آفتاب

فروشگاه کاربینان، فروشگاه تخصصی کسب و کارهافروشگاه آنلاین کاربینان در یک حوزه کاملا تخصصی مدیریت بازاریابی و فروش و توسعه کسب و کار فعالیت می کند.

فروشگاه کاربینان که در یک حوزه کاملا تخصصی مدیریت بازاریابی و فروش و توسعه کسب وکار فعالیت می کند. این فروشگاه آنلاین از سال ۱۳۹۵ راه‌اندازی و اقدام به فروش و توزیع کتاب و محصولات آموزشی در زمینه مدیریت، کتابهای بازاریابی و فروش، برندسازی، تبلیغات، بازاریابی دیجیتال، کارآفرینی و مدیریت کسب و کار و موفقیت با هدف ترویج آموزش و در دسترس قرار گرفتن منابع در سطح کشور نمود. چشم انداز کاربینان، تبدیل شدن به بزرگترین مرکز و مرجع مدیریت بازاریابی و فروش و عرضه کتاب ها و منابع اصلی، ویدیوهای آموزشی و محصولات مرتبط با این حوزه است. یقینا هدف بخش فروشگاهی، ارایه کتاب ها با محتوای ارزشمند و ترجمه‌های با کیفیت است. برنامه بعدی این واحد، طراحی و ارایه قالب های آماده مدیریتی از جمله برنامه بازاریابی و پیش بینی فروش با فرمت های عمومی مثل اکسل و پاورپوینت است تا استفاده از آنها برای همگان آسان باشد.
کتاب های بازاریابی و فروش
همانطور که انتظار می رفت ارزیابی اطلاعات حاکی از علاقه مندی و استقبال مخاطبان و بازدیدکنندگان به مباحث حوزه بازاریابی و فروش و روند رو به رشد آن است. دلیل آن انباشتگی و اشباع اکثر بازارها در ایران و فشردگی رقابت بین کسب و کارها می باشد که ضرورت آموزش در حوزه بازاریابی و فروش و کسب و کار را در ذهن صاحبان کسب و کار و مدیران مربوطه چند برابر می کند.

معرفی 5 کتاب پرفروش و ضروری در بازاریابی و فروش

1 – کتاب اصول بازاریابی

کتاب اصول بازاریابی فیلیپ کاتلر ترجمه پارسائیان ترجمه ویرایش پانزدهم از عنوان اصلی Principles of Marketing چاپ ۲۰۱۶ است. این کتاب آخرین ترجمه فارسی موجود از کتاب اصول بازاریابی فیلیپ کاتلر و گری آرمسترانگ است که توسط دکتر علی پارسائیان ترجمه و در دو جلد منتشر شده است. این کتاب که توسط یکی از بهترین و برجسته ترین اساتید بازاریابی جهان یعنی فیلیپ کاتلر نوشته شده، رتبه ی نخست کتاب درسی این رشته را در همه ی دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است. مفاهیم نظری، مثال ها و داستان های کتاب فرصت مناسبی برای افزایش دانش، بینش و توانمندی ارزش آفرین همه ی علاقه مندان به حوزه بازاریابی و کسب و کار است. کتاب اصول بازاریابی فیلیپ کاتلر ترجمه پارسائیان با عنوان کتاب اصول بازاریابی پارسائیان نیز شناخته شده است.
 کتاب اصول بازاریابی

2 – کتاب مدیریت بازاریابی

کتاب مدیریت بازاریابی فیلیپ کاتلر نه فقط معتبرترین کتاب مرجع دانشگاه های جهان است بلکه بهترین مرجع اصول و تکنیک های کاربردی بازاریابی است که فعالین این حوزه می توانند از آن استفاده کنند. این کتاب به بیش از ۲۰ زبان زنده جهان ترجمه شده و در ۵ بخش و ۲۴ فصل به شیوه ای که کمتر می توان در کتب دیگر یافت ارایه شده است. استقبال از کتاب اصول بازاریابی نوشته فیلیپ کاتلر و گری آرمسترانگ، موید نیاز دانش پژوهان کشورمان به کتابی مرجع در حوزه بازاریابی بوده است. از این رو مترجم علی رغم پاره ای از محدودیت ها کتاب مدیریت بازاریابی که از معتبرترین و جامع ترین آثار در حوزه مدیریت بازاریابی است اقدام نمود. این کتاب نوشته اندیشمند معاصر رشته بازاریابی یعنی فیلیپ کاتلر است و در واقع مکمل کتاب اصول بازاریابی ایشان است.

