آفتاب

معرفی انواع حفاظ پنجره و درب آهنی حفاظ دات کامورودی‌های ساختمان شامل درب‌ها و پنجره‌ها هستند و گاهی این نقاط در برابر ورود ناخواسته‌ی افراد بسیار آسیب‌پذیر هستند. به همین دلیل معمولاً توصیه می‌شود از درب آهنی و پنجره‌های محکم در ساختمان خود استفاده کنید.

 انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  
رنگ حفاظ پنجره
در این مقاله طبق نظرات کارشناسان حفاظ دات کام به بررسی حفاظ پنجره، درب آهنی و حفاظ شاخ گوزنی می پردازیم.
ورودی‌های ساختمان شامل درب‌ها و پنجره‌ها هستند و گاهی این نقاط در برابر ورود ناخواسته‌ی افراد بسیار آسیب‌پذیر هستند. به همین دلیل معمولاً توصیه می‌شود از درب آهنی و پنجره‌های محکم در ساختمان خود استفاده کنید. اما مسئله این است که گاهی پنجره‌هایی که برای ساختمان خود انتخاب می‌کنیم آن‌چنان که باید از استحکام کافی برخوردار نیستن. برای مثال می‌توان به پنجره‌های دوجداره اشاره کرد که با وجود مزایای مختلفی که در حفظ انرژی دارند، استحکام کم آن‌ها می‌تواند دردسر ساز باشد. به همین دلیل استفاده از تجهیزاتی همچون حفاظ پنجره دوجداره می‌تواند بسیار مفید باشد. در این مقاله به طور مفصلی به تجهیزات کارآمد در افزایش امنیت ساختمان نظیر حفاظ شاخ گوزنی خواهیم پرداخت.
انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  

حفاظ فلزی پنجره
انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  
 
انواع حفاظ پنجره

اهمیت ایجاد امنیت به وسیله حفاظ و نرده‌های فلزی

چطور می‌توانیم امنیت خانه، شرکت و اداره‌ی خود را بالا ببریم؟ این سوالی‌ست که بسیاری از افراد می‌پرسند. استفاده از انواع دزدگیرها، دوربین‌های مداربسته و تجهیزاتی از این دست گاهی آن‌چنان که باید پاسخ‌گوی نیاز افراد نیستند. البته استفاده از این تجهیزات بی‌فایده نیست. اما شما پیش از پرداختن به تمام این موارد، ابتدا باید از استحکام و دوام کافی ورودی‌های ساختمان مطمئن شوید.
همان‌طور که گفتیم ضعف ساختاری و استحکام کم بخش‌های مختلفی نظیر پنجره می‌تواند برای دزدها وسوسه انگیز باشد. پس بیایید پیش از هر مورد دیگری ابتدا نگاهی به حفاظ مناسب برای این بخش داشته باشیم و خصوصیات آن را مرور کنیم.

 انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  
محافظ پنجره

حفاظ پنجره دوجداره چیست؟
برای حفاظت از پنجره‌ها، یکی از راه‌حل‌های بسیار کارآمد و حرفه‌ای، استفاده از نرده و حفاظ است. حفاظ‌های پنجره انواع مختلفی داشته و با استفاده از مواد اولیه مختلفی تولید می‌شوند. علاوه بر تنوع در مواد اولیه، این تجهیزات به شکل‌های مختلفی طراحی می‌شوند و این موضوع باعث می‌شود شما با سلیقه‌های مختلف و برای نماهای متنوع ساختمان بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.
برای شناخت بیشتر حفاظ پنجره دوجداره بهتر است ابتدا انواع مختلف آن را شناخته و کمی درباره خصوصیات آن‌ها بدانیم.
 انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  
حفاظ پنجره مدرن

