آفتاب

خرید بلیط هواپیما شیراز | ترفند های خرید ارزانخرید هر یک از انواع بلیط هواپیما شیراز از ره بال آسمان، به شما تجربه خریدی بی‌واسطه و مطمئن را هدیه می‌دهد.

خرید بلیط هواپیما شیراز


شیراز یکی از شهرهای مسافرخیز ایران است که مسافران زیادی برای تماشای آثار باستانی، مقبره شعرا و باغ‌های افسانه‌ای آن به شیراز سفر می‌کنند. یکی از مسیرهای دسترسی که مسافران تمایل بیشتری به آن دارند، مسیر هوایی است که خرید بلیط هواپیما شیراز را مرسوم کرده است تا مسافران هنگام سفر بیشتر به گزینه پرواز هوایی فکر کنند.
تاریخ هزاران ساله شیراز سبب شده است که این شهر به یکی از شهرهای توریستی مهم ایران تبدیل شود. روزانه مسافران بسیاری راهی آن شده‌اند تا گوشه‌ای از هویت ملی کشورمان ایران را تماشا کنند. به همین خاطر، تعجبی ندارد که بلیط هواپیما شیراز پر متقاضی باشد.
برای آنکه مسافران شیراز، اطلاعات جامع‌تری درباره بلیط هواپیما شیراز داشته باشند؛ در این مطلب به توضیح کامل بلیط این مسیر پروازی می‌پردازیم. همراه ره بال آسمان باشید.

انواع بلیط هواپیما شیراز

شما معمولاً هنگام سفر به شیراز، چه نوع بلیطی را خریداری می‌کنید؟ در ادامه با انواع بلیط هواپیما شیراز آشنا می‌شویم.

بلیط چارتر شیراز

یکی از محبوب‌ترین نوع بلیط در مسیرهای توریستی مانند شیراز، بلیط چارتر شیراز است؛ زیرا بسیاری بر این باور هستند که این بلیط مساوی با ارزان قیمت بودن است که این موضوع در حال حاضر، زیاد عملی به نظر نمی‌رسد.
بلیط چارتر به این روش فروخته می‌شود که یک چارترکننده اقدام به اجاره تمام بلیط‌های یک هواپیما در یک مسیر مشخص می‌کند. سپس بر روی این بلیط‌ها قیمت‌گذاری متناسب با نرخ مصوب شده سازمان هواپیمایی کشوری اعمال می‌شود. چارترکنند‌ها مجاز به قیمت‌گذاری مدنظر خود روی بلیط چارتر هستند. این نوع بلیط دارای نوسان قیمتی بسیاری است که با اوج زمان سفر، قیمت آن رو به گران‌شدن رفته و با کاهش تعداد مسافران ارزان‌تر فروخته می‌شود.

بلیط سیستمی شیراز

مسافرانی که اهل برنامه‌ریزی برای سفر هستند معمولاً به سراغ بلیط سیستمی می‌روند؛ زیرا امکان خرید آن از ماه‌ها قبل از سفر وجود دارد. شرکت‌های هواپیمایی به‌صورت مستقیم روی بلیط سیستمی قیمت‌گذاری می‌کنند و فروش آن علاوه بر ایرلاین‌ها بر عهده آژانس‌های هواپیمایی هم است. بلیط سیستمی شیراز، کمتر دچار نوسان قیمتی می‌شود چون برنامه پروازی آن از مدت‌ها قبل طرح ریزی شده است؛ اما هر چه به زمان پرواز نزدیکتر می‌شود، قیمت پرواز سیستمی افزایش می‌یابد.

بلیط لحظه آخری شیراز

مسافرانی که معمولاً در دقیقه 90 تصمیم به سفر می‌گیرند، می‌توانند به سراغ بلیط لحظه آخری شیراز بروند که راه نجات آن‌ها است. ایرلاین‌ها و چارترکنندها، بلیط‌های سیستمی و چارتر که به فروش نرفته را به‌صورت لحظه آخری درمی‌آورند و در ساعات نزدیک به پرواز به فروش می‌رسانند. این کار برای جلوگیری از ضررایرلاین‌ها و چارترکنندگان است تا تمامی بلیط‌های خود را بفروشند.
قیمت بلیط لحظه آخری شیراز، با زمان و حجم مسافران رابطه مستقیمی دارد. اگر مسافر کم باشد و تمامی صندلی‌های هواپیما به فروش نرفته باشد، بلیط لحظه آخری شیراز با قیمت ارزان‌تری به فروش می‌رود. در مقابل اگر حجم مسافران بالا باشد این بلیط با قیمت گران‌تری فروخته می‌شود.
پیشنهاد می‌کنیم، برای اطلاع از قیمت انواع بلیط هواپیما شیراز و مقایسه قیمتی آن، به سایت ره بال آسمان مراجعه نمایید.

