن هارد های  SFF میتوانیم تعداد ۸ عدد درایو بر روی این سرور قراردهیم .همچنین هرکدام از این درایو ها میتوانند SAS و یا SSD یا  SATA باشند . همچنین بر روی این سرور میتوانیم هم از هاردهای  Hot plug و هم Non-hot plug استفاده کنیم .
بر روی ML30 به صورت پیش فرض و On-board  یک کارت شبکه دو پورتی با سرعت 1Gb تعبیه شده است . که البته میتوانیم در صورت نیاز کارت شبکه با تعداد پورت و سرعت انتقال اطلاعات دیگر بر روی اکسپنشن های این سرور قرار دهیم تا نیاز ما را برطرف کنند .
همچنین متناسب مدل ML30  که خریداری میکنید یک استوریج کنترلر بر روی سرور اچ پی خریداری شده وجود خواهد داشت که این استوریج کنترلرها یا Dynamic Smart Array B140i و یا Smart Array P440 خواهد بود که B140i فقط قابلیت پشتبانی از درایو های  SATA  را دارا میباشد .
همچنین شرکت اچ پی ، جهت راحت تر شدن مدریت بر روی سرور های خود قابلیت  ILO را بر روی سرورها خود قرار داده است . که ML30 نیز از این قاده مستثنی نبوده دارای پورت ILO میباشد .
امید واریم با ارائه این مطلب شما را در انتخاب مموری مناسب برای سرورتان کمک کرده باشیم . در صورت وجود هرگونه ابهام و نیاز به راهنمایی های بیشتر با کارشناسان شرکت شبکه گستران یاقوت سرخ به آدرس 71189-021  تماس حاصل نمیائید و یا به سایت شرکت یاقوت سرخ به آدرس www.Ysorkh.net مراجعه کنید .

وبگردی