آفتاب

تولید و ساخت تابلو برق در مجموعه اکباتان صنعت یارطراحی و ساخت تابلو برق یک کار تخصصی بوده و نیازمند دانش و تجهیزات با کیفیت و استاندارد است. این کار در مجموعه اکباتان صنعت یار در مراحل مشخص و با استفاده از متخصصان حرفه ای انجام می شود. نقشه کشی و بررسی مسائل فنی طرح با دقت و توجه ویژه ای در این مجموعه انجام می شود.

ساخت تابلو برق در اکباتان صنعت یار

طراحی و ساخت تابلو برق یک کار تخصصی بوده و نیازمند دانش و تجهیزات با کیفیت و استاندارد است. این کار در مجموعه اکباتان صنعت یار در مراحل مشخص و با استفاده از متخصصان حرفه ای انجام می شود. نقشه کشی و بررسی مسائل فنی طرح با دقت و توجه ویژه ای در این مجموعه انجام می شود.
در این مجموعه ابتدا بدنه اصلی تابلو برق ساخته می شود. بدنه با استفاده از فولاد ضد زنگ تولید می شود و ابعاد آن با توجه به محل نصب آن و چگونگی جانمایی تابلو مشخص می شود. شاسی و بدنه دو قسمت اصلی در تابلو برق است که اتصالات آن معمولا به وسیله پیچ و مهره انجام می شود. به منظور اتصال قطعات مختلف در ساخت تابلو برق از جوشکاری استفاده می شود که باعث مقاومت بیشتر آن می شود.
انجام رنگ کاری تابلو برق پس از برش کاری و جوشکاری آن و در مراحل مختلفی صورت می گیرد. در مجموعه اکباتان صنعت یار، رنگ کاری به گونه ای انجام می شود که سطح فلز دچار زنگ زدگی نشود. استفاده از فسفاته قبل از رنگ کاری در این مجموعه باعث عدم زنگ زدگی و عایق شدن فلز می شود. استفاده از رنگ و ضخامت رنگ مناسب نیز باعث می شود ماندگاری بدنه نیز بالا برود.
پس از رنگ کاری، قطعات تابلو بایستی بر روی به وسیله پیچ و مهره و یا پانچ متصل شوند. سپس قطعات الکتریکی با توجه به نوع تابلو برق و شکل طراحی آن داخل تابلو نصب می شوند.

عوامل موثر بر قیمت تابلو برق در اکباتان صنعت یار

قیمت تابلو برق با توجه به عوامل مختلفی محاسبه می شود. اندازه و ابعاد، میزان کیفیت تجهیزات اصلی و جانبی، هزینه ساخت تابلو برق و مونتاژ آن و... از عواملی هستند که بر قیمت این محصول در اکباتان صنعت یار موثر است.
ساخت تابلو برق                   

ساخت تابلو برق در اکباتان برق صنعت یار

در واقع مواد و متریال محفظه و بدنه ای که تجهیزات برقی در آن قرار می گیرد، از عوامل مهم و تاثیر گذار در قیمت تابلو برق است. تابلو برق ها معمولا از جنس های فلزی، استیل و پلاستیکی ساخته می شوند.
نوع کاربری تابلو برق نیز در قیمت آن موثر است. چرا که ابعاد و حجم تابلو با توجه به نوع کاربری و نیز محل مورد نظر مشخص می شود. تابلو برق های خانگی از برق سه فاز برای جانمایی تجهیزات استفاده می کنند. در حالی که تجهیزات تابلو برق های صنعتی، قوی تر و بزرگتر هستند.
علاوه بر این هزینه نصب تابلو برق نیز با توجه به نوع آن تعیین می شود. هزینه نصب و ساخت تابلو برق توکار، روکار، تابلو سلول، تابلو استیل و... در اکباتان صنعت یار متفاوت است.

طراحی و ساخت تابلو برق و پست برق فشار قوی

علاوه بر تولید و ساخت تابلو برق در مجموعه اکباتان صنعت یار، می توان به تولید پست برق فشار قوی نیز در این مجموعه اشاره کرد. این مجموعه تجهیزات در مسیر انتقال و توزیع برق قرار می گیرند تا ولتاژ را با توجه به نیاز مصرف کننده برق تغییر دهد.
طراحی و ساخت پست برق فشار قوی در این مجموعه طی مراحل مختلفی انجام می شود. هدف اصلی در ساخت پست های برق فشار قوی، انتقال برق از نیروگاه ها به مراکز توزیع برق و بعد از آن به انواع مصرف کننده ها مانند مراکز صنعتی، شهری و... است.
خدمات برقی صنعت یار:
نصب پست برق
مشاور برق صنعتی
نصب ترانس ۲۰kv
طراحی تابلو های برق فشار ضعیف
طراحی تابلو های برق فشار متوسط

بدنه این نوع پست های برق بر اساس نوع کاربری، به عایق خاصی نیاز دارند. همچنین نوع عایق باعث می شود تا تجهیزات مورد استفاده در این محصول در فاصله های بیشتر یا کمتر از یکدیگر قرار گیرند.
ساخت تابلو برق               
پست برق فشار قوی
علاوه بر تولید پست برق فشار قوی، نوع چیدمان اجزای آن در محفظه نیز نیاز به دانش و تخصص بالایی دارد. تمامی اجزای این محصول مانند سیستم های حفاظت، ترانسفورماتورها و تجهیزات مربوط به سوییچ، بایستی با حساسیت خاصی در محفظه نصب شوند. چرا که نوع نصب و قرارگیری این تجهیزات بر میزان ایمنی، ابعاد آن و قیمت تمام شده محصول موثر است.


منبع : مجموعه اکباتان صنعت یار