آفتاب

معرفی انواع نرده راه پله و حفاظ روی دیوار صنایع فلزی کاوهامروزه نرده ها کارکردهای بسیاری در ساخت و ساز ساختمان‌ها و محوطه‌سازی پیدا کرده اند. تا جایی که حتی از آن‌ها به عنوان حفاظ نیز استفاده می‌شود.

این تجهیزات که از انواع فلزات و دیگر مواد اولیه ساخته می‌شوند، استحکام بسیار بالایی داشته و بسیار ایمن و کارآمد هستند. از میان انواع نرده‌ها می‌توان به مدل‌های زیر اشاره کرد.
•    نرده فلزی
•    نرده استیل
•    نرده شیشه‌ای
•    نرده چوبی
•    نرده پلکسی

عکس نرده پله 
عکس نرده پله

می توانید با مراجعه به سایت صنایع فلزی کاوه تمامی حفاظ ها را مشاهده کنید. در ادامه مطالب بیشتری را در خصوص نرده فلزی، کاربردها و نکات مربوط به آن ارائه می‌کنیم.
انواع نرده راه پله 
انواع نرده راه پله

انواع کاربردهای نرده فلزی را بشناسید

نرده‌های فلزی کاربردهای مختلفی دارند. تنوع در کاربرد این نرده باعث می‌شود که به شکل‌های متنوع و با طراحی خاصی تولید شود. نوع رنگ آمیزی و استحکام از دیگر مباحثی هستند که در این نوع نرده‌ها با انواع دیگر متفاوتند. مهم‌ترین کاربردهای نرده‌های فلزی عبارتند از:
•    نرده راه پله
•    نرده حفاظ روی دیوار
•    نرده فلزی بالکن و تراس
•    نرده فضای سبز و محوطه سازی
•    نرده برای ایجاد مسیر تشکیل صف
•    نرده‌ها در معابر پیاده رو و خیابان ها
در ادامه قصد داریم دو مورد از مهم‌ترین موارد این لیست یعنی «نرده راه پله» و «حفاظ روی دیوار» را با دقت و جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

نرده راه پله فلزی چیست؟

همانطور که پیش تر گفتیم، نرده ها از مواد اولیه مختلفی تولید می‌شوند. یکی از پرکاربردترین این نرده ها نرده‌ی فلزی‌ست که به عنوان نرده پله در فضاهای باز و بسته به کار می‌رود. نرده راه پله فلزی به دلیل کارآیی بالا، تنوع و زیبایی‌اش در مکان‌های مختلفی قابل استفاده است و می‌توان در ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری و آموزشی از آن استفاده کرد.

نرده فلزی پله
نرده فلزی پله

استفاده از نرده فلزی مزایای مختلفی دارد که در بخش بعد به آن‌ها خواهیم پرداخت. برای مشاهده تمامی مدل ها به سایت www.sfkaveh.com مراجعه کنید.

مزایای استفاده از نرده راه پله

نرده راه پله با توجه به ساختار و موادی که در ساخت آن استفاده شده‌اند می‌تواند مزایای مختلفی داشته باشد. نرده فلزی مزیت‌های متعددی دارد که در زیر برجسته‌ترین آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