بهترین زمان خرید بلیط ارزان هواپیما شیراز

بهترین زمان خرید بلیط ارزان هواپیما شیراز
چرا به شیراز سفر می‌کنید؟ بسیاری تنها به دلیل زیبایی خارق‌العاده شیراز که در فصل بهار خودنمایی می‌کند به این شهر سفر می‌کنند. در فصل بهار که عطر بهارنارنج در سطح شهر پخش‌شده، گل‌ها شکوفه داده‌اند و شهر شبیه به بهشت می‌ماند. برای این افراد شاید چندان قیمت بلیط هواپیما در اولویت نباشد؛ چون تنها هدف آن‌ها لذت بردن است.
اگر شما به دنبال بهترین زمان خرید بلیط هواپیما شیراز و قیمت ارزان آن هستید، باید در انتخاب زمان سفرتان تجدید نظر کنید؛ زیرا با حجم بالا مسافران، شانس خرید بلیط هواپیما ارزان شیراز کمتر می‌شود. در عوض می‌توانید در تابستان یا زمستان که از حجم گردشگران کاسته شده به سفر بروید.

قیمت بلیط هواپیما شیراز

یکی از موضوعات مهمی که هنگام خرید بلیط هواپیما ذهن هر مسافری را درگیر می‌کند، مسئله قیمت بلیط هواپیما است. عوامل زیادی بر محدوده قیمتی بلیط هواپیما شیراز دخیل هستند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. معمولاً عوامل زیر در قیمت بلیط هواپیما شیراز دخالت دارند:
1.    نوع بلیط (چارتر، سیستمی و لحظه آخری)؛
2.    کلاس پروازی (اکونومی و بیزینس کلاس)؛
3.    فصل سفر (زمان اوج سفر یا زمان کاهش مسافران به شیراز)؛
4.    شرکت هواپیمایی؛
5.    فاصله مبدأ تا مقصد.

معرفی فرودگاه شهید دستغیب شیراز

فرودگاه شهید دستغیب شیراز ازجمله فرودگاه‌های بسیار مجهز و مناسب کشور است که حجم زیاد مسافران داخلی و خارجی باعث به‌روزشدن تجهیزات و امکانات این فرودگاه شده است. از این فرودگاه به بیش از 35 مقصد، روزانه  120 پرواز داخلی و 10 پرواز خارجی انجام می‌شود و چهارمین فرودگاه‌ پرتردد کشور شناخته شده است.
فرودگاه شهید دستغیب دارای امکاناتی همچون سالن CIP و VIP ، پارکینگ، رزرواسیون هتل، باجه ارزی، غرفه‌های خوراکی و سوغاتی و غیره است.

ایرلاین‌هایی که در این مسیر پروازی فعالیت دارند

به‌علت توریست‌پذیر‌بودن شهر شیراز، ایرلاین‌های بزرگ ایرانی و خارجی در این مسیر پروازی فعالیت دارند. ایرلاین‌های ایرانی شامل آتا، اترک، کاسپین، ایران ایر، ایران ایرتور، هواپیمایی نفت ایران، آسمان، کیش ایر، ماهان، معراج، قشم، ساها، سپهران، تابان و زاگرس می‌شود.
ایرلاین‌های خارجی نیز شامل ایرعربیا، سلام ایر، ترکیش، فلای دبی، قطری و کرندون ایرلاینز می‌شود.

مسیرهای پرتردد پرواز شیراز

روزانه پروازهای متعددی در آسمان شیراز انجام می‌شود که در ادامه به معرفی پرترددترین مسیرهای پروازی شیراز می‌پردازیم.

بلیط هواپیما مشهد شیراز

کلان شهر بزرگ مشهد دارای مسافران ورودی و خروجی زیادی است که روزانه مسافران زیادی به مقصد آن سفر کرده و همچنین از مبدأ آن به مکان‌های دیگر سفر می‌کنند. شیراز یکی از شهرهای محبوب مشهدی‌ها است که تقاضا بلیط هواپیما مشهد شیراز را بسیار بالا برده است.
مسافران برای سفر به شیراز می‌توانند انواع بلیط هواپیما، را خریداری کنند؛ هم در روز های سفر بلیط لحظه آخری احتمال دارد گیرتان بیاید، هم چارتر کننده ها در مسیر مشهد شیراز فعالیت میکنند و هم بلیط سیستمی مشهد شیراز را می‌توانید خریداری کنید. هر بلیط هواپیما با توجه به قانون ایرلاین‌ها یا چارترکنندگان به فروش می‌رسد. در این بین بلیط لحظه آخری ازجمله گزینه‌هایی است که مسافران نباید هیچ‌گاه از آن غافل شوند؛ زیرا قیمت‌های آن در برخی از زمان‌ها بسیار ارزان‌تر از انواع دیگر بلیط هواپیما است.

بلیط هواپیما بندرعباس شیراز

بندرعباس و شیراز ازجمله شهرهای جنوبی ایران هستند که اهمیت بسیاری ازلحاظ گوناگون دارند و به‌علت حجم بالای مسافران، پروازهایی روزانه در آسمان آن‌ها برقرار است. پروازهای بندرعباس تا شیراز حدود یک تا یک و نیم ساعت طول می‌کشد که سرعت و راحتی هواپیما، مسافران را ترغیب کرده تا با خرید بلیط هواپیما بندرعباس شیراز خود را از این طریق به شیراز برسانند.
برای پرهیز از هزینه بیشتر از سوارشدن در کلاس پروازی بیزینس کلاس صرف‌نظر کنید چون باید بهای بیشتری بابت بلیط هواپیما بپردازید. در مقابل برای خرید ارزان بلیط هواپیما بهتر است انتخابتان کلاس پروازی اکونومی‌ باشد و قید انتخاب کلاس پروازی بیزینس را بزنید.

بلیط هواپیما تهران شیراز

از مبدأ تهران روزانه پروازهای زیادی به مقاصد گوناگون انجام شده و مسافران تهرانی به دلایل متعددی از تهران خارج می‌شوند. یکی از مقاصدی که تهرانی‌ها زیاد به آن مسافرت می‌کنند، شهر زیبای شیراز است. خرید بلیط هواپیما تهران شیراز، آن‌ها را آسوده‌خاطر به مقصد می‌رساند تا سریع به اهداف سفر خود برسند.
زمانی که به‌تنهایی سفر می‌کنید، محدودیتی در انتخاب و خرید بلیط هواپیما ندارید؛ اما اگر کودکی خردسال همراه دارید و به دنبال سفر مقرون‌به‌صرفه هستید، پرواز سیستمی مناسب شما است؛ زیرا قیمت صندلی نوزاد و کودک در بلیط سیستمی کمتر از بزرگ‌سال فروخته می‌شود.

بلیط هواپیما تبریز شیراز

بین دو شهر تبریز و شیراز مسافت تقریباً طولانی وجود دارد که مسافران زیادی ترجیح می‌دهند به جای پیمودن این مسیر طولانی با وسایل نقلیه دیگر و خستگی‌های موجود در راه به سراغ خرید بلیط هواپیما تبریز شیراز می‌روند.
یکی از گزینه‌های مسافران برای خرید بلیط هواپیما، روش اینترنتی است؛ زیرا در خرید آنلاین انتخاب‌های بیشماری از پروازهای گوناگون دارند و می‌توانند اطلاعات پروازی را مشاهده کنند. سایت ره بال آسمان شما را در خرید ارزان بلیط هواپیما تبریز شیراز همراهی می‌کند. فروش بی‌واسطه بلیط هواپیما از افزایش مجدد قیمت‌ها جلوگیری می‌کند و همچنین در دوره‌های زمانی با ارسال کدهای تخفیف، مسافران می‌توانند خریدی ارزان داشته باشند.

مسیرهای خارجی به مقصد شیراز

از مبدأ شیراز نیز چندین پرواز بین‌المللی انجام می‌شود که شامل شیراز استانبول، شیراز دوحه، شیراز مسقط، شیراز نجف، شیراز دبی و شیراز کویت می‌گردد.

بلیط هواپیما شیراز را از چه سایتی می‌توان به‌صورت آنلاین خرید؟

 معتبرترین سایت خرید آنلاین بلیط ارزان هواپیما شیراز

سایت ره بال آسمان در خدمت تمامی مسافران است که قصد سفر به شهر شیراز را دارند تا بتوانند انواع بلیط هواپیما شیراز مانند: بلیط سیستمی شیراز، بلیط چارتر شیراز و بلیط لحظه آخری شیراز را به‌آسانی و اینترنتی بخرند. ره بال آسمان با پشتوانه چندین‌ساله خود در زمینه هواپیمایی و گردشگری، در کنار مسافران است تا خریدی امن، مطمئن و ارزان را امتحان کنند.
منبع: ره بال آسمان (rahbal.com)