آفتاب

هر آنچه که باید درباره آزمون ناتی به عنوان یک عامل تعیین‌کننده برای مهاجرت به استرالیا بدانیدبا سخت شدن شرایط زندگی در ایران بسیاری از افراد نسبت به مهاجرت اقدام می‌کنند. برخی از کشورهای دنیا مثل استرالیا مقصد بهتری برای مهاجرت ایرانیان هستند.

مهاجرت به کشور محبوب استرالیا

با سخت شدن شرایط زندگی در ایران بسیاری از افراد نسبت به مهاجرت اقدام می‌کنند. برخی از کشورهای دنیا مثل استرالیا مقصد بهتری برای مهاجرت ایرانیان هستند. بیشتر دانشجویان ایرانی علاقه دارند تا تحصیلات خود را در کشور استرالیا ادامه دهند. همچنین بسیاری از افراد دوست دارند که از طریق کار و ثبت شرکت به استرالیا مهاجرت کنند و زندگی خود را در این کشور ادامه دهند.

 مهاجرت به استرالیا 
کشور استرالیا نیز شرایط مختلفی را برای وورد مهاجرین قرار داده تا افراد بتوانند به این کشور مهاجرت موفق داشته باشند. اداره مهاجرت استرالیا با توجه به شرایط متقاضیان امتیازاتی را به آن‌ها می‌دهد که به نوعی شانس افراد را برای موفقیت تعیین می‌کند. شرایط سنی، مدرک تحصیلی و مدرک زبان سه عامل تعیین کننده در امتیاز متقاضیان است. در این مطلب قصد داریم یکی دیگر از موارد مهم در افزایش امتیاز مهاجرت به استرالیا را معرفی کنیم.

آزمونی که امتیاز مهاجرت شما را افزایش می‌دهد

آزمون ناتی یا NATTI یک آزمون زبان است که توسط دولت استرالیا طراحی شده است. این آزمون تسلط متقاضی بر زبان انگلیسی نسبت به زبان مادری را مورد سنجش قرار می‌دهد.  با شرکت کردن در این آزمون می‌توانید 5 امتیاز به امتیاز کلی پرونده مهاجرتی خود اضافه کنید که شانس مهاجرت موفق شما را به شدت افزایش می‌دهد. اما شرکت کردن در آزمون تنها کافی نیست و باید نمره قبولی در امتحان را کسب کنید.
فرقی نمی‌کند که چه روشی را برای مهاجرت خود به کشور استرالیا انتخاب کرده‌اید، بلکه آزمون ناتی می‌تواند برای موفقیت شما موثر باشد. حتی کاربرد آزمون ناتی فقط برای مهاجرت به اقامت استرالیا محدود نشده و مترجمان رسمی می‌تواند با این مدرک  مجوز رسمی برای ترجمه دریافت کنند.

مهاجرت به استرالیا 

شرایط آزمون ناتی در بحران کرونا

برای اینکه 5 امتیاز خود را به دست بیارید، باید حداقل 63 نمره از 90 نمره کلی آزمون را کسب کنید. شرایط شرکت در آزمون دچار تغییراتی شده است. پس از شیوع ویروس کرونا و برهم خوردن نظم جهان، کشور استرالیا نیز از این ویروس در امان نماند و به وضعیت فوق العاده در آمد. در چنین شرایطی طبیعی است که نحوه برگزاری آزمون ناتی نیز دچار تغییر شود.
برای حفظ جان داوطلبان آزمون و رعایت اصول بهداشتی، امکان برگزاری آزمون آنلاین ناتی فراهم شد. از 30 دسامبر 2020 است که شیوه آنلاین جایگزین شیوه حضوری شده و تا نرمال شدن شرایط آزمون ناتی به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.
با شیوه آنلاین شرکت کردن در آزمون بسیار ساده‌تر شد و دیگر نیازی نیست که به مراکز حضوری برای آزمون مراجعه کنید. حالا هر کس هر جای دنیا که باشد به وسیله یک کامپیوتر و اینترنت می‌تواند در آزمون ناتی شرکت کند.

قوانین و هزینه شرکت کردن در آزمون ناتی

برای ثبت نام اولیه و ایجاد پروفایل نیازی به پرداخت هزینه خاصی ندارید. در این مرحله باید اندکی صبر کنید که سازمان برگزاری آزمون ناتی با شما ارتباط برقرار کند. پس از انجام این کار و مراحل اولیه باید نسبت به پرداخت هزینه آزمون اقدام کنید. هزینه مورد نیاز برای شرکت در آزمون ناتی CCL 800 دلار استرالیا است که باید نرخ روز ارز را مد نظر قرار دهید.