نرده محافظ پله
نرده محافظ پله

•    استحکام: نرده راه پله فلزی یکی از محکم‌ترین انواع نرده‌هاست. در استفاده از این نرده می‌توانید مطمئن باشید در صورت نصب صحیح و اصولی هیچ آسیبی به نرده وارد نخواهد شد و این موضوع سبب افزایش امنیت افراد می‌شود.
•    دوام و ماندگاری: این نرده‌ها به دلیل رنگ‌آمیزی کوره‌ای دوام بسیار بالایی داشته و طول عمرشان بسیار  زیاد است. چرا که به ندرت زنگ زده و دچار آسیب می‌شوند.
•    رنگ های زیبا و امکان انتخاب آن‌ها: یکی از مزایای بسیار جالب توجه نرده های راه پله امکان انتخاب رنگ آن توسط مشتری است. این تجهیزات در رنگ‌بندی‌های مختلفی تولید می‌شوند. همین مسئله سبب می‌شود بتوانند پاسخگوی نیاز افرادی با سلیقه‌های مختلف باشند. همچنین به دلیل این تنوع رنگ شما به راحتی می‌توانید نرده‌ای متناسب با معماری و طراحی خارجی و داخلی ساختمان خود پیدا کنید.
•    مقرون به صرفه: این نرده‌ها نسبت به بسیاری دیگر از نرده‌های موجود در بازار از نظر اقتصادی به صرفه بوده و قیمت مناسبی دارند.
•    طراحی‌های خاص و منحصر به فرد: تنوع در تولید نرده‌ها و وجود انواع مختلف آن‌ها باعث می‌شود این تجهیزات در طرح‌های متنوعی قابل تهیه باشند. استفاده از طرح‌های فرفورژه و کمک گرفتن از تکنولوژی CNC باعث شده است نرده‌هایی با بهترین و جذاب‌ترین طراحی‌ها داشته باشیم که وجود آن‌ها در فضای راه پله و خانه زیبایی منحصر به فردی به محیط می‌بخشد.

حفاظ (حفاظ روی دیوار)

رنگ نرده آهنی روی دیوار 
رنگ نرده آهنی روی دیوار
گفتیم یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهم نرده های فلزی، ساخت حفاظ است. البته حفاظ ها از همان ساختار رایج نرده ها تبعیت نمی‌کنند و در ساخت آن‌ها تفاوت‌هایی با نرده وجود دارند. اما در حالت کلی این تجهیزات نیز از کنار یکدیگر قرار گرفتن الگوهای تکرارشونده از طرح‌هایی با قطعات فلزی تشکیل می‌شوند.
حفاظ‌های آهنی از مهم‌ترین و پرکاربرترین انواع حفاظ هستند. تمایل افراد مختلف به استفاده از حفاظ تولیدکنندگانی نظیر صنایع فلزی کاوه را بر آن داشته است تا بهترین و محکم‌ترین انواع نرده حفاظ‌ها را به شکل‌های مختلفی تولید کرده و در اختیار خریداران قرار دهند.
حفاظ لیلیوم 
حفاظ لیلیوم

چرا باید از حفاظ روی دیوار استفاده کنیم؟

استفاده از حفاظ روی دیوار یکی از راه‌های بسیار پرکاربرد برای ایجاد امنیت محوطه‌های مختلف است. مهم نیست می‌خواهید محیط یک ساختمان را امن کنید یا محوطه‌ی یک شرکت یا کارخانه را، استفاده از نرده روی دیوار یکی از راه‌های بسیار مناسب برای این کار است.

 ساخت حفاظ روی دیوار 
ساخت حفاظ روی دیوار

حفاظ در شکل‌های مختلف و با طرح‌های متنوعی تولید می‌شود. از جمله مهم‌ترین طرح‌هایی که در ساخت حفاظ پیاده می‌شود می‌توان به حفاظ نیزار، حفاظ بوته‌ای و حفاظ لیلیوم اشاره کرد. اما یکی دیگر از مهم‌ترین و پرکاربردترین انواع حفاظ که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهید شد، حفاظ شاخ گوزنی ست.
 قیمت نرده حیاط 
قیمت نرده حیاط

اما پیش از بررسی این حفاظ بیایید دقیق تر به حفاظ روی دیوار داشته باشیم.

درباره حفاظ روی دیوار بیشتر بدانید

حفاظ روی دیوار برای ایجاد امنیت بیشتر نیاز به استحکام بالایی دارد. به همین منظور استفاده از فلز و میلگرهایی با قطر مناسب از ملزومات ساخت یک حفاظ استاندارد است. علاوه بر این مسئله می‌توان به نصب این حفاظ‌ها به عنوان مهم‌ترین بخش ایجاد امنیت اشاره کرد. چرا که نصب غیرصحیح و غیراصولی می‌تواند باعث شود افراد بتوانند به راحتی آن را جدا کرده و حتی فکر به سرقت بردن خود حفاظ‌ها به سرشان بزند.

