آفتاب

درباره کاشت مو و مزوتراپی بیشتر بدانیدخداوند زیباست و زیبایی ها را دوست دارد. سرشت بشر نیز اینگونه است که زیبایی را دوست دارد. زیبایی جنبه های مختلفی دارد. داشتن موهای پرپشت، ابروهای زیبا و پرپشت و نیز داشتن ریش های زیبا و پرپشت در آقایان از مهمترین وجوه زیبایی است. به همین دلیل امروزه کاشت مو، کاشت ابرو، کاشت ریش و نیز مزوتراپی توجه زیادی را به خود جلب کرده اند.

درباره کاشت مو و مزوتراپی بیشتر بدانید

خداوند زیباست و زیبایی ها را دوست دارد. سرشت بشر نیز اینگونه است که زیبایی را دوست دارد. زیبایی جنبه های مختلفی دارد. داشتن موهای پرپشت، ابروهای زیبا و پرپشت و نیز داشتن ریش های زیبا و پرپشت در آقایان از مهمترین وجوه زیبایی است. به همین دلیل امروزه کاشت مو، کاشت ابرو، کاشت ریش و نیز مزوتراپی توجه زیادی را به خود جلب کرده اند.

کاشت مو

همانطور که اشاره شد یکی از ابعاد مهم زیبایی در انسان داشتن موهای زیبا و پرپشت است که گاهی متاسفانه به دلایل مختلفی از جمله عوامل ژنتیکی و عدم مراقبت درست از موها و یا استفاده از شوینده ها و شامپوهای نامناسب باعث ریزش موها و کم پشت شدن مو می شود. خوشبختانه کاشت مو از سالیان سال تاکنون رواج داشته  و در طول سالها و دهه های اخیر بارها دچار تغییر و دگرگونی شده و تجهیزات، تکنیک ها و روش های مختلفی برای آن ارائه شده است. اگرچه امروزه کلینیک های زیبایی زیادی خدمات مختلفی در جهت کاشت مو و زیبایی انجام داده و روشها و تکنیک ها و تجهیزات متنوعی برای این منظور وجود دارند، اما باید توجه داشت که برای انجام این مهم به کلینیک های معتبری که از روشهای و تجهیزات مدرن و پیشرفته استفاده می کنند مراجعه کرد. باید توجه داشت که با مراجعه به موقع به کلینیک تخصصی کاشت مو از معاینه و کمک متخصصین و پزشکان حرفه ایی در این زمینه بهره مند شد. گاهی کاشت مو تنها راه درمان نیست و می توان به کمک داروهای مختلف ریزش مو و مشکلات دیگر مو را برطرف کرد.

کاشت مو 
کاشت مو وزیبایی

کاشت ابرو

بی گمان یکی از مهمترین جنبه های زیبایی در چهره ی افراد داشتن ابروهای زیبا و پرپشت است. امروزه افراد زیادی از جمله مدل ها و بازیگران و افراد مشهور در جهت زیبایی بیشتر خود اقدام به کاشت ابرو می نمایند. امروزه مانند گذشته ابروهای باریک جذابیتی ندارد و اکثر افراد برای داشتن ابروهای پرپشت اقدام به کاشت ابرو می کنند. اگرچه تاتو و هاشور می تواند روشی برای داشتن ابروهای پرپشت باشد اما در واقع با این روش ها نه تنها به حالت اول باز نمی گردد بلکه معایب زیادی مثل مصنوعی بودن ظاهر ابرو، محدود بودن مدل های ابرو، استفاده از رنگ های شیمیایی، درد و خطرات ناشی از انجام آن را برای ابرو داراست. بنابراین یکی از بهترین راه ها برای داشتن ابروهای پرپشت و زیبا، کاشت ابرو است.

کاشت ابرو 
کاشت ابرو

کاشت ریش

ریش و سبیل نماد مردانگی است و تا حدود زیادی جذابیت اقایان را تحت تاثیر قرار می دهد و کم مویی در این قسمت از بدن برای آنها خوشایند نیست. بنابراین کم مویی در ریش باعث ایجاد استرس و از دست رفتن حس اعتماد به نفس شده و آقایان را به سمت درمانهای دارویی و یا کاشت ریش سوق دهد.
اگرچه کاشت ریش کاملا شبیه کاشت مو است اما از حساسیت و دقت بسیار بالاتری برخوردار اسیت.

کاشت ریش 
کاشت ریش

مزوتراپی

گاهی اوقات برای رفع مشکل کم پشتی موها نیاز به کاشت مو نیست و این مشکل را می توان به کمک مزوتراپی بر طرف کرد. در این روش کاشت مو آنجا نمی گیرد بلکه مواد مغذی، آنزیم ها، ویتامین و برخی مواد معدنی دیگر که کمبود آنها منجر به ریزش موها شده اند، به کمک وسیله ای شبیه به آمپول تزریق می شود. توجه داشته باشد که مزوتراپی نیز باید در کلینیک های تخصصی و زیر نظر متخصصان حرفه ای این کار انجام گیرد تا بهترین اثر درمانی برای افراد حاصل شود. این روش برای کسانی توصیه می شود که به تشخیص متخصص پوست و مو، به دلیل کمبود مواد معدنی، ویتامین و دیگر مواد  مغذی مورد نیاز برای رشد فولیکول های مو، دچار ریزش مو شده اند. چرا که ممکن است در افرادی مثل خانم های باردار، کسانی که دچار فشارهای روحی شده اند و غیره دلیل ریزش مو کمبود این مواد نبوده و دلایل متفاوتی برای ریزش مو وجود داشته باشد. از این روش میتوان در مراحل  پیش از کاشت مو، بلافاصله بعد از انجام کاشت و نیز پس از کاشت مو بهره گرفت.

مزوتراپی 
مزوتراپی