3 – کتاب رفتار مصرف کننده

کتاب رفتار مصرف کننده سولومون را ورق بزنید. از ساختار شکلی و محتوایی کتاب شگفت زده خواهید شد. «رفتار مصرف کننده» در اوج دانایی و ظرافت هنری این نویسنده چیره دست در قالب واژگان، عبارات، جداول، اشکال و نمودارها، پنجره ها و دریچه های  مختلف به زیبایی آراسته شده است. بعد ذهن زیبا، منطقی و پر انسجام مایکل سولومون را تحسین خواهید کرد که کتاب حجیم رفتار مصرف کننده را چطور با محتوای جالب و جذاب تدوین کرده که تا ساعت ها می توان آن را خواند و لذت برد بی آنکه خستگی و کم حوصله گی که نوعی بیماری «عصر دیجیتالیسم» است ظاهر شود.
سولومون در این کتاب نشان می دهد که یک بازاریاب حرفه ای تمام عیار است. این کتاب برای مدیران به ویژه مدیرعامل، مدیران بازاریابی و فروش و مدیران تبلیغات، چارچوبهای دانشی و بینشی دلنشینی مهیا کرده است. مدیران شرکتها و موسسات که علاقه مند رقابت در بازار هستند و می خواهند قدرت عمل را در دست بگیرند با مطالعه این کتاب احساس برتری محسوسی خواهند کرد.
 کتاب مدیریت بازاریابی

4- کتاب تحقیقات بازاریابی

کتاب تحقیقات بازاریابی مالهوترا که شاخص ترین اندیشمند در حوزه تحقیقات بازاریابی جهان است تهیه شده که خود گویای توانمندی ایشان در این حوزه از مدیریت بازاریابی است. این کتاب ترجمه ویرایش سوم عنوان اصلی کتاب Basic marketing research است که توسط دکتر کامبیز حیدرزاده و دکتر بهار تیمور پور ترجمه گردیده است. عده ای معتقدند شاید بزرگترین آسیب در مسیر توسعه «تحقیقات بازاریابی» در ایران عدم توانایی در اجرای آن باشد! چون افراد کار بلد یعنی متخصص در این حوزه به ندرت یافت می شوند.
چون اغلب مجریان تحقیقات بازاریابی در ایران همچون دندانسازان تجربی در حین انجام پروژه ها چیزی آموخته اند نه مبتنی بر رویه های درست علمی، چون اغلب این افراد به راحتی طرح پیشنهادی تحقیقات بازاریابی ارایه می دهند، بدون اینکه از درخواست طرح تحقیقات (RFP) مطلع باشند و ده ها دلیل دیگر. مطالعه ی کتاب تحقیقات بازاریابی مالهوترا را به همه ی علاقه مندان حوزه بازاریابی که می خواهند آموزه های خود را از معتبرترین اساتید جهان داشته باشند، توصیه می کنیم فارغ از اینکه در کدام کسب و کار مشغول فعالیت هستند یا تمایل دارند که وارد کسب و کار جدیدی شوند.

5 – کتاب استراتژی بازاریابی

آشنایی اولیه با مدیریت استراتژیک و مدیریت بازاریابی در بهره برداری نظری و عملی کتاب استراتژی بازاریابی واکر موثر است. می بایست تجربیات، آموخته ها و مطالعات در سطح دوره های مقدماتی را با استفاده از این کتاب ترکیب نموده و نگرشی یکپارچه برای فراگیری موضوعات پیشرفته بازاریابی فراهم آورد. کتاب استراتژی بازاریابی واکر به عنوان سنگ زیربنا برای دوره های پیشرفته و دوره های کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی و مدیریت اجرایی و دکترای مدیریت بازاریابی طراحی شده است.
کتاب استراتژی بازاریابی واکر از کلیه تحقیقات اصیل پژوهشگران، تجربیات مفید کارآفرینان، برنامه های موفق مدیران استراتژیک بازاریابی و طرح های موثر مشاوران و موسسات صنعتی و خدماتی بهره گرفته است تا بتوان الگویی جامع و کاربردی از مدیریت استراتژیک بازاریابی و استراتژی های بازاریابی برای مشارکت در دنیای واقعی فراهم آورد.
کتاب استراتژی بازاریابی با رویکردی تصمیم محور که به کتاب استراتژی بازاریابی واکر مشهور شده است شامل ۴ بخش و ۱۲ فصل است. کتاب نوشته اورویل سی. واکر و ترجمه ویراست چهارم عنوان اصلی کتاب Marketing Strategy: A decision focoused approach می باشد. دکتر سید محمد اعرابی عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی زحمت ترجمه کتاب را متقبل شده است.
وبگردی