 مهاجرت به استرالیا 

قوانینی که باید رعایت کرد

آزمون آنلاین ناتی به صورت کاملا اینترنتی و به کمک کامپیوتر انجام خواهد شد. سازمان ناتی شرایطی را قرار داده تا از سودجویی و تقلب برخی افراد در حین آزمون جلوگیری کرد. اگر قصد شرکت در آزمون آنلاین ناتی را دارید باید این قوانین را بشناسید و نسبت به رعایت کردن آن وظیفه شناس باشید.
•    استفاده از وسایل هوشمندی مجاز است که دارای میکروفون و دوربین وبکم باشند، به همین دلیل می‌توانید از انواع لپ تاپ و موبایل هوشمند برای شرکت در آزمون استفاده کنید ( توصیه می‌شود که از لپ تاپ و یک هدفون مناسب کمک بگیرید)
•    قبل از آزمون هویت داوطلب به طور کلی بررسی می‌شود، به طور مثل باید پاسپورت خود را مقابل دوربین قرار دهید
•    توجه داشته باشید که فیلم آزمون شما به طور کامل ضبط می‌شود و مورد بررسی هیئت ناظر آزمون ناتی قرار می‌گیرید، پس از انجام هرگونه عمل غیر مجاز در طول آزمون خودداری کنید
•    فقط استفاده از یک وسیله برای آزمون مجاز است و اگر داوطلب دستگاه دیگری در اختیار داشته باشد به منزله تقلب است
•    اگر در هر مرحله‌ای ناظر آزمون نسبت به عملکرد شما دچار شک و تردید شود، فورا آزمون را متوقف می‌کند
•    قبل از شروع آزمون باید مکان مورد نظر خود را نشان دهید که عاری از هرگونه عامل حواس‌پرتی یا سر و صدای اضافه باشد

نحوه برگزاری آزمون ناتی چگونه است؟

آزمون ناتی به صروت کتبی و شفاهی برگزار شده و دو مکالمه به زبان فارسی و انگلیسی در آن وجود دارد. برای شرکت در آزمون باید از نرم افزار ماکروسافت تیمز(MICROSOFT TEAMS)  استفاده کنید. توجه داشته باشید که هر مکالمه 45 امتیاز دارد که نباید نمره شما در هر کدام کمتر از 29 باشد.
برای اینکه نمره آزمون خود را افزایش دهید باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید. در ترجمه خود دقت کنید و نباید بخشی از مکالمه را حذف کنید. همچنین از اضافه گویی پرهیز کنید. توجه داشته باشید که تردید یا تپق زدن تاثیر بدی روی نمره شما می‌گذارد، پس سعی داشته باشید که ترجه خود را به صورت روان انجام دهید. استفاده از اصطلاحات و لغات مناسب نیز امتیاز مثبتی برای شما خواهد بود.

استفاده از وکیل مهاجرتی برای مهاجرت به استرالیا

برای اینکه یک مهاجرت موفق به کشور استرالیا داشته باشید، بهتر است که از یک وکیل مهاجرتی کمک بگیرید. وکلای مهاجرتی از کلیه چالش‌های مهاجرتی شناخت دارند و راهنمای بسیار خوبی برای شما خواهند بود. فرقی نمی‌کند که چه روشی را برای مهاجرت خود انتخاب کردید؛ زیرا وکلای مهاجرت به استرالیا از تمامی شرایط مهاجرت به این کشور آگاه هستند.

 مهاجرت به استرالیا 
اگر نگران هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا هستید، از موسسه مهاجرتی ویزاپیک کمک بگیرید. تیم وکلای ویزاپیک با یک هزینه کاملا مقرون به صرفه کلیه مراحل مهاجرت شما را پیگری خواهند کرد. پس اگر قصد یک مهاجرت موفق به کشور استرالیا را دارید و نگران هزینه وکیل هستید، وکلای باتجربه ویزاپیک کمک بزرگی برای شما خواهند بود. تیم ویزاپیک از اولین مرحله مهاجرت و تا زمانی که پای شما روی خاک استرالیا قرار بگیرید، همراهتان هستند.
وبگردی