 عکس نرده روی دیوار حیاط 
عکس نرده روی دیوار حیاط
 رنگ حفاظ دیواری 
رنگ حفاظ دیواری
حفاظ‌ها در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند. البته به دلیل رنگ آمیزی الکترواستاتیک این تجهیزات از بابت این‌که در فضای بیرون قرار دارند نگرانی‌ای ایجاد نمی‌شود و این حفاظ‌ها به شدت در برابر رطوبت و شرایط جوی مقاوم بوده و دچار زنگ زدگی نمی شوند.

حفاظ شاخ گوزنی یکی از محبوب‌ترین حفاظ‌های روی دیوار

 رنگ حفاظ شاخ گوزن 
رنگ حفاظ شاخ گوزن

انواع حفاظ روی دیوار را معرفی کردیم و گفتیم در بین آن‌ها حفاظ شاخ گوزنی به عنوان یکی از پرفروش‌ترین‌ها شناخته می‌شود. علت این امر مزایای بسیار زیاد و ویژگی‌های مثبت آن است که کمی بعدتر به آن‌ها خواهیم رسید.
 نرده شاخ گوزنی
نرده شاخ گوزنی

حدس زدن دلیل نام گذاری این حفاظ بسیار آسان است. این حفاظ از الگوهای تکرارشونده‌ای تشکیل می‌شود که به کمک میلگردهای فلزی ایجاد شده و در کنار یکدیگر فضایی زیبا را تشکیل می‌دهند. همچنین این نوع ساختار باعث تراکم و در هم تنیدگی قطعات حفاظ شده و عبور از آن را بدل به امری محال می‌کند.
 مدل شاخ گوزنی 
مدل شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی و مزایای آن

حفاظ شاخ گوزنی همچون دیگر انواع حفاظ مزیت‌های متعددی دارد که در زیر آن‌ها را مرور می‌کنیم.
•    دوام و استحکام بالا: این حفاظ به دلیل ساخته شدن از مواد اولیه با کیفیت استحکام قابل قبولی داشته و به راحتی قابل نفوذ و جدا شدن نیست.
•    تنوع رنگ و رنگ کوره‌ای: استفاده از رنگ کوره‌ای در ساخت این حفاظ خود عامل دیگری در افزایش کیفیت آن است. این نوع رنگ باعث می‌شود تا قطعات فلزی در فضای باز دچار زنگ زدگی نشده و ماندگاری بیشتری داشته باشند.
•    امکان تعیین ابعاد: حفاظ شاخ گوزنی را می‌توانید در ابعاد مختلفی تهیه کنید. طول این حفاظ می‌تواند برای تناسب آن با طول دیوار تغییر کند. همچنین می‌توانید با توجه به نیاز خود ارتفاع خاصی را برای آن سفارش دهید و از سوی دیگر تراکم آن را نیز می‌توانید تعیین کنید تا به شکل انبوه‌تری ساخته شود.

 شاخ گوزني
شاخ گوزني
 مدل نرده حفاظ شاخ گوزنی
مدل نرده حفاظ شاخ گوزنی

سفارش انواع نرده و حفاظ

برای داشتن نرده و حفاظی با کیفیت بهتر است به سراغ تولیدکنندگان مطرح و شناخته شده‌ی این تجهیزات بروید. همچنین توصیه می‌شود نصب حفاظ و نرده را به خود این مجموعه‌ها بسپرید. چرا که با توجه به سابقه و تجربه‌ی درخشان و به کارگیری نیروهای کارآزموده و با تجربه می‌توانند حفاظ را به بهترین و با دوام‌ترین شکل نصب کنند.
شماره تماس: 021284270

وبگردی