انواع حفاظ پنجره دوجداره

همان‌طور که گفته شد این حفاظ‌ها از دو منظر مواد اولیه و طراحی با یکدیگر تفاوت دارند. در زیر چهار نوع برجسته و پرکاربرد حفاظ پنجره را معرفی کرده و ویژگی‌هایشان را بیان می‌کنیم.
•    حفاظ پنجره دوجداره لوکس: یکی از انواع محبوب حفاظ‌های پنجره است که همان‌طور که از نامش پیداست ظاهری زیبا و لوکس دارد. استفاده از این نرده برای ساختمان‌هایی با نمای مدرن بسیار مناسب است و به زیباتر شدن آن کمک می‌کند. در حفاظ‌های لوکس تنوع بسیار بالایی در طراحی و رنگ دیده می‌شود. به گونه‌ای که شما می‌توانید طرح‌هایی کاملاً متنوع و متضاد یکدیگر را در بین این تجهیزات مشاهده کنید.
•    حفاظ پنجره دوجداره فرفورژه: همان‌طور که می‌دانید فرفوژه به نوعی از طراحی تجهیزات فلزی گفته می‌شود که در آن به کمک پیچ و تاب‌های زیبای قطعات فلزی، زیبایی خاصی به آن‌ها بخشیده می‌شود. از این حفاظ‌ها نیز می‌توانید در ساختمان‌های مختلف از جمله مسکونی، تجاری و آموزشی استفاده کنید.
•    حفاظ پنجره دوجداره CNC: این نوع حفاظ زیبایی خیره‌کننده‌ای داشته و به عنوان عنصری تزئینی و بسیار تاثیرگذار در کنار محافظت و ایجاد امنیت به کار می‌آید.
•    حفاظ پنجره مدرن: حفاظ مدرن نیز از انواع حفاظ‌هایی‌ست که می‌توانید از آن برای ایجاد امنیت در ساختمان‌های مسکونی و یا تجاری با نمای خارجی مدرن استفاده کنید.

درب آهنی، عنصر موثر در ایجاد امنیت و زیبایی

یکی از بخش‌های بسیار حساس خانه در زمینه ایجاد امنیت، درب ورودی است. به همین دلیل استفاده از آهن در ساخت این تجهیزات به استحکام آن‌ها کمک بسیاری می‌کند. درب آهنی قابل استفاده برای بخش‌های مختلف ساختمان از جمله درب ورودی حیاط، درب پارکینگ و درب اصلی ورودی ساختمان است.

 انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  
درب فلزی ورودی

البته تنها کارکرد این درب ایجاد امنیت نیست و طراحی‌های مختلف این درب تاثیر به سزایی در زیبایی نمای ساختمان‌ها دارد. با نگاهی به این درب‌ها متوجه تنوع بسیار زیاد در طراحی و تولید آن‌ها خواهید شد.
انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  

طرح درب فلزی ساختمان
انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  
 عکس درب منزل مسکونی
انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  
 
درهای فلزی زیبا

انواع درب آهنی

جالب است بدانید که درب آهنی نیز نظیر حفاظ پنجره انواع مختلفی دارد که اسامی آن‌ها را در زیر مشاهده خواهید کرد.
•    درب آهنی مدرن
•    درب آهنی فرفورژه
•    درب آهنی CNC
•    درب آهنی لوکس
هر یک از این درب های فلزی خصوصیات منحصر به فردی داشته و شما می‌توانید با توجه به معیارهای مختلفی اقدام به انتخاب آن‌ها کنید. در زیر این معیارها را معرفی می‌کنیم.

 انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  
نمونه درب منزل

انتخاب درب آهنی مناسب

در انتخاب این درب بهتر است فراموش نکنید که درب به عنوان عنصری تاثیرگذار در نما و ساختار کلی ساختمان می‌تواند تاثیراتی مثبت یا منفی را بر آن بگذارد. به همین دلیل موارد زیر را در این زمینه در نظر داشته باشید.
•    توجه به نمای ساختمان: پیش از انتخاب درب آهنی توجه کنید که نمای ساختمان‌تان از چه نوعی‌ست و کدام درب مناسب آن است. برای مثال بهتر است برای نماهای کلاسیک از درب‌های مدرن استفاده نکنید. عکس این قضیه نیز صادق است و اگر نمای ساختمان‌تان مدرن است بهتر است به سراغ در‌ب‌های کلاسیک نروید.
•    ایجاد تعادل بین زیبایی و استحکام: درب‌های ساختمانی با استحکام‌های مختلفی ساخته می‌شوند. به فراخور محیط زندگی، وجود یا عدم وجود نگهبان، قرار داشتن ساختمان درون شهرک یا مجتمع شما نیاز کمتر یا بیشتری به دربی محکم‌تر خواهید داشت. به همین دلیل این موضوع را نیز در این زمینه در نظر داشته باشید و اولویت خود را با توجه به مسئله‌ای که ضرورت آن بیشتر دیده می‌شود تعیین کنید.

حفاظ شاخ گوزنی

علاوه بر درب و پنجره های فلزی و محکم، شما می‌توانید از انواع حفاظ‌ها برای حفظ امنیت بیشتر محوطه‌ی ساختمان خود بهره ببرید. حفاظ‌ها انواع مختلفی داشته و به شکل‌های مختلفی تولید می‌شوند. از جمله مهم‌ترین این تجهیزات می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد.
•    حفاظ شاخ گوزنی: حفاظی که به شکل شاخ گوزن بوده علاوه بر زیبایی تراکم بالایی دارد.
•    حفاظ بوته‌ای: حفاظی با میله‌های فلزی بسیار پر پیچ و خم و سرهای تیز.
•    حفاظ نیزار: حفاظی شبیه به نمونه‌های قبلی تنها با تفاوت‌هایی در طرح آن.
•    حفاظ لیلیوم: یک حفاظ زیبا که همچون حفاظ شاخ گوزنی در تامین امنیت و جلوگیری از ورودهای ناخواسته موثر است.
در این بین اما حفاظ شاخ گوزنی شاید از محبوب‌ترین انواع این حفاظ‌ها باشد و علت آن زیبایی و همچنین استحکام و دوام بالای آن است.

انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  

نرده حفاظ شاخ گوزنی
انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  
 تولید حفاظ شاخ گوزنی
 انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  
مدل نرده حفاظ شاخ گوزنی

نکات مهم در خصوص حفاظ شاخ گوزنی

اگر می‌خواهید از این نوع حفاظ برای تامین امنیت محوطه‌ی ساختمان، شرکت، کارخانه و یا شهرک مسکونی استفاده کنید بهتر است به نکات مختلف و مهمی توجه داشته باشید. اول از هر چیز توجه کنید نوع رنگ حفاظ به گونه‌ای باشد که بتواند از ساختار آن در برابر رطوبت و باران به خوبی نگهداری کرده و از زنگ زدگی آن جلوگیری کند. برای مثال رنگ آمیزی الکترواستاتیک یا کوره‌ای یکی از روش‌های رنگ‌آمیزی استاندارد برای تجهیزات فلزی‌ست که توسط تولیدکنندگان مطرح نظیر حفاظ دات کام مورد استفاده قرار می‌گیرد. آدرس سایت حفاظ دات کام: com.حفاظ.www

انواع حفاظ پنجره و درب آهنی

 مدل شاخ گوزنی
انواع حفاظ پنجره و درب آهنی  
 
مدل حفاظ شاخ گوزن
همچنین با توجه به ارتفاع دیوارهایتان بهترین ارتفاع و تراکم را برای حفاظ انتخاب کنید. نکته‌ی مهم دیگر نصب صحیح حفاظ شاخ گوزنی است. گاهی ممکن است در اثر بی توجهی و نصب غیردقیق و غیراصولی حفاظ شاهد جدا شدن یا شل شدن آن بعد از مدتی باشید. برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی می‌توانید از نصاب‌های حرفه‌ای و خبره‌ی این زمینه کمک بخواهید. معمولاً تولیدکنندگان برتر این حفاظ‌ها خود خدمات نصب را به بهترین شکل در اختیار خریداران قرار داده و با تجربه‌ی کافی در این زمینه نصبی مطمئن و با دوام را برای خریداران انجام می‌دهند.
شماره تماس: 02128422360
منبع: https://xn--mgbl8a8